Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьО праве инвалида Великой Отечественной войны на капитальный ремонт дома (квартиры).


Согласно статусу о ветеранах Великой Отечественной войны законодательство предусматривает проведение капитального ремонта дома инвалида один раз в 10 лет. Прошу разъяснить, что должны ремонтировать и какую площадь дома бесплатно. Ремонтируют ли водопровод и отопление? Живу в собственном доме - жилая площадь 55 квадратных метров - вместе с дочерью. Ей 70 лет, она ребенок войны. Я сама 1915 года рождения. Мне 92 года, хожу только по комнате.

Відповідно до пункту 8 статті 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" інваліди війни мають право на безплатний позачерговий капітальний ремонт власних жилих будинків. Порядок виконання безоплатного капітального ремонту відповідним категоріям осіб регламентує „Положення про порядок проведення безоплатного капітального ремонту жилих будинків інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей загиблих військовослужбовців та прирівняних до них осіб". Відповідно до положення загальна площа будинку, що ремонтується безплатно, не повинна перевищувати встановлений розмір - 21 квадратний метр на кожного члена сім’ї що має право на зазначену пільгу. Перелік робіт з капітального ремонту визначено у додатку №3 до Положення Крім того, згідно з приміткою додатка №3 Переліку основних робіт, що виконується під час проведення безоплатного капітального ре-монту жилих будинків вищевказаного Положення, у разі необхідності виконання інших робіт комісією, що визначає обсяги робіт, приймається відповідне рішення. Відповідно до листа Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.05.2007 № Ш/3-445 за згодою заявника можна виконати ремонтні роботи на площі, що перевищує 21 квадратний метр, але в межах встановленої розрахунком суми.
Додаток № З до Положення про порядок проведення безплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир) інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей загиблих військовослужбовців та прирівняних до них осіб

ПЕРЕЛІК основних робіт, що виконуються під час проведення безплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир)
1. Часткова зміна зношених елементів будинку:
- конструкцій даху;
- віконних рам, дверних коробок і полотен;
- підлоги.
2. Ремонт, заміна пошкодженої покрівлі, переобладнання солом'яних стріх.
3. Ремонт, переобладнання старих печей для обігріву жилих приміщень, кухонних плит, димоходів до них.
4. Ремонт, заміна пошкодженого технічного обладнання систем водопроводу, каналізації, гарячого водопостачання, центрального (місцевого) опалення та інших внутрішньобудинкових (внутрішньоквартирних) комунікацій, вартість яких врахована з балансової вартості будинку (квартири).
5. Ремонт, заміна непридатних до експлуатації приладів газового обладнання (плит, колонок, водопідігрівачів).
6. Ремонт освітлювальної електропроводки із заміною установлювальної арматури (вимикачів, розеток і т. ін.), непридатної для експлуатації.
7. Ремонт, заміна пошкодженого покриття підлоги.
8. Ремонт штукатурки, стін, стелі, перегородок.
9. Ремонт дверей з перев'язкою і заміною окремих частин, ремонт СТУЛОК віконних рам.
10. Роботи з внутрішнього опорядження будинку (квартири) без підвищення існуючого рівня благоустрою: відновлення штукатурки, фарбування, часткова заміна облицювальної плитки, обклеювання шпалерами (звичайними).
11. Роботи із зовнішнього опорядження одноповерхових одноквартирних жилих будинків (не пов'язані з виконанням нових робіт): відновлення штукатурки, облицювання, фарбування, ремонт і заміна пошкоджених водостічних жолобів, ринв.
Примітка. У переліку зазначені основні роботи, які можуть виконуватися під час проведення безплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир). У разі необхідності виконання інших робіт комісією, що визначає обсяги робіт, приймається відповідне рішення.
Додаток № 4 до Положення про порядок проведення безплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир) інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей загиблих військовослужбовців та прирівняних до них осіб

ПЕРЕЛІК основних робіт, що виконуються під час проведення першочергового поточного ремонту жилих будинків (квартир)
1. Відновлення штукатурки стін, стелі, перегородок всередині квартири, будинку.
2. Вибірковий ремонт покрівлі будинку із заміною до 10 відсотків загальної площі покрівлі.
3. Ремонт електропроводки.
4. Дрібний ремонт опалювальних печей.
5. Ремонт покриття підлоги.
6. Ремонт сантехнічної арматури і обладнання, технічних пристроїв.
7. Заміна віконних і дверних скоб'яних приладів, скління.
8. Фарбування стелі і стін жилих та підсобних приміщень.
9. Обклеювання стін шпалерами.
10. Фарбування віконних рам і балконних дверей з внутрішньої сторони, фарбування підлоги жилих і підсобних приміщень, циклювання паркетної підлоги.
11. Фарбування радіаторів, труб центрального (місцевого) опалення, газопроводу, водо-проводу та каналізації.
12. Фарбування зовнішніх Стін, віконних рам і дверей (ззовні), покрівлі.
Яндекс.Метрика