Сайт города
СВАТОВО
Известные Сватовчане


Петрова Любовь Ивановна

Лікар від Бога

Сватовчанка Петрова Любовь Ивановна Багато хто зі сватівчан добре пам’ятає Любов Іванівна Петрову, заслуженого лікаря Української РСР.
Народилася вона 20.07.1921 р. в с. Мілуватка Сватівського району. Батько працював на Далекому Сході начальником дистанції залізничної колії. Любов Іванівна в 1943 р. закінчила Хабаровський медичний інститут і працювала в роки Великої Вітчизняної війни в глибокому тилу в лікарні та госпіталях. В 1946 році працювала в лікарні м. Рубіжне, а в 50-ті роки з сім’єю повернулась на Сватівщину. З 7 серпня 1950 року була лікарем-акушером Сватівської райлікарні. З травня 1951 року — завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням, з жовтня 1954 р. — завідуюча сватівським райздраввідділом, а з 1-го серпня 1957 року по 4 квітня 1966 року (майже 10 років) — головний лікар Сватівської лікарні ім. Леніна.
Любов Іванівна дуже багато зробила для розвитку охорони здоров’я в районі. Вона неодноразово зверталася до Міністерства охорони здоров’я з проханням покращити умови розміщення і лікування хворих. Під її керівництвом майже повністю було збудовано районну лікарню з усіма відділеннями на кв. Луначарського, лікарню в Нижній Дуванці, а також було відкрито дільничні лікарні в Райгородській і Стельмахівській сільрадах. Лікарні були забезпечені машинами швидкої допомоги (на початку 50-х років лікарі були змушені користуватися молоковозними машинами та кіньми). В лікарні було чимале підсобне господарство і гарно організоване харчування хворих. Ліками і всілякими необхідними лікарськими матеріалами лікарні забезпечувались регулярно.
Любов Іванівна була не тільки грамотним, дипломованим лікарем. Вона була душею колективу, матір’ю, другом і товаришем для медичних працівників і хворих. Брала активну участь у громадському житті, неодноразово обиралась депутатом районної ради. Колектив лікарні виконував шефську роботу по наданню допомоги колгоспам у збиранні врожаю картоплі, овочів та фруктів, при цьому господарства надавали продукти харчування на потреби хворих. У лікарні була організована художня самодіяльність, учасники хору навіть виступали в Москві на Всесоюзному огляді художньої самодіяльності і отримали дипломи лауреатів.
Петрова Л.І. нагороджувалася почесними грамотами обласним відділом Міністерства охорони здоров’я, знаком «Відмінник охорони здоров’я». У 1965 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР їй було присвоєно почесне звання «Заслужений лікар Української РСР» за видатну діяльність по розвитку охорони здоров’я.
З 1968 р. по 1988 р. Любов Іванівна працювала лікарем-гінекологом у Сватівській залізничній лікарні, а потім до 1997 року — в Сватівській обласній психлікарні.
Земляки шанують пам’ять про цю чудову жінку, справжнього професіонала своєї справи, що віддавала душу і серце людям.

Галина ПЛЮЩ.
Яндекс.Метрика