Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьОбов’язкове страхування транспортних засобів


Хочемо довести до відома власників транспортних засобів окремі статті Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

Стаття 21. “Забезпечення обов’язковості страхування цивільно-правової відповідальності”.
п. 21.1 З урахуванням положення п. 21.3 цієї статті забороняється експлуатація транспортного засобу на території України без полюсу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, чинного на території України або полісу (сертифікату) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеного в іншій країні, з уповноваженою організацією з страхування цивільно-правової відповідальності якої МТСБУ уклало угоду про взаємне визначення договорів такого страхування.
п. 21.2 Контроль за наявністю чинних договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів під час їх експлуатації на дорожній мережі України здійснюється підрозділами Державтоінспекції МВС України, а при перетинанні державного кордону України органами Державної прикордонної служби України.
п. 21.3 При використанні транспортного засобу у дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов’язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). Страховий поліс пред’являється посадовим особам органів, визначених у п. 21.2 цієї статті на їх вимоги.
п. 21.4 У разі експлуатації транспортного засобу на території України без наявності чинного полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, з урахуванням норм абзацу 3 п. 21.1 цієї статті, водій такого транспортного засобу несе відповідальність, встановлену законом.

Згідно зі статею 126 частини 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення: керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред’явили, або не передали для перевірки посвідчення, реєстраційних документів, що підтверджують право керування або розпорядження транспортним засобом, шляхового (маршрутного) листа і документів на перевезений вантаж (крім власників транспортних засобів, що використовують їх в індивідуальних некомерційних цілях), талона про проходження державного технічного огляду, а у випадках, передбачених законодавством, страхового полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів тягне накладення штрафу у сумі від 8,5 до 17 грн.

Олександр ДОРОШЕНКО,
начальник міжрайонного відділу Державтоінспекції.
Яндекс.Метрика