Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеНАМ ДОПОМОЖУТЬ, ЯКЩО МИ ЗУМІЄМО ЗГУРТУВАТИСЯ

Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" впроваджується на території всієї України за підтримки і фінансового сприяння Європейського Союзу та Програми розвитку ООН. Власне кажучи, цей проект є таким собі "донором" для сільських, селищних та міських громад нашої держави, бо допомагає їм реалізувати плани щодо соціально-економічного розвитку та вирішити проблеми фінансовими "вливаннями" у наступних сферах: енергозбереження та енергоощадні технології; водопостачання; охорона здоров'я; охорона навколишнього середовища; підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Схема, по якій Проект працює, доволі проста для розуміння (хоч і кропітка у виконанні). При сільській (селищній чи міській) громаді повинна бути створена громадська організація, що займатиметься мобілізацією та залученням до спільної роботи кожного мешканця громади та органів самоврядування. А робота має полягати, як вже зазначалося вище, у вирішенні ряду проблемних питань, що сприятимуть розбудові території. На засіданнях громадської організації мешканці громади самі повинні визначити спектр першочергових потреб території, обрати шляхом анкетування найголовнішу з них, а вже потім працювати над мікропроектом щодо можливих заходів подолання проблеми.

Скажімо,сільська громада в результаті анкетування визнає головною потребою ремонт ФАПу. Далі потрібно, як-то кажуть, визначити об'єм ремонтних робіт, кількість необхідних матеріалів та приблизну вартість згаданого ремонту (вартість обраховують державні установи чи приватні фірми, що мають на це право). Маючи "на руках" всю необхідну документацію і мікропроект, громада може сміливо брати участь у Проекті ЄС та ПРООН, а значить розраховувати на те, що фінансову підтримку нададуть. Є одна умова: 50% коштів від обрахованої вартості надасть Євросоюз та ПРООН, 45% мають складати бюджетні кошти (з обласного, районного та місцевого бюджету сумарно, причому сюди можуть прираховуватися спонсорські внески приватного сектора), ще 5% - це зібрані громадою кошти (в обов'язковому порядку). А якщо ж місцеві бюджети та громада не зможуть утворити ті самі сумарні 50% вартості, то ЄС та ПРООН не "покриватимуть" решту витрат і мікропроект, власне кажучи, залишиться без розгляду.

У червні 2011 року розпочався другий етап Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", який триватиме 4 роки, - по червень 2015-го. Перший етап Проекту діяв з грудня 2007 року. У Сватівському районі в його рамках було здійснено 8 мікропроектів у 5-ти громадах.

На минулому тижні у малій залі РДА відбувся форум Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", участь у якому взяли голова райдержадміністрації В. Мормуль, голова районної ради Т. Бервено, заступник голови райдержадміністрації Г. Поляков, координатор Проекту в Луганській області Є. Гулакова, голови територіальних громад та сільрад, голови постійних депутатських комісій райради та громадських організацій Сватівщини.

На форумі було обрано членів наглядового комітету з якості. Учасники форуму затвердили три мікропроекти: Мілуватської, Рудівської та Куземівської громад. Мілуватка першочерговим завданням визначила повну заміну вікон у приміщенні місцевої школи, Куземівка - заміну вікон, дверей та системи опалення в ДНЗ "Теремок", Рудівка - заміну вікон, дверей та покрівлі в школі. Усі три мікропроекти будуть направлені до координаційної ради Проекту у Київ і в подальшому братимуть участь у тендерній кампанії. Залишається лише чекати на успішний результат спільної праці.

Оксана РАКІТІНА.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика