Сайт города
СВАТОВО
Почетные граждане Сватово


Плющ Галина Тимофеевна

Плющ Г.Т.  почётный гражданин г. Сватово Плющ Галина Тимофіївна, 1926 року народження, громадянка України, освіта вища, у 1964 році закінчила Луганський педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю історія і здобула кваліфікацію вчителя історії та суспільно-політичних дисциплін.Трудову діяльність розпочала в роки Великої Вітчизняної війни в колгоспі села Михайлівка Запорізької області на рядових роботах. 1943 року після визволення від окупації закінчила двомісячні курси трактористів у Тимошовській МТС та працювала трактористом в колгоспі «14 років Жовтня». 1944 року відбудовувала Дніпровську ГЕС ім. Леніна та заочно навчалася в Верхньо-Хортицькому педагогічному училищі, а після закінчення якого працювала вчителем 1-4 класів Дем’янівської неповної середньої школи Білокуракинського району Луганської області. З 1948 по 1961 рік працювала на комсомольській, партійній роботі в Білокуракинському, Станично-Луганському районах, Луганському обкомі комсомолу та обкомі партії.

З 1961 року життя Ганни Тимофіївни пов’язане з м.Сватове. Протягом наступних 20 років вона працювала секретарем Сватівського райкому Компартії України, директором Сватівської середньої школи №6, учителем історії Сватівської школи-інтернату, відповідальним секретарем товариства «Знання», секретарем Сватівського виконкому райради, організатором з позакласної та позашкільної роботи Сватівської середньої школи №7.

Після виходу на пенсію майже 25 років пропрацювала директором Сватівського народного краєзнавчого музею.

За успіхи в роботі Плющ Г.Т. нагороджена медалями: «За трудовую доблесть» (1951 рік), «За трудовое отличие» (1968 рік), «За доблестный труд» (1970 рік), «Ветеран труда» (1974 рік), , трьома нагрудними знаками «Переможець республіканського огляду музеїв до ювілею Перемоги», двома настільними медалями Українського республіканського товариства охорони пам’ятників історії та культури. 2005 року нагороджена листом подяки Луганської обласної ради та Луганської облдержадміністрації до Дня незалежності України, 2006 року – подякою Кабінету Міністрів України з нагоди 80-річчя з дня народження. Неодноразово нагороджувалася почесними грамотами, дипломами управління культури облдержадміністрації, Сватівської райдержадміністрації та Сватівської районної ради. Як учасник Великої Вітчизняної війни нагороджена медаллю «Захисник Вітчизни» та ювілейними медалями до Дня Перемоги.

Плющ Г.Т. – переможець обласного конкурсу «Людина року - 2004» в номінації «За творчі успіхи в літературі, журналістиці та краєзнавстві» з врученням їй диплому та позолоченої статуетки «Мати божа з немовлям».

Плющ Г.Т. бере активну участь в громадському житті району. Неодноразово обиралася депутатом Сватівської районної та міської ради. Користується заслуженим авторитетом і повагою серед керівного складу і жителів Сватівського району.
Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Пристюка В.М. та голови обласної ради Голенка В.М. від 14 лютого 2011 року № 137-к/72, Плющ Ганну Тимофіївну, ветерана праці, почесного громадянина м.Сватове, краєзнавця Сватівського району нагороджено медаллю «За заслуги перед Луганщиною» ІІІ ступеня. Цю почесну нагороду їй вручили 18 лютого 2011 року, у день 85-річчя, голова районної ради Бервено Т.В. та перший заступник голови райдержадміністрації Русанова Л.П.

По материалам Сватовского районного краеведческого музея
Яндекс.Метрика