Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиМоніторинг готовності Сватівських ЗМІ до співпраці з відділом земельних ресурсівПроект «Сватівська земля – Сватівській громаді», що реалізується ГО «Луганська археологічна спілка» та ГО Сватівське районове товариство «Сватівський слобідський полк», передбачає проведення моніторингу поточного стану ситуації із землями сільськогосподарського призначення. У тій частині дослідження, що стосується доступу громадян до інформації про вільні земельні ділянки, були опитані головні редактори усіх газет району. У результаті опитування стало відомо, що більшість видань – чотири із п’яти – останні два роки не опублікували жодної інформації щодо вільних земельних ділянок. І лише у одній газеті – у міському комунальному виданні «Голос громади» така інформація, зі слів заступника головного редактора, кілька разів була опублікована. Але представник редакції не зміг сказати, як давно це було, і з якою періодичністю така інформація виходила у друк. На питання щодо доцільності і необхідності оприлюднення такої інформації, чотири представника місцевих ЗМІ (як комунальних, так і приватних), погодилися із корисністю опублікування такої інформації, як і будь-якої інформації взагалі. І лише представник міської газети «Голос громади», не зміг відповісти на це питання, наголосивши, що ніколи не замислювався над цим і не має можливості дати відповідь.
Щодо того, на яких умовах місцева преса бачить співпрацю із відділом земельних ресурсів з приводу оприлюднення інформації про вільні земельні ділянки, результати опитування були такі. Комунальне видання районна газета «Новини Сватівщини» не проти співпрацювати, за умов, щоб друк такої інформації був оплачений. Це до того, що цю газету і так утримує за бюджетні кошти Сватівська районна рада.
Такої ж думки щодо співпраці і представник приватної газети «Сватівський кур’єр». Заступник редактора міської комунальної газети «Голос громади» сказала, що «ніяк не бачить» можливості співпраці із відділом земельних ресурсів щодо опублікування інформації про вільні земельні ділянки, і що не у її компетенції вирішувати подібні питання.
Лише одна газета у районі – приватне видання «Сватівські відомості», не проти публікувати таку інформацію, як і іншу офіційну інформацію, безкоштовно. Отже, традиція у відділу земельних ресурсів публікувати інформацію про вільні земельні ділянки у місцевих ЗМІ – відсутня. Це попри те, що більшість ЗМІ (чотири із п’яти) готова надати газетну площу для оприлюднення такої інформації. Правда за відповідну плату. Дивно, що така інформація не з’являється регулярно – адже районним бюджетом завжди передбачена така стаття видатків, як висвітлення діяльності у ЗМІ.
І хоча, більшість комунальних і приватних ЗМІ безкоштовно не публікують таку інформацію, є можливість оприлюднювати її без оплати на шпальтах незалежного громадсько-політичного видання «Сватівські відомості». Але відділ земельних ресурсів цією можливістю жодного разу не скористався.
Начальник управління відділу земельних ресурсів В. О. Косогор, після ряду зустрічей із представниками проекту «Сватівська земля - Сватівській громаді» Олексієм Бритюком та Наталією Кузовеніною, почав лояльніше ставитися до моніторингу ситуації із землями. Окрім того, після конструктивних бесід і обговорень ситуації, пообіцяв сприяти, по можливості, успішному проведенню дослідження. Раніше Косогор, отримавши від волонтерів проекту інформаційні запити про вільні земельні ділянки, дзвонив авторам запитів і обіцяв, що направить листи до СБУ. Тому нинішню готовність начальника відділу земельних ресурсів співпрацювати можна вважати невеликим успіхом.
Окрім того, були налагоджені партнерські стосунки із заступником голови Сватівської РДА, що курує аграрний сектор, Г. А. Поляковим. Григорій Андрійович разом із керівником управління агропромислового комплексу В. П. Супруном, взяв участь у опитуванні службовців, що здійснюють надання інформації про вільні земельні ділянки.

Пресс-служба проекту
«Сватівський центр правової допомоги»Яндекс.Метрика