Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громади


Скандал на ринку10 квітня підприємець Олег Рибалкін та керівник Сватівського центру правової допомоги Н. Кузовеніна взяли участь у громадських дебатах «Скандал на ринку Пархоменко», що проходили на телеканалі «Ірта». Журналісти телеканалу запросили підприємців, як представників Спілки підприємців Сватівського району, знаючи, що подібна проблема (перешкоджання офіційному оформленню підприємцями права власності на контейнери) існує і на Сватівському ринку.
Громадські дебати на телеканалі ІРТА Під час дебатів з’явилася можливість докладніше ознайомитися із досвідом підприємців з інших міст області. Виявилося, що підприємці з ринку Пархоменко (м. Луганськ) у набагато гіршому ставищі, ніж сватівчани. Бо не змогли вчасно відреагувати і ринок перейшов у приватну власність декількох депутатів облради. Тепер власники роблять на ринку усе, що їм заманеться. Підприємці, побудувавши власним коштом модулі, не мають на них ніяких прав. Особливо активним, після їхніх виступів у пресі, заварюють модулі разом із товаром. І ніхто нічого вдіяти не може.
На фоні цієї ситуації сватівчани виглядають більш далекоглядними та мудрими. По-перше, блокувавши роботу сесії, не дали Сватівській міськраді підвищити ставки ринкового збору, бо не були додержані законні процедури. По-друге, вчасно мобілізували правозахисні сили і не дали (згідно намірів міськради), визнати банкрутом міське підприємство «Сватівський міський ринок». А саме за така схема могла привести до того, що ринок попав би у приватні руки.
Почавши боротьбу за свою власність ще два роки тому, сватівські підприємці ні на мить її не припиняли. Активісти постійно привертали увагу усіх, хто хоч якось міг розрадити ситуацію: йшли листи до Держкомпідприємництва, органів прокуратури різних рівнів, облдержадміністрації, районної державної адміністрації, зверталися по допомогу й до політичних партій тощо. Приїздили кілька комісій, ЗМІ та були залучені юристи адвокатської контори «Незалежні юристи Харкова».
У результаті кропіткої роботи були окреслені кілька шляхів для набуття права власності на контейнери. Сватівський міськвиконком після втручання декількох обласних комісій прийняв рішення – визнати право власності підприємців на модулі, побудовані їхнім коштом. Це дало змогу втілити у життя один із шляхів вирішення проблеми –близько 60 підприємців на днях отримають і відділі архітектури та містобудування технічні паспорти. Цей документ у даній ситуації є єдиним свідченням того, що підприємець побудував собі торгівельний модуль і має на нього права.
І хоча активна позиція багатьох підприємців – О. Карауш, А. Сухорученко, Голле, Н. Трипутіної, Н. Кузовеніної, І. Гирі, О. Ірхи та інших була вирішальною у цій боротьбі за власні права, без допомоги з боку влади багато що могло вирішитися не на користь підприємців. Після довготривалого протистояння підприємці звернулися до прокуратури району, Сватівської районної державної адміністрації і отримали підтримку, завдяки якій і почався процес набуття права власності на контейнери.
На даний момент підприємці здійснили лише перший крок. Тож варто не втрачати наполегливості і об’єднуватися задля спільної мети – захисту своїх законних інтересів.

Юлія Красій

Яндекс.Метрика