Сайт города
СВАТОВО
На защите интересов обществаРезультати роботи мережі антикорупційних громадських приймалень18 березня 2009 року у конференц-залі «Андріївський» готелю «Хрещатик» м. Київ відбувся підсумковий круглий стіл з питань обговорення результатів роботи мережі антикорупційних громадських приймалень, що працювали при організаціях – грантоотримувачах проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україна «Гідна Україна», який працює завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з Міжнародного розвитку (USAID), Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).
У роботі круглого столу взяли участь: директор проекту «Гідна Україна» п. Юхані Гросман, заступник директора – п. Любов Паливода, менеджер проект п. Наталія Суходольська, представник організацій – членів мережі антикорупційних громадських приймалень та представники ЗМІ.
З вступним, вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора проекту пані Любов Паливода, яка зазначила важливість та корисність роботи мережі антикорупційних громадських приймалень, говорила про перспективи діяльності мережі АГП.
Під час круглого столу координатор мережі АГП – Елеонора Вишняк презентувала основні напрацювання мережі протягом серпня 2008 – лютого 2009 року: із серпня 2008 року по лютий 2009 року було надано громадянам 6077 безкоштовних консультацій у сфері протидії корупції та надмірної бюрократії; з них: втручання юристів потребували громадяни у 1 309 випадках; обмежилися звичайним консультуванням - 4 288 громадян; 58 справ вирішені у судах, з них 23 на користь клієнта, 16 знаходяться у процесі розгляду.
З усіх наданих громадянам послуг консультантами антикорупційних громадських приймалень на користь громадян вирішено 1 554 справи, 157 – не на користь клієнтів, 2 695 клієнтів займалися самостійно, решта справ знаходиться у процесі вирішення.
Більшість справ стосувалися: порушення прав споживачів житлово-комунальних послуг (38%), роботи адміністративних дозвільних центрів (14%), роботи судів (8%). У середньому 3 % громадян зверталися з питаннями щодо роботи освітніх закладів, органів охорони здоров’я та з земельних питань. Опосередковано вирішення цих справ забезпечує запобігання корупційним схемам на місцевому рівні.
У рамках консультаційної діяльності антикорупційних громадських приймалень консультанти здійснювали виїзди у населені пункти відповідного регіону. Загальна кількість наданих виїзних консультацій становить – 200, загальна кількість населення, охоплена виїзними консультаціями – 3 142 особи.
У мережі антикорупційних громадських приймалень працювало 44 консультанти, які протягом звітного періоду надали консультаційну та юридично допомогу близь 10 000 громадян України. Робота АГП виявила, що найбільше звернень, а відповідно проблем у роботі житлово-комунального господарства на Луганщині, найбільше проблем з земельних питань турбують громадян Львівщини та Закарпаття, а також сільських районів Харківщини. Найчастіше (57%) звертаються громадяни старші сорока років, які працюють, і переважно (60%) послугами антикорупційних громадських приймалень користуються жінки.
Координатор говорила про те, що працівниками антикорупційних громадських приймалень проводилося систематичне інформування громадян про послуги громадських приймалень – інформація про мережу АГП була розміщена на Інтернет – сайтах, у місцевих друкованих ЗМІ, на місцевих теле – та радіо каналах. Загалом, було розміщено 262 публікації в Інтернеті, 12 програм та інтерв’ю на телебаченні, та 45 інтерв’ю та передач на радіо. Крім того, 137 публікацій підготовлено та розміщено у друкованих ЗМІ регіонального рівня. Також організації члени мережі АГП готували власні інформаційні матеріали про діяльність АГП, це і інформаційні листики, брошури, буклети плакати та календарі. Загальна кількість таких матеріалів становить 33 600 екземплярів.
У рамках роботи антикорупційних громадських приймалень консультантами підготовлено 244 документи різного рівня: судові позови, скарги, клопотання, заперечення проти позову, запити та інші. Здійснений моніторинг дій влади на передані їм матеріали та отримано 87 відповідей, з яких тільки 64 % - якісні та по суті питання. Результатами моніторингу стало підвищення ефективності роботи структур житлово-комунальних служб, зміна у системі роботи дозвільних центрів та інше. Наприклад, результатом здійснення щоквартального моніторингу виконання програми реформування житлово-комунального господарства Луганської області працівниками антикорупційної громадської приймальні при громадські організації «Чайка» (м. Луганськ) призвів до підвищення ефективності надання послуг та часткового зниження тарифів для населення. А консультанти АГП при громадській організації «Лабораторія малого бізнесу» (м. Славутич) провели два громадських моніторинги діяльності Єдиного дозвільного центру з видачі документів дозвільного характеру під час якого було виявлено проблеми у роботі даної структури та розроблено рекомендації для покращення діяльності під час взаємодії з клієнтами. Виступаюча зазначила:«…головним досягненням роботи АГП можна вважати те, що громадськості, органам влади, ЗМІ була продемонстрована наявність у суспільстві інституту, який дійсно системно бореться проти корупції та надмірної бюрократії, за дотримання законів та захист прав громадян. Це має особливе значення у наш час, коли громадяни не вірять у наявність у суспільстві дієвих сил, що здатні протидіяти корупції й беззаконню. Адже, як свідчать результати дослідження про стан корупції в Україні, що було проведено у рамках проекту «Гідна Україна», громадяни переконані, що несе відповідальність за боротьбу з корупцією в Україні Президент (61,1%) та Верховна Рада (42,3%), а також прем’єр-міністр та очолюваний ним уряд (38,2%). Та 67,6 % опитаних переконані, що органи влади всіх рівнів несумлінно борються з корупцією».
Крім того, у рамках роботи круглого столу було презентовано результати діяльності антикорупційної гарячої телефонної лінії, яка працює на базі Славутицькій міській громадській організації «Лабораторія малого бізнесу».
Учасники круглого столу обговорювали результати, ділилися проблемами, з якими стикалися у процесі роботи та обговорювали перспективи подальшої діяльності.

Підготувала Е.ВишнякЯндекс.Метрика