Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьНові штрафи порушників правил безпеки дорожнього руху


Безпека на дорозі створюється шляхом вдосконалення організації дорожнього руху та контролю за дотриманням ПДР. Проте головним залишається людський фактор, а саме — відповідальність учасників дорожнього руху, тобто нас з вами. На жаль, дійсність поки що безрадісна. Ситуація з безпекою на дорогах країни викликає неабияку стурбованість суспільства.
Для покращення ситуації на дорогах України 24 вересня 2008 року народними депутатами України в другому читанні прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Передбачається фіксація порушень працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису. При цьому протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення вказаної постанови.
За наявності обставин, які свідчать про вчинення порушення іншою особою, власник (співвласник) тра-нспортного засобу протягом десяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу має повідомити про відповідні обставини (транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган (посадову особу), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. На період з’ясування та перевірки цих обставин виконання постанови про накладення адміністративного стягнення зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила правопорушення.
Встановлюється відповідальність за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані не тільки алкогольного, а й наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу.
Передбачається відповідальність за користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук.
Адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху доповнюються новими видами, такими як громадські роботи, тимчасове вилучення талона про проходження державного технічного огляду, ліцензійної картки.
Коли особи мають заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, до сплати ними зазначеної заборгованості, працівник Державтоінспекції матиме право тимчасово затримати транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, у тому числі за допомогою спеціального автомобіля — евакуатора. Порядок блокування, тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках та стоянках визначатиметься Кабінетом Міністрів України.
У випадках, коли водієм вчинено порушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, поновлюється можливість тимчасового вилучення працівниками ДАІ посвідчення водія до набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення, але не більше ніж на три місяці з моменту такого вилучення. При цьому визначається, що посвідчення водія транспортного засобу буде мати установлений термін дії, який визначатиметься Кабінетом Міністрів України.
Також значно підвищуються штрафні санк-ції за порушення Правил дорожнього руху, у тому числі:
— за перевищення швидкості руху більш як на 20 км/год. штраф складатиме від 255 до 340 грн., а більше як на 50 км/год. — від 510 до 680 грн.;
— за порушення правил перевезення пасажирів передбачені штрафи від 170 до 340 грн.;
— за керування транспортним засобом у стані сп’яніння передбачено в перший раз накладення штрафу на водіїв від 2 тис. 550 до 3 тис. 400 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до п’ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.
При повторному протягом року вчиненні цього порушення водії позбавляються права керування транспортними засобами на строк від 2 до З років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п’ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб і на інших осіб — оплатне вилучення транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п’ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.
Такі дії водія, вчинені двічі протягом року, передбачають позбавлення права керування тра-нспортними засобами на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.
Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, тягне за собою накладення штрафу від 255 до 306 грн. або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.
Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, та підтверджені фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження та іншими документами, тягнуть за собою накладення штрафу від 340 до 680 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Порушення водіями Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу від 340 до 425 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року.
Згідно п 6.1. ПДР (зміни) «Рухатися по дорозі на мопедах дозволяється особам, які досягли 16-річного, на велосипедах — 14-річного віку. Під час руху по дорозі водій мопеда та пасажир, якого він перевозить, зобов’язані бути в застебнутих мотошоломах».

Довідково:
— мінімальний штраф за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами та порушення правил дорожнього руху пішоходами складає від 51 до 85 грн.;
— максимальний штраф за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу, — від 2 тис. 550 до 3 тис. 400 грн.
Шановні учасники дорожнього руху, наведена інформація — для тих, хто порушує Правила дорожнього руху. Щоб не платити великі штрафи, треба ретельно перечитати Правила дорожнього руху та не порушувати їх вимоги.

Діюче законодавство набирає чинності з 17 листопада 2008 року.
Яндекс.Метрика