Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиКвартирне питанняКвартирне питання зіпсувало не лише москвичів, а мабуть, і деяких сватівчан. І хоча Сватове – місто провінційне і не дуже популярне для проживання, квартири, як ласенький шматочок, дуже приваблюють. Якщо ви маєте законне право отримати квартиру, то звичайно треба його використати. Але з цим якраз і виникають проблеми. Адже процес отримання квартир та встановлення військовослужбовців на квартирний облік дуже непрозорий, навіть закритий для громадськості. От і виникають усілякі непорозуміння і казуси.

Військовослужбовець Овчаренко Василь Тихонович із 14 квітня 1993 року стоїть на квартирному обліку при виконавчому комітеті Сватівської міської ради. Після довгих років чекання Василь Тихонович отримав таки 12 січня 2007 року двокімнатну квартиру і був знятий з квартирного обліку.
Але у черзі першочергового отримання квартир стояли ще кілька військовослужбовців, один з яких, О. П. Павлов, і подав до суду проти Сватівської міської ради з вимогою скасувати рішення, за яким Овчаренку була надана квартира. Також позивач вимагав привести список громадян, що користуються правом першочергового отримання жилих приміщень, у відповідність до законодавства України. І визнати за позивачем право першої черги у льотній категорії громадян.
Сватівський районний суд призначив долучити до участі у справі третю сторону – військовослужбовців, які також мають право на позачергове придбання квартири. Сватівський суд постановив скасувати рішення виконкому Сватівської міськради «Про надання жилого приміщення Устимович Ю. В.», та «Про надання жилого приміщення Овчаренко В. Т.», визнати таким, що не відповідає законодавству України уточнений список громадян, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень від 15.11.2006 року № 1364/3. Зобов’язати Сватівську міську раду привести список громадян, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень відповідно до Житлового Кодексу України та діючих Правил обліку громадян, які потребують житлових умов, і надання їм жилих приміщень В Українській РСР зі змінами та доповненнями і на підставі цього вирішити питання про надання житлових приміщень.
Після цього рішення, за яким жилу площу могли у них відібрати, військовослужбовці Устимович В. Ю. і Овчаренко В. Т. подали позов до Донецького апеляційного адміністративного суду.
В результаті апеляційну скаргу Овчаренка залишили без задоволення, апеляційну скаргу Устимовича задовольнити частково.
Далі Овчаренко В. Т. подав касаційну скаргу до вищого адміністративного суду України. Цей суд призначив задовольнити скаргу частково, а саме - скасувати рішення Сватівського районного суду щодо визнання недісним рішення Сватівської міськради, і закрити провадження. Тим часом Сватівська міськрада подала позов проти Овчаренка, аби виселити його з гуртожитку, де він дотепер мешкав із дружиною і сином. Зараз ця справа розглядається у Сватівському районному суді.
Історія триває, але невідомо, чим закінчиться. Чи житиме родина військовослужбовця у квартирі, чи відберуть навіть кімнату у гуртожитку - не відомо. Будемо сподіватися, що історія вирішиться позитивно, а таємність списків не доведе військовослужбовців до чергової серії багаторічної судової тяганини.

Юлія Красій,
менеджер зі зв’язків з громадськістю проекту «Громада буде знати»Яндекс.Метрика