Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьПро оформлення закордонних паспортів нового зразка в Україні


Зважаючи на визначений Україною курс на євроінтеграцію, постановою Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року № 719-У затверджено Положення про паспорт громадянина України нового зразка для виїзду за кордон, який відповідає сучасним міжнародним вимогам.
Для практичної реалізації положень згаданого документу 26 червня 2007 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 858 „Про затвердження технічного опису і зразка бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України». Цією урядовою постановою затверджено новий зразок закордонного паспорта, який відповідає вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та порядок централізованого оформлення, виготовлення та видачі нових документів.
Згідно з новими стандартами, закордонний паспорт має обкладинку синього кольору. В ньому передбачено 25 ступенів захисту. Зокрема, сторінка даних, на яку наноситься інформація про власника паспорта способом лазерного гравірування, виготовлена з багатошарового полікарбонату із захисним покриттям. Внутрішні сторінки документа містять фонові графічні візерунки єдиної національної тематики, яка відтворена в зображенні орнаментів і геральдики, притаманних для відповідних регіонів країни.
Закордонний паспорт оформлюється в термін до 30 діб та до 10 діб при достроковому оформленні. Для отримання такого паспорту громадянам необхідно звернутись до підрозділу служби громадянства, еміграції та реєстрації фізичних осіб та надати наступні документи:
— паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);
— копію виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно сповіщають про це відповідні державні органи);
— квитанцію про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати;
Особи віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу, разом із заявою про оформлення паспорта подають довідку відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України.
Подання інших документів законодавством не передбачено.

Крім того, відповідно до законодавства територіальні органи та підрозділи ДДГЕРФО здійснюють перевірку наявності чи відсутності обставин, що обмежують право громадянина на виїзд за кордон. При цьому громадяни сплачують послуги інформаційних підрозділів органів внутрішніх справ відповідно до спільного наказу МВС, Мінфіну та Мінекономіки від 15.03.2000 № 152/52/29, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 25.05.2000 за № 305/4526, вартість яких 10,20 грн., а в разі здійснення термінової перевірки (до десяти діб) 20,40 грн.
Відповідно до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» за видачу закордонного паспорта громадянами сплачується державне мито у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн. За дострокове (до десяти робочих днів) оформлення ставка державного мита збільшуються на 100 відсотків і становить 340 грн.
З метою уникнення соціальної напруги в суспільстві, пов’язаної з затягуванням термінів оформлення та видачі закордонних паспортів, вжито практичних заходів щодо належної організації територіальними органами та підрозділами служби громадянства, еміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України роботи з прийому громадян з питань оформлення закордонних паспортів.
В першу чергу збільшено кількість днів прийому громадян та час, визначений для цього. А починаючи з 27 червня 2007 року Державне підприємство „Державний центр персоналізації документів» перейшло на цілодобовий режим роботи. У доповнення до 120 діючих в регіонах держави придбано ще 68 вузлів місцевого рівня Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування для прийому громадян (загальна кількість вузлів збільшилась на 56 %). У даний час ці вузли встановлені та вводяться в експлуатацію.
За оформленням закордонних паспортів нового зразка громадяни можуть звернутись до наступних підрозділів служби громадянства, еміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України, де розташовані вузли місцевого рівня Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування:

— відділ ПРФО УМВС України в Луганській області (м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2, тел. 8 (0642) 55-17-67) — обслуговує Алчевський МВ, Артемівський РВ, Жовтневий РВ, Кам’янобрідський РВ, Слов’яносербський РВ УМВСУ;

— відділення ПРФО Ленінського РВ УМВС України в Луганській області (м. Луганськ, кв. Шевченко, 50, тел. 8 (0642) 63-57-27) — обслуговує Первомайський, Стахановський, Брянківський, Кіровський, Краснодонський, Свердловський МВ, Ленінський, Краснодонський, Лутугинський, Перевальський, Ст-Луганський РВ УМВСУ;

— відділення ПРФО Антрацитівського МВ УМВС України в Луганській області (м. Антрацит, вул. Петровського, 23, тел. 8 (06431) 3-40-48) — обслуговує Антрацитівський, Краснолуцький, Ровеньківський МВ, Антрацитівський РВ УМВСУ;

— відділення ПРФО Сєвєродонецького МВ УМВС України в Луганській області (м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 12, тел. 8 (06452) 4-00-69) — обслуговує Сєвєродонецький, Рубіжанський, Лисичанський МВ, Кремінський, Попаснянський РВ УМВСУ;

— відділення Старобільського РВ УМВС України в Луганській області (м. Старобільськ, вул. 3-го Інтернаціоналу, 2, тел. 8 (06461) 2-24-73) — обслуговує Старобільський, Новопсковський, Марківський, Біловодський, Міловський, Новоайдарський, Білокуракинський, Сватівський, Троїцький РВ УМВСУ.

Прийом громадян ведеться щодня, крім неділі, з 10 до 17 години. Прийом громадян в суботу здійснюється до 15 години.
Станом на 20 вересня 2007 року в Україні оформлено більш, ніж 200 тис. закордонних паспортів нового зразка. Зокрема, в Луганській області оформлено 5896 паспортів та вже отримано від Державного підприємства „Державний центр персоналізації документів» 5170 виготовлених (персоніфікованих) документів.
З метою недопущення затягування розгляду звернень громадян з паспортних питань, штучного створення черг на оформлення та видачу паспортних документів у Державному департаменті у справах громадянства, еміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України встановлено телефон довіри (гарячої лінії) № 8 044 254-96-66 та у відділі ГІРФО УМВС України в Луганській області № 8 0642 53-53-62 для звернень громадян.
Всі бажаючі можуть звернутися з питань, які їх хвилюють, та отримати компетентну відповідь щодня (крім неділі) з 9 до 18 години, у суботу з 9-ї до 14-ї (обідня перерва з 13 до 14) години.

М. РУСИНСЬКИЙ,
директор Державного департаменту
у справах громадянства, еміграції
та реєстрації фізичних осіб МВС України.
Яндекс.Метрика