Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьМы проживаем в частном доме, одна стена которого частично прилегает к соседскому участку. Соседи пристроили к нашей стене помывочную. Я весь день и часть ночи вынуждена слушать звук льющейся воды и удары в стену. Соседи на контакт не идут и пустить нас на свой участок для осмотра их помывочной отказываются. Куда я могу обратиться, чтобы снести все незаконные строения от моей стены? Каким законодательным актом в этом случае регламентируются отношения собственников?


Земельний кодекс України передбачає, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням (неприпустимий вплив).

Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю кожного з них та використання цих ділянок із запровадженням і додержанням прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур та охорони земель (обмін земельних ділянок, раціональна організація територій, дотримання сівозмін, встановлення, зберігання межових знаків тощо).

Власники та землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати припинення діяльності на сусідній земельній ділянці, здійснення якої може призвести до шкідливого впливу на здоров'я людей, тварин, на повітря, земельні ділянки та інше.

Таким чином, Вам необхідно звернутися до виконкому сільської або міської ради для виклику комісії, яка на місці має право скласти акт про порушення Вашими сусідами вимог законодавства Також даний акт є підставою звернення до суду з вимогою зобов'язати Ваших сусідів прибрати будівлі, які не відповідають санітарно-будівельним вимогам.

Відносини власників регулюються Цивільним та Земельним кодексами.
Яндекс.Метрика