Сайт города
СВАТОВО
На захисті інтересів громадиКвартирна черга під контролем громадськостікруглий стіл за участю військовослужбовців 24.09.2008 громадська організація «Слобідський козацький полк» провела круглий стіл за участю військовослужбовців, що стоять у квартирній черзі при Сватівській міській раді. Також участь взяли заступник мера Сватове І. Буланов, представники антикорупційної громадської приймальні «Сватівський центр правової допомоги» і громадськості. Причиною організації круглого столу стали проблеми військовослужбовців, багаторічна судова тяганина за квартири через те, що процес встановлення у чергу і отримання квартир непрозорий і, навіть, завуальований. Проблему вільного доступу до інформації і намагалися вирішити учасники круглого столу.
Спільні проблеми змусили людей, що роками судяться один проти одного за матеріальні блага, сісти за стіл переговорів і розпочати конструктивний діалог для позитивного вирішення питань.
Перший напрям діяльності учасники окреслили у процесі обговорення - забезпечити доступ до інформації і таким чином зробити прозорим процес встановлення на квартирну чергу, просування цією чергою та отримання квартир. Для цього була отримана згода представника Сватівської міської ради І. О. Буланова оприлюднити списки квартирних черг, розмістивши їх на стендах у приміщенні міської ради. Також заступник мера погодився співпрацювати і сприяти отриманню громадянами інформації з цього питання.
Другим напрямом діяльності учасники круглого столу вирішили обрати забезпечення громадського контролю усім поцессом за раціональним використанням бюджетних коштів. Для цього зацікавленим необхідно підключатися до діяльності громадських організацій, що захищають інтереси офіцерів – «Сватівський Слобідський полк українського козацтва» (отаман А. Г. Кузовенін) або «Союз Советских офицеров» (В. О. Рижевол). І вже шляхом участі у засіданнях спеціальних тендерних комісій, засіданнях сесій контролювати процес просування черги, перереєстрації, і надання квартирних ордерів.
громадська організація «Слобідський козацький полк» провела круглий стіл
О. П. Павлов: Необхідно об’єднуватися у громадські організації і постійно контролювати процес встановлення на чергу, просування нею, перереєстрацію, отримання квартири. Весь час треба надсилати владі інформаційні запити і таким чином здійснювати контроль. А також надавати владі свої пропозиції. Досі влада лише перекидає відповідальність за все, що відбувається, один на одного, виходить замкнуте коло і ні від кого не дізнаєшся потрібну інформацію. Треба це припинити і здійснювати громадський контроль, постійно писати запити і змушувати давати відповідь згідно до законодавства.

І. Л. Гиря: Можна використати і такий варіант – зібратися офіцерам і розробити Положення, де визначити основні моменти і правила, за якими буде відбуватися просування квартирною чергою. Це може бути звання, ордени чи інші заслуги. Також тут може враховуватися стан здоров’я, кількість і вік дітей тощо. І подати це положення на розгляд сесії.

І. О. Буланов: Я вважаю, що вищесказане можна запропонувати і узгодити між собою. Наприклад, комусь квартира потрібна негайно, а хтось має змогу ще почекати. Тоді один одному можна уступити чергу. Та і все одно, може через пів року трапитися ситуація, яка змусить людину відбирати ту квартиру через суд, адже нами керує ситуація, невідомо, що відбудеться завтра. Вважаю, що треба у всьому керуватися чинним законодавством, і не видумувати нових законів.

В. І. Цьома: Я згоден з усім вищесказаним, і вважаю, що проблема актуальна лише для нас, тих, хто найближче до початку черги, а не до хвоста. Тому і ми і зібралися тут. Думаю, цими проблемами повинне займатися незалежне джерело, громадська організація. Адже для нас, коли ми отримаємо квартиру, ця проблема перестане існувати і ми відійдемо. А необхідно діяти і займатися цим постійно. Тому необхідна громадська організація, яка буде цим займатися.

І. О. Буланов: Хочу сказати, що проблема ця виникає лише тоді, коли з держбюджету приходять гроші. Так що ви можете хоч завтра створити організацію, ми це вітаємо, але житлова проблема все одно не вирішиться. Приходьте до міськради і ми надамо необхідні матеріали і ваші справи. Та це проблема максимум десяти людей, що найперші у черзі. Решта – близько 470 чоловік, маловірогідно, що зможуть отримати квартиру. Адже у місті немає вільного державного житла, коли приходять кошти, його купують за ринковою ціною і тому усім квартири не купиш - дорого.

Н. К. Кузовеніна: але ми не маємо на меті вирішити житлове питання усіх Сватівчан. Ми хочемо зробити процес просування чергою і використання бюджетних коштів на квартири прозорим і зрозумілим для кожного. Щоб не створювати таких ситуацій, що люди роками судяться між собою, намагаючись з’ясувати те, що за законодавством повинно бути надано увазі громадськості.

А. Г. Кузовенін: наша організація діє вже не один рік і успішно захищає права як своїх членів, так і простих сватівчан. Тому ми готові і будемо раді допомогти вам і цій ситуації.


Яндекс.Метрика