Сайт города
СВАТОВО
Известные Сватовчане


Манин Борис Васильевич

Манин Борис васильевич г. Сватово А роки його усе летять і летять… І ніколи йому було назад озирнутися… Були вони нелегкими, але наповненими величною освітянською працею, любов'ю до дітей і повагою до людей. Ще юнаком він мріяв про те, аби стати вчителем, і доля дійсно сприяла цьому. Потяг до знань, працелюбність, цілеспрямованість у подоланні перешкод і негараздів допомогли сільському юнакові досягти мети. І він став не лише вчителем, а й керівником на освітянській ниві. БОРИС ВАСИЛЬОВИЧ МАНІН… Ця людина - відмінник народної освіти, учасник трудового фронту періоду Великої Вітчизняної війни, ветеран праці.

А народився Борис Васильович у січні 1932 року у селі Богородівське Троїцького району Луганщини в селянській родині. Після закінчення семирічної школи вступив до Куп'янського автодорожнього технікуму і незабаром очолив бригаду трактористів на Миронівському цукровому заводі Київської області.

Повернувшись згодом додому, юнак отримав повну середню освіту у Покровській середній школі. Тоді у сільських школах не вистачало вчителів, тож здібний хлопець був направлений працювати вчителем початкових класів у школу села Веселе Троїцького району. А з часом Б.В. Манін вже працював вчителем російської мови та літератури у селах Маньківка та Наугольнівка Нижньодуванського району. У біографії Бориса Васильовича є й військова сторінка: він три роки проходив строкову службу в Азербайджані.

А після повернення з лав Радянської Армії Бориса Васильовича було обрано спочатку другим, а потім - першим секретарем Нижньодуванського райкому комсомолу. Потім він очолив педагогічний колектив Оборотнівської середньої школи. Працюючи там, значну увагу приділяв матеріально-технічному оснащенню і удосконаленню навчально-виховного процесу. Як людина ініціативна, з гарними організаторськими здібностями і депутат до того ж, невдовзі Борис Васильович був обраний заступником голови Сватівської райради. А потім були 2 роки навчання у вищій партійній школі і повернення на посаду, яку обіймав до того.

Борис Васильович самовіддано працював, та при цьому встиг отримати вищу педагогічну освіту, бо мріяв повернутися до школи, адже серце кликало його до освітянської праці. І така нагода випала йому… У Сватовому саме розпочалося будівництво нової типової школи (мається на увазі нинішня ЗОШ №8). І, обіймаючи керівну посаду, Б.В. Манін доклав чимало зусиль до того будівництва: брав участь у виборі проекту та місці розташування шкільної будівлі (тут враховувалися і наявність стадіону й лікарні поруч, і безпечність під'їзних доріг тощо).

Коли школа була зведена, Борис Васильович став її директором. Відмінні організаторські навички нового керівника сприяли і комфортному навчанню та вихованню школярів, і результативній праці педагогів. Все було продумане до дрібниць: пересування учнів під час перерв в умовах кабінетної системи, черговість класів по школі і їхня звітність наприкінці тижня, організація харчування та користування бібліотекою, організація позашкільної роботи і т.і. Такий змістовний підхід до роботи з боку керівництва школи сприяв розвитку учнівського самоврядування, вихованню у школярів почуття істинних господарів навчального закладу, що був для них рідним. Навчально-виховний процес постійно удосконалювався: школа першою у районі отримала комп'ютерний клас, щороку мала 10 (а то й більше) "золотих" та "срібних" медалістів серед випускників. І приємно знати, що оті шкільні традиції збереглися у ЗОШ №8 і до сьогоднішнього дня.

Борис Васильович, вже перебуваючи на пенсії, був запрошений очолити цивільну оборону медичних установ і, погодившись на пропозицію, виправдав надії районного керівництва ЦО.

Він не нажив великих грошей та майна, але працював старанно, на совість, за що йому вдячні і колеги, і колишні учні, і люди, з якими йому доводилося працювати чи просто спілкуватися. А неоціненним скарбом для Бориса Васильовича Маніна стали його двоє діточок, четверо онуків та четверо правнуків, якими пишається він та його дружина Ніна Яківна (теж вчитель за фахом).

По материалам газеты "Новини Сватівщини"
Яндекс.Метрика