Сайт города
СВАТОВО
Актуальные новости«Наш дім – Сватівщина» шукає кошти на придбання медичного обладнання

Громадська організація «Наш дім – Сватівщина» шукає кошти на придбання медичного обладнання для нового пологового відділення Сватівської районної лікарні.

Сьогодні стан районного медичного об’єднання і районної лікарні можна охарактеризувати за економічними показниками. А саме нестача фондів, обладнання, обмеженість якісних послуг для населення з невисокими доходами. В тому числі, кадрова проблема, яка є наслідком того, що праця медика перестала бути престижною, в тому числі через низьку зарплату, погане соціальне забезпечення лікарського персоналу. Крім того, сьогодні основна категорія споживачів медичних послуг – це люди похилого віку, пенсіонери, незабезпечені групи, які не можуть отримати безоплатну допомогу належної якості, а платити за них також не мають змоги. Держава, фактично, не виконує свої зобов’язання в медичній сфері. Отже, медичні проблеми стають соціальними і, фактично, перетворюються на чинники соціальної безпеки.

Місцева влада Сватівського району протягом останніх років детально вивчила проблеми у сфері медицини району. Проблемним найактуальнішим питанням на початку 2911 року стало закриття пологового відділення районної лікарні. Було виявлено що 30 % проділь їздять народжувати до інших лікарень Луганської області, бо умови надання медичних послуг були жахливими. Тому було прийнято рішення про капітальний ремонт пологового відділення. Такий крок потребував чимало зусиль всієї Сватівської громади. На виконання необхідного обсягу робіт було витрачено 1 млн. 300 тис. гривень. Тепер пологове відділення одне з найкращих у Луганській області. Обладнані нові пологові зали, палати сімейного типу, душові кабінки, нові меблі, санвузли та інше. Фінансову допомогу надали з обласного бюджету 300 тис. грн., 100 тис, грн. виділив міський бюджет, 300 тис. грн. – районний бюджет, решту зібрала Сватівська громада. У 2012 році планується відремонтувати хірургічне відділення. Вся Сватівська громада розуміє нагальну необхідність покращення умов медичного обслуговування, бо це є запорукою відтворення людського потенціалу і у Сватівському районі і у сусідніх Старобільському та Троїцькому районах.

Важливою проблемою є проблема медичних кадрів, тому місцевою владою було прийнято рішення закупити дві квартири. Вже сьогодні там живуть медичні працівники. Також планується розпочати будівництво 16 квартирного будинку для медичних працівників. Крім того, третій рік поспіль направляються випускники Сватівських шкіл на навчання, щоби район був забезпечений молодими спеціалістами у сфері медицини.

Отже справа тільки за новим обладнанням, якщо його не знайти зусилля Сватівської громади будуть неефективними і навіть марними.

Сучасне суспільство потребує послуг нової якості, без медичного обладнання ні капітальні ремонтні вкладення ні нові медичні кадри не зможуть забезпечити високий рівень надання сучасних медичних послуг населенню.

Громадська організація «Наш дім – Сватівщина» звертається до всіх донорів і меценатів по допомогу в придбанні медичного обладнання.

За більш детальною інформацією можна звернутися до керівника нашої організації за телефоном: 0507018338, Nata.svt.lg@mail.ru.

Наталія Кузовеніна
Яндекс.Метрика