Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиВідстояли право на судовий захистУ Сватівському районі дуже поганою є ситуація із доступом до офіційної інформації. Ця проблема заважає вирішувати інші питання, що залежать від інформації, яку влада часто не може або не бажає надавати. Цей фактор змушує боротися за надання найменшого папірця із важливими даними, роками відстоюючи свої права у суді.
Громадянка К. звернулася до Сватівської районної ради з проханням надати інформацію про послуги, які надає рада населенню. Але ніякої відповіді не одержала. Тому вона звернулася до місцевого суду з адміністративним позовом про зобов’язання Сватівської районної ради надати відповідь на запит.
У лютому 2009 року Сватівський районний суд відмовив громадянці К. у судовому захисті права на звернення до органу місцевого самоврядування, що було оскаржено до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційний суд своєю ухвалою від 03.04.09 року задовольнив апеляційну скаргу громадянки і зобов’язав місцевий суд надати їй термін для подання адміністративного позову у новому змісті.
Цей невеликий успіх став можливим лише через те, що громадянка усвідомила важливість будь-якого позитивного зрушення у сфері надання інформації і не боялася йти до мети. Таким це позитивним прикладом став і успіх пенсіонер К., який у жовтні 2008 року звернувся до Сватівського відділу міліції з проханням надати інформацію про результати проведених міліцією перевірок. Але у задоволенні цього прохання йому було офіційно відмовлено.
За допомогою Сватівського центру правової допомоги цю відмову пенсіонер оскаржив до окружного суду, який відмовив у судочинстві. Тоді пенсіонеру було надано допомогу у складанні апеляційної скарги на відмову у судочинстві, яку й задовольнив апеляційний суд.
У травні 2009 року пенсіонер одержав копію ухвали від окружного суду про відкриття провадження у справі за його позовом.
Такі невеликі позитивні приклади слугують кроками до покращення ситуації із доступом до інформації і є необхідними для успішного впровадження системних змін.

Прес-служба Сватівського центру правової допомоги


Яндекс.Метрика