Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громади«Навчили» владу надавати інформаціюПрацівники Сватівського центру правової допомоги неодноразово зустрічалися із ситуацією, коли на вимогу їм не надавали інформацію.
Відмовляти навчилися красиво – то сходіть до мера за дозволом отримати копію рішення сесій, то напишіть письмову заяву, аби отримати потрібний документ. Начебто і не відмова, але ходіння по кабінетам за дозволами забирає багато часу. Наче не копію документу береш, а оформляєш солідний бізнес і візуєш це там, де тільки забажається чиновникам.
Адже українським законодавством не регламентується отримання копії рішення сесії міської ради, лише після того, як отримаєш купу спеціальних дозволів. Це вже місцеве, Сватівське нововведення.
Такий стан справ зовсім не влаштовував громадських діячів. Хоча Закони України дають можливість захистити право на інформацію у судовому порядку, йти цим шляхом кожного разу, як потрібно отримати офіційний документ, не вважається раціональним.
Саме тому представники Сватівського центру правової допомоги вирішили іншим шляхом навчити владу надавати потрібну громадськості інформацію.
У районній газеті «Сватівський кур’єр» № 1, вийшла стаття «Розвиток міста – широке поле для зловживань», де була висвітлена ситуація із доступом до офіційної інформації у Сватівській міській раді. Вже наступного тижня службовці міськради на першу вимогу керівника Центру Н. Кузовеніної надали Правила забудови міста Сватове і Правила благоустрою. Отже, навіть газетна стаття може суттєво вплинути на ситуацію і змусити представників влади змінити свою позицію.

Прес-служба
Сватівського центру правової допомогиЯндекс.Метрика