Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громади


Вперше у історії міста СватовеГромадські обговорення регуляторного акта  у Сватівській міськраді
Вперше у історії міста Сватове – громадські обговорення регуляторного акта 14 травня відбулося громадське обговорення регуляторного акту щодо ставок єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності міста Сватове. На заході був присутнім заступник Сватівського міського голови І. Буланов, заступник начальника Сватівської МДПІ О. Бірюкова, підприємці та представники громадськості – зокрема члени громадської організації Сватівський Слобідський полк і працівники антикорупційної громадської приймальні Сватівський центр правової допомоги.
Метою зустрічі було узгодити згідно Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД) усі ставки єдиного податку, що має затвердити сесія Сватівської міської ради. До цього часу ставки єдиного податку не відповідають тим, які значаться у КВЕД. Хоча вигадувати їх не треба, усі види діяльності вже запропоновані державним класифікатором. І саме на цю класифікацію треба спиратися, затверджуючи ставки.
Кілька тижнів тому голова спілки підприємців Сватівського району і керівник Сватівського центру правової допомоги Н. Кузовеніна направила лист до Сватівської міської ради з пропозицією узгодити наявні ставки із КВЕД і надала на розгляд своє бачення розміру ставок єдиного податку.
Невідомо, чи пропозиція правозахисника вплинула на рішення міськради таки узгодити ці ставки, чи працівники міської ради самі усвідомили цю необхідність, але зустріч з цього приводу нарешті відбулася.
Представники громадськості та підприємництва були дуже здивовані позицією представників влади – доброзичливою і конструктивною. Раніше будь-які поступки з боку влади доводилося виборювати і скаргами до вищих, контролюючих органів тощо, і мітингами та зривом роботи сесії. А ця зустріч показала, що можна досягати компромісів і не вдаючись до радикальних методів боротьби за законні права.
На даний момент розмір ставок обговорений, пропозиції хто бажав, вніс. Тепер ставки будуть розглянуті спеціальною комісією, після чого їх розглянуть на засіданні наступної сесії Сватівської міської ради (відбудеться 20.05.09).

Прес-служба

Яндекс.Метрика