Сайт города
СВАТОВО
Известные Сватовчане


Чайка Юрій Васильович

Чайка Юрий Васильевич Ця розповідь про видатного нашого земляка, лікаря, кандидата медичних наук, психіатра вищої категорії і просто про хорошу людину — Чайку Юрія Васильовича.
Народився Юрій Васильович чудового осіннього дня — 22 вересня 1944 року в нашому рідному м. Сватове, в сел. Соснове, на той час ще Ворошиловградської області, у прекрасній родині, де на першому місці були повага і розуміння, любов і злагода. Його батько — заслужений лікар УРСР Чайка Василь Ясонович (1913-2000) — працював головним лікарем Сватівської обласної психіатричної лікарні, був дуже відомою у нашому районі людиною, все життя допомагав людям — і не тільки своїм пацієнтам, а будь кому, хто потребував допомоги. Маленький Юрко з захопленням спостерігав за тим, як працює його татусь і теж мріяв стати лікарем.
Мати — Лукомська Любов Георгіївна (1917-1999), добра, ніжна, привітна жінка, гарна господиня. Як і її чоловік, завжди була готова прийти на допомогу людям в будь-який час. Працювала вона лаборантом клінічної лабораторії СОПЛ.
Свій навчальний шлях Юрій почав у початковій школі сел. Соснове, а потім продовжив у середній школі №6 м. Сватове. Хлопець був кмітливий, добре вчився і у 1961 році закінчив школу зі срібною медаллю. Вищу освіту здобув у Ворошиловградському (Луганському) державному медичному інституті, який закінчив з відзнакою в 1968 році. Після закінчення медінституту навчався в аспірантурі на кафедрі анатомії, яку через рік залишив за своїм бажанням. У 1969 році Юрій Васильович був направлений на роботу в Сватівську психіатричну лікарню, де пропрацював три роки лікарем-психіатром жіночого психіатричного відділення №1.
Молодий лікар з увагою і турботою ставився до своїх підопічних. Його поважали і колеги, і пацієнти. Але хотілося вчитися далі. І в 1972 році Юрій Васильович Чайка поступає в аспірантуру відділу психіатрії Харківського НДІ неврології і психіатрії. Відразу по закінченні навчання в 1975 році він був прийнятий на посаду наукового співробітника Харківського науково-дослідного інституту неврології і психіатрії МОЗ УРСР ім. В.П. Протопопова. Працював у відділенні психокібернетики, науково-організаційному відділі, а згодом у відділі неврозів та граничних станів.
У 1981 році перейшов працювати викладачем кафедри психіатрії Українського інституту удосконалення лікарів (Харківської медичної академії післядипломної освіти). Проводив педагогічну, наукову, лікувально-консультативну діяльність. Чайка Ю.В. підготував у галузі психіатрії дисертаційну роботу „Х Х Х”. Він — автор більш ніж 80 наукових публікацій з актуальних питань теоретичної та практичної психіатрії, медичної психології. Багаторазово приймав участь у міжнародних і національних з’їздах, конференціях психіатрів, психотерапевтів, психологів. Наукові та клінічні інтереси в основному торкаються питань діагностики, клініки психічних хвороб та терапії, реабілітації осіб з психічними порушеннями. У 2001 році залишив роботу у зв’язку з від’їздом за кордон.
Та білі смуги, як відомо, в кожної людини чергуються з чорними. От і в Юрія Васильовича в житті були дуже страшні часи, коли він втратив свого єдиного сина Юрія, який, як і батько, був лікарем-психіатром, науковим працівником, кандидатом медичних наук.
Але не дивлячись ні на що, життя триває. І ми від щирого серця бажаємо земляку, щоб на його життєвому шляху не з’являлись труднощі і негаразди. Нехай Ваша доля буде довгою та щасливою.

Галина ПЛЮЩ.
Яндекс.Метрика