Сайт города
СВАТОВО
Правовая помощьЧи можливе первинне призначення пенсії за місцем фактичного проживання?


Згідно із Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянам України гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території. Реєстрація за місцем проживання чи місцем перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, або підставою для їх обмеження. Разом з цим ст. 6 цього закону зазначено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціального уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.
Довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи. Відповідно до вимог постанови правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846, заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам подається заявником особисто безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації). За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються паспорт або довідка уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.
Для первинного призначення пенсії Ви звертаєтесь за призначенням пенсії до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації проживання, а після призначення пенсії виплату пенсії можна оформити за місцем фактичного проживання.
Яндекс.Метрика