Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиУ Новий рік без корупції у земельних відносинах!Під таким гаслом в Харківській області стартувала інформаційна акція коаліції громадських організацій «Прозора земля». Публічний захід спрямовано на нагадуванням на початку першого робочого тижня нового 2009 року державним службовцям, що готують та приймають рішення в галузі земельних відносин, про необхідність дотримання своїх посадових обов’язків, вільних від корупції.

Нагадаємо, що коаліція громадських організацій «Прозора земля» об’єднує 5 громадських організацій з Луганської, Львівської, Харківської, Чернівецької областей та АР Крим. Головною задачею спільної діяльності організацій є розробка та впровадження регіональних та національної реформ, що спрямована на подолання корупції в галузі надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Коаліційна ініціатива підтримана проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «?дна Україна».
Дана акція, за словами координатора коаліції Станіслава Ігнатьєва, є доречною для Харківської області. Оскільки, в рамках громадського моніторингу, що впроваджувався наприкінці минулого року, було виявлено низку фактів відхилення від норм права діючого законодавства.
Актуальність антикорупційних заходів на Харківщині підтверджують й інформаційні повідомлення місцевих правоохоронних органів. Так, наприклад за інформацією відділу зв’язків з громадськістю УМВС України в Харківській області, наприкінці жовтня минулого року до працівників УДСБЕЗ надійшла заява від мешканки м. Харкова про те, що один з держслужбовців управління Держкомзему в Дегачівському районі вимагає від неї хабара за прискорення розгляду заяви щодо передання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Дергачівського району та прийняття зазначеним управлінням позитивного рішення про передачу у власність даної ділянки. 28 жовтня 2008 року працівниками правоохоронних органів було затримано «на гарячому» при одержанні хабара вищезазначеного держслужбовця.
Саме подібні факти, надихнули громадські організації зробити своєрідний подарунок держслужбовцям Харківщини, що працюють у районних підрозділах Держкомзему. Їм було надіслано останні редакції Наказу Головного управління державної служби України «Про затвердження Загальних правил поведінки державного службовця» та Закон України «Про боротьбу з корупцією». Сподіваємось, що у перший робочий тиждень нового року службовці знайдуть час розпакувати та оглянути «новорічні подарунки».
Коаліція громадських організацій «Прозора земля» має надію на те, що новий 2009 рік принесе якісні зміни на шляху до дійсно прозорих земельних відносин в Україні.

Прес-служба
коаліції громадських організацій «Прозора земля»Яндекс.Метрика