Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиВідбулося засідання за «Круглим столом»24.11.08 відбувся круглий стіл за участю представників управління праці та соціального захисту населення Сватівської РДА з питання перерахунку соціальних виплат по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Круглий стіл відбувся на базі «Сватівського центру правової допомоги» в рамках проектів «Мережа громадських приймалень з антикорупційних питань» та «Громада буде знати».
Цей захід був організований після багаточисельних звернень з цього питання до громадської приймальні при ГО «Слобідський козацький полк». Які, у свою чергу, були спровоковані позитивним досвідом із захисту своїх прав громадян із м. Рубіжне.
На даному заході учасники обговорили наступні теми: про існуючий стан у районі в сфері нарахування соціальних виплат по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; можливості районного та інших бюджетів для збільшення розміру соціальних виплат по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, матерям одиночкам та інші. Про діяльність, яку здійснює управління праці та соціального захисту населення в цьому напрямку Сватівської РДА; можливості участі громадян у процесі відстоювання своїх прав щодо розміру соціальних виплат по догляду за дитиною.
Молодими матерями також були підняті питання абсолютної відсутності дитячих майданчиків на кв. Луначарського і недоцільності встановлення дитячого майданчику біля міської ради. Бо мамам усього міста неможливо водити дітей у центр щодня. А ближче до дому немає ніяких майданчиків для дітей. Окрім того, було обговорене питання доступу населення до офіційної інформації. Тобто, у приміщенні Сватівської районної ради знаходяться лише кілька інформаційних стендів, що не дає відвідувачу повної картини того, куди і до кого звертатися із своїм питанням. Добрим словом згадали виносний щит управління праці і соціального захисту населення, що коштом працівників віднедавна був створений і встановлений у холі «Білого будинку». Цей стенд хоч і не дає зрозуміти, який спеціаліст займається конкретною проблемою, але дає приблизне уявлення про структуру управління і розташування спеціалістів.
Отож, обговоривши гарячі питання, учасники зробили висновок - для відстоювання своїх прав та інтересів необхідно наполегливо та постійно самовдосконалюватися, підвищувати рівень правової освіченості, не боятися писати звернення, запити до державних службовців, аби з’ясувати всі обставини питання, створювати ініціативні групи та гуртуватися. Поширювати правову інформацію між однодумцями та приймати активну участь в розробці проектів рішень органів місцевої влади, для покращення життя та соціального становища у місті.
Але у присутніх склалося неоднозначне враження від заходу. Багато із присутніх були вражені позицією деяких учасників заходу. Саме про це і думка Олександра Цимбала – адміністратора сайту Сватове.
«Діалог з працівниками УПСЗН, що відбувся в рамках «круглого столу», залишив подвійне враження. Якщо керівник відділу з нарахувань соціальної допомоги Л. М. Богучарська, всіляко намагалася розібратися в суті проблем, що порушувалися під час бесіди, надавала кваліфіковані відповіді та охоче демонструвала своє бажання допомагати в розв’язанні складних питань, то поведінка юриста цього відділу В. А. Жакіна була діаметрально протилежною, я б її назвав, навіть, зухвалою.
Коли Наталія Кузовеніна почала розмову про те, що на її листи, які були відправлені від імені громадської організації «Слобідський козацький полк» до Сватівського відділення УПСЗН так і не було отримано відповідей, чим, власне порушується законодавство України «Про звернення громадян», юрист заявив: «Можете подавати на нас до суду».
Ось так, ні більше – ні менше… Якщо, навіть, громадська організація не може отримати відповіді на свого листа, то що ж говорити про простого громадянина? Як таке сталося, що юрист Жакін, який працює в УПСЗН та отримує непогану зарплатню, не тільки не бажає виконувати свою роботу, а й більше того, намагається спричинити збитки своїй організації, провокуючи судову тяганину?
А якщо й справді громадська організація вирішить подавати судовий позов? Кому потрібна ця судова тяганина, трата нервів, часу, і головне – втрата довіри до державної структури? І все через те, що юристу Жакіну легше сказати: «Можете подавати на нас до суду», аніж підготувати потрібний папірець. Думаю, що пан Жакін не розуміє, що цим своїм вчинком він підставляє і власне керівництво, бо жодному керівнику не буде приємно отримати судовий позов через те, що підлеглий, бачте, дуже хоробрий і горить бажанням с кимось посудитись.
У тій системі правових та культурних європейських цінностей, де повага до прав людини є наріжним каменем взаємовідносин держави і громадянина, і яких ми також прагнемо досягти, впевнений, подібна поведінка одержала б належну оцінку, аж до висновків про службову відповідність співробітника. І маю надію, що так станеться і в цьому випадку».

Пресс-служба проекту
«Сватівський центр правової допомоги»Яндекс.Метрика