Сайт города
СВАТОВО
Известные Сватовчане


Чайка Сергій Васильович

Чайка Сергій Васильович Чайка Сергій Васильович. Він — кандидат медичних наук, психіатр-нарколог вищої категорії, медичний психолог, доцент кафедри наркології Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО) і так, як і його брат, — просто хороша людина.

У родині заслуженого лікаря УРСР Чайки Василя Ясоновича і Лукомської Любові Георгіївни 23 грудня 1948 року в м. Сватове Ворошиловградської області народився ще один син. Назвали його Сергієм. Дитячі роки хлопчика пройшли в рідному селищі Соснове. І там він у 1955 році пішов у початкову школу, а потім продовжив навчання в середній школі №6 м. Сватове, яку закінчив у 1966 році з срібною медаллю. Далі пішов вчитися в Ворошиловградський (Луганський) державний медичний інститут, який закінчив з відзнакою в 1971 році.
Після року навчання в інтернатурі був направлений на роботу до Сватівської психіатричної лікарні, де працював чотири роки (1972-1976) лікарем-психіатром жіночого психіатричного відділення №1. В 1976 році Сергій поступив у клінічну ординатуру на кафедру психіатрії Харківського медичного інституту. По закінченні навчання в 1978 році був прийнятий на посаду наукового співробітника Харківського науково-дослідного інституту неврології і психіатрії МОЗ УРСР ім. В.П. Протопопова. Спочатку працював деякий час у науково-організаційному відділі, а згодом — у відділі психофармакотепатії психозів під керівництвом професора Г.В. Столярова. Під час роботи в інституті за сумісництвом працював в галузі спеціальної (військової) психофізіологічної експертизи. В 1988 році перейшов працювати викладачем кафедри наркології Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО). З 2005 року — доцент кафедри наркології академії. Сергій Васильович проводить педагогічну, наукову, лікувально-консультативну роботу.
Чайка С.В. підготував в галузі психіатрії дисертаційну роботу „Клініко-нейрохронометричне прогнозування безпосереднього ефекту терапії галоперідолом у хворих на параноїдну шизофренію”. Автор більш ніж 50 наукових публікацій з актуальних питань по психіатрії, наркології та медичної психології. Він неодноразово брав участь у міжнародних і національних з’їздах, конференціях психіатрів, наркологів, психотерапевтів, психологів. Його наукові та клінічні інтереси в основному торкаються питань психокорекції, психотерапії осіб зі станами хімічної (алкогольної, наркотичної) та нехімічної (ігрової, комп’ютерної) залежності.
А ще Сергій Васильович — прекрасний батько. Він виховав трьох синів — Андрія, Богдана, Олега. Всі вони здобули вищу освіту з відзнакою і стали гідною зміною батькові та дядькові. Ось такі у нас земляки. Тож молоді є на кого рівнятись.

Галина ПЛЮЩ.
Яндекс.Метрика