Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьЯк допомогти своїй рідній людині при кримінальному переслідуванні, коли немає грошей для оплати послуг адвоката?


Порядок кримінального судочинства на теперішній час регулює Кримінально-процесуальний кодекс України від 28.12.1960 р. (далі – «КПК»). Згідно другої частини статті 44 КПК у випадках і в порядку, передбачених КПК, як захисники допускаються близькі родичі обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, його опікуни або піклувальники. Згідно пункту 11 статті 32 КПК “Близькі родичі” – це батьки, дружина, діти, рідні брати і сестри, дід, баба, внуки.
Але згідно частини четвертої статті 44 КПК близькі родичі обвинуваченого, його опікуни або піклувальники в якості захисників допускаються до участі в справі з моменту пред’явлення обвинуваченому для ознайомлення матеріалів досудового слідства.

У випадках, коли відповідно до вимог статті 45 КПК участь захисника є обов’язковою (у справах осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочину у віці до 18 років, - з моменту визнання особи підозрюваною чи пред’явлення їй обвинувачення, у справах про злочини осіб, які через свої фізичні або психічні вади (німі, глухі, сліпі тощо) не можуть самі реалізувати своє право на захист, - з моменту затримання особи чи пред’явлення їй обвинувачення або з моменту встановлення цих вад, у справах осіб, які не володіють мовою, якою ведеться судочинство - з моменту затримання особи чи пред’явлення їй обвинувачення, коли санкція статті, за якою кваліфікується злочин, передбачає довічне ув’язнення - з моменту затримання особи чи пред’явлення їй обвинувачення, при провадженні справи про застосування примусових заходів медичного характеру - з моменту встановлення факту наявності у особи душевної хвороби, при провадженні справи про застосування примусових заходів виховного характеру - з моменту першого допиту неповнолітнього або з моменту поміщення його до приймальника-розподільника; у суді апеляційної інстанції участь захисника у зазначених випадках є обов’язковою, якщо в апеляції ставиться питання про погіршення становища засудженого чи виправданого), близькі родичі обвинуваченого, його опікуни або піклувальники в якості захисників можуть брати участь у справі лише одночасно з захисником - адвокатом чи іншим фахівцем у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

До того ж, згідно другої частини статті 69 КПК близькі родичі та особи, які своїми показаннями викривали б себе, членів сім’ї, близьких родичів у вчиненні злочину, мають право відмовитися давати показання як свідки.

Згідно статті 345 КПК до набрання вироком законної сили головуючий або голова відповідного суду зобов’язані дати дозвіл близьким родичам засудженого за їх проханням на побачення з засудженим, який перебуває під вартою.

Батьки згідно пункту 2 статті 348 КПК мають право подати апеляцію на різні судові рішення щодо своєї дитини, перелік яких визначено статтею 347 КПК. Таку апеляцію можна скласти, використовуючи наступні нормативно-правові акти, які є у вільному продажі: Кримінальний кодекс України 2001 року (від 10 гривень), Кримінально-процесульний кодекс України 1960 року (від 15 гривень), які бажано купляти у найновішому виданні (дату внесення останніх змін до них вказано, зазвичай, на першій сторінці), а також бажано придбати Збірник постанов Пленуму Верховного Суду України у кримінальних справах (від 40 гривень, але під час покупки необхідно оглянути зміст постанов, які внесено до збірника).

Складену Вами апеляцію, якщо Ви сумніваєтеся у правильності і повноті її складання, можна перевірити у любої особи, яка має вищу юридичну освіту, але це коштуватиме в кілька разів дешевше, ніж інші варіанти захисту.

Отже, коли немає грошей для оплати послуг адвоката, потрібно свою рідню при кримінальному переслідуванні захищати самим, використовуючи для цього кодекси і судову практику.
Яндекс.Метрика