Сайт города
СВАТОВО
Антипремія "Народна дуля"Починаючи з 12 лютого 2009 року «Сватівський центр правової допомоги» - ГО «Слобідський козацький полк», за підтримки ГО «Спілка підприємців Сватівського району», за інформаційної та партнерської підтримки незалежного громадсько-політичного видання «Сватівські відомості» оголошує початок акції на отримання антипремії «Народна дуля».

Умови заходу:
Участь у акції приймають депутати Сватівської міської ради. Переможцями обов’язково стануть ті депутати, які не додержуються норм закону України «Про статус депутата місцевих рад».
Захід передбачає відправлення кожному депутату Сватівської міської ради письмового звернення з переліком питань, на які він повинен відповісти згідно до Конституції України, Законів України «Про інформацію» та «Про статус депутатів місцевих рад».
Згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат зобов’язаний:
 • 1) підтримувати зв'язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;
 • 2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;
 • 3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;
 • 4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
 • 5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
  Депутат місцевої ради, який не виправдав довір'я виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому цим Законом порядку. При цьому, підставами для відкликання можуть бути:
  • порушення депутатом положень Конституції і законів України;
  • пропуск депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів;
  • невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми;
  • використання депутатського мандата в особистих чи корисливих цілях;
  • систематичне порушення депутатом норм депутатської етики.

  Мотивація громадськості:
  Так як у місцевій пресі, як довів моніторинг, здійснений ГО «Слобідський козацький полк», не було жодного повідомлення про діяльність депутата Сватівської міської ради, виникає питання наступного характеру. Яким саме чином депутати міської ради звітують про свою роботу перед виборцями, як того вимагає Законодавство? Виникло ще багато запитань, стосовно діяльності депутатів. Але, нажаль, на шпальтах місцевих газет знайти відповідей не вдалося.
  З метою покращення ситуації із доступом до інформації виникла ідея акції на отримання анти премії «Народна дуля». Згідно до її умов та чинного Законодавства України, організатори конкурсу пропонують учасникам прозвітувати перед виборцями на шпальтах газети «Сватівські відомості» наступним чином.
  Після отримання письмового звернення з переліком питань щодо додержання депутатом норм чинного законодавства України, учасник заходу надає письмову відповідь на зазначену адресу антипремії поштою чи особисто. Відповідальність за роботу поштового зв’язку організатори конкурсу не несуть.
  Під час підбиття підсумків акції «Народна дуля» організаторами будуть проаналізовані усі результати – відповіді, відписки і навіть ігнорування відповідей депутатами.
  Переможці антипремії у різноманітних номінаціях (найбільш інформаційно закритий депутат, за бездіяльність у випадку порушення прав людини, за бездіяльність під час засідань сесій, за бездіяльність під час засідань депутатських комісій та інших), отримають винагороду у вигляді «Дулі» із Сертифікатом і оприлюднення інформації про їхню діяльність чи бездіяльність на шпальтах газети «Сватівські відомості» та інформаційного бюлетеню «Навчимося себе захищати», сайтах чотирнадцяти антикорупційних громадських приймалень по усій території України.
  Тому пропонуємо депутатам Сватівської міської ради уважно поставитися до даного заходу і відповісти так сумлінно, щоб перед напором фактів виборці і не подумали проголосувати за когось іншого на наступних виборах. Щиро бажаємо успіхів учасникам!

  Контактна інформація:
  Контактна особа – Юлія Красій
  Сватове, вул. Набережна-Водокачка, 1а, офіс «Сватівського центру правової допомоги», конкурс «Народна Дуля».
  Тел: 3-30-07, 8-050-955-49-04, krasiy83@мail.ru;
  Організаційний комітет анти премії «Народна дуля»:
  Керівник ГО «Слобідський козацький полк» - А.Г. Кузовенін
  Керівник ГО «Спілка підприємців Сватівського району», Сватівського центру правової допомоги - Н. К. Кузовеніна
  Член громадської ради газети «Сватівські відомості» - Ю. М. Красій
 •   Дуля
  Дуля
  ДУЛЯ - существительное женского рода.
  Дерево и плод Pyrus communis, его называют также грушей и кукишем: последняя дает плод кругловатый, первая большой и с пережабиной; порода дули: бергамот, глива.
  Дулевка, наливка, винная настойка на дулях.
  Дульчатый, видом похожий на дулю: округлый и продолговатый, с пережабиной и более толстым концом.

    Подробности

 • Текст звернення до кожного депутата Сватівської міської ради
 • Регламент антипремии "Народна дуля"
 • За що можна отримати «Дулю»
 • Резолюция по итогам акции
 • Яндекс.Метрика