Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьМогу ли я оформить пенсию мужа на себя (мне 50 лет) вместо своей, если: Муж был военнослужащий (умер 03.12.03). Ребенок - инвалид детства больше 16 лет. Когда можно переходить на пенсию мужа?


Відповідно до ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності, а в разі смерті пенсіонера - незалежно від тривалості страхового стажу.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються:
1) дружина, якщо вона є інвалідом або досягла пенсійного віку,
2) діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника на двох непрацездатних членів сім'ї призначається в розмірі 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками На всіх членів сім'ї, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія.

Отже, ви можете звернутися до Пенсійного фонду за місцем вашого проживання з заявою про призначення 100% розміру пенсії вашого чоловіка на вас і вашу дитину.
Яндекс.Метрика