Сайт города
СВАТОВО
На защите интересов обществаКолгосп – справа добровільна?28 березня у великій залі Сватівської міської ради відбулися збори жителів багатоквартирних будинків кв. 50-річчя Перемоги. Захід, на якому були запропоновані ініціативи щодо утримання багатоквартирних будинків, вів спеціаліст міської ради з житлово-комунальних питань Сергій Вікторович Жестовський.

Низка подібних зібрань пройшла після того, як Сватівська міська рада ліквідувала комунальне підприємство «Добробут», і фактично нав’язала утримання будинків їх мешканцям. За законодавством (частина перша ст. 24 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» № 3053-IV від 3.11.2005), до того, як будинки будуть зняті з балансу комунального підприємства і передані об’єднанню громадян, має бути зроблений капітальний ремонт (спільними зусиллями підприємства і жителів). Але про це влада чомусь мовчить, зате активно переконує брати жильцям повну відповідальність за утримання багатоквартирних будинків. І хоча «Добробут» ліквідовано, все майно, включаючи багатоквартирні будинки, передано на баланс іншого комунального підприємства – «Сватове-Благоустрій» (Рішення 29 сесії Сватівської міської ради від 10 грудня 2008 року). Так що це підприємство і має передавати, згідно законодавства, відремонтовані будинки на баланс об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Так що не забувайте про це та ініціюйте переговори зі Сватівською міською радою для вирішення питання ремонту багатоквартирних будинків.

Слід сказати, що створення ОСББ («міні»-ЖЕК) має свої переваги – тепер кожен мешканець може долучитися до утримання будинку і проконтролювати, куди йдуть його кошти. Пригадайте, як працівники КП «Добробут» не могли навіть надати жильцям структуру тарифу, або круглий рік брали кошти за прибирання снігу – тепер усе управління у руках самих жильців.

Але на зборах мешканців 28 березня було виявлено, що жителям дешевше і простіше об’єднатися у громадську організацію, яка б і керувала діяльністю з утримання будинків. Цей позитивний досвід жителів м. Луганськ озвучила керівник «Сватівського центру правової допомоги» Н. Кузовеніна і запропонувала організаційну допомогу та безкоштовні юридичні консультації з даного питання. Наступні збори з конкретними пропозиціями об’єднання будуть проведені за два тижні.

Юлія КрасійЯндекс.Метрика