Сайт города
СВАТОВО
На защите интересов обществаПро проблеми Сватівських ринків і не тільки…Останнім часом лише лінивий не звертав уваги на ситуацію зі Сватівськими ринками. Ці проблеми виникли давно, але тривалий час турбували виключно підприємців.
Усі підприємці, що вклали кошти у будівництво контейнерів на ринку, чудово пам’ятають, як мер міста М. О. Шерстюк суто по-людські прохав вкласти власні підприємницькі кошти у будівництво ринку. Мовляв, бюджет міста просто не «потягне» таких великих витрат. І люди пішли на зустріч, повністю сплачуючи вартість ще не існуючих контейнерів. Без цих грошових вкладень Сватівського комунального модульного ринку просто б не існувало. Зараз, коли ринок вже мав би відкритися, виплила на поверхню купа проблем. Обласна комісія, що стала результатом звернення підприємців, визначила ряд фактів, які роблять малоймовірним відкриття ринку найближчим часом. А керівництво ринку, як завжди, обмежується виправданнями типу: «Я шо все я? Я що, крайній?»
Якщо керівник ринку І. Беденко не відповідає за додержання санітарного, ветеринарного законодавства, Правил торгівлі на ринках Сватове, то хто у такому разі повинен нести за це відповідальність? Якраз відповідальність на себе брати ніхто не збирається, а потерпають від цього пересічні сватівчани, які не мають нормальних умов для купівлі, і підприємці, що не мають людських умов праці.
У цій нелегкій для усього міста ситуації кожен зміг проявити власну позицію і наглядно продемонструвати, чиї інтереси він відстоює і за що бореться. Група ентузіастів Спілки підприємців на чолі із головою організації Н. Кузовеніною ні на мить не припиняла роботи з метою вийти із складної ситуації. А саме – знайти законний механізм набуття підприємцями права власності на контейнери, що побудовані їхнім коштом. Були написані листи у три міністерства із проханням вказати вихід із ситуації, робилися запити у місцеві структури, велася консультаційна робота із підприємцями та переговори із представниками влади.
Міська влада, що колись просила допомогти із будівництвом контейнерів, тепер «умила руки». Тобто, не те, що допомагала підприємцям у набутті права власності, а заважала усіма відомими і невідомими способами. Тепер ця позиція влади вже навіть не таємниця. У ній можна було переконатися, аналізуючи дії Сватівського виконкому під час процесу вирішення цієї проблеми.
Окрім цього, ініціативною групою було виявлено ще кілька цікавих моментів у діях міськради, що явно утискають права підприємців. Ці моменти були докладно висвітлені у матеріалах газети «Сватівський кур’єр», що позиціонувала себе газетою Сватівських підприємців. Наприклад, «Розвиток міста – широке поле для зловживань» - № 1, «Каламутна ситуація», № 46. Готувалася до друку стаття про оренду земельних ділянок під об’єктами торгівлі, у якій роз’яснювалися права підприємців. Ця стаття, як і попередні матеріали на цю тему, не містила нічого приємного для виконкому Сватівської міської ради… Саме тому матеріал не витримав цензури засновника і був знятий з друку. Виплили значні розбіжності у поглядах на захист прав підприємців. Засновник газети «Сватівський кур’єр» заборонив друкувати матеріали, які ініційовані головою Спілки підприємців Сватівського району Н. Кузовеніною.
А все через те, що роз’яснюючи законні права підприємців у здійсненні їхньої професійної діяльності, мимоволі показуєш, хто утискує ці права і як із цим боротися. Це не спланована акція проти певної структури, просто структура виступає іншою стороною правовідносин. Логічно, що захищаючі права однієї сторони, іноді викриваєш неправоту іншої. Нажаль, так буває. Хоча законодавство України передбачає, що ці правовідносини повинні відбуватися безболісно для обох сторін. Практика показує, що у Сватовому це доки що неможливо.
Значні розбіжності у поглядах голови Спілки підприємців Н. Кузовеніної та декотрих членів Ради на процес відстоювання інтересів підприємців не дозволяють Спілці діяти у тому ж руслі. Через ці розбіжності голова Спілки підприємців Н. Кузовеніна подала заяву до Ради Спілки з проханням звільнити її від обов’язків голови організації. Рішення Ради буде надруковано пізніше.
У будь-якому випадку громадський діяч Н. Кузовеніна не припиняє відстоювати права підприємців. Як керівник Сватівського центру правової допомоги, вона забезпечує право кожного на отримання безкоштовних юридичних консультацій і будь-якої інформації правового характеру.
Відтепер про діяльність Центру та ситуацію із набуття підприємцями права власності на контейнери, Ви зможете дізнаватися у інформаційному бюлетні «Навчимося себе захищати», який розроблено у рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» і розповсюджується безкоштовно.

Прес-служба «Сватівського центру правової допомоги»


Яндекс.Метрика