Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСитуації. Події. Факти.

ПРО ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ У МІСьКОМУ ТРАНСПОРТІ…
Останнє підвищення вартості проїзду у міських автобусах та маршрутках (з 1,75 грн. до 2,5 грн.) вплинуло на кількість їхніх пасажирів: вона помітно зменшилася. Сватівське населення обурювалося: і у нас, і у Луганську, наприклад, - ціни однакові, хоча відстані - набагато різняться. Проте з настанням холодів люди знов активно почали користуватися міським транспортом.
Хочемо зазначити, що поки що вартість проїзду незмінна і складає 1 гривню для дітей молодшого шкільного віку та дві з половиною - для старших школярів і дорослих людей. Малеча дитсадківського віку їздить в автобусах безкоштовно.
А от вартість на послуги таксистів регулюється самими таксистами, бо вони - приватні перевізники. Якщо один таксист може відвезти вас, скажімо, з "колишнього" автовокзалу до Робочанки за 20 гривень, то інший - за 50. Ніхто цих розцінок-скакунців не регулює.

ЗАВИЩЕНІ ЦІНИ НА ПРОДУКТИ У СВАТОВОМУ
Ми проаналізували деякі продуктові розцінки у Сватовому та у Чернігові. Наприклад, вартість одного кілограму гречки у "пристоличному" місті становить 7-7,5 гривень, а у нас - 12-12,5. Картопля там коштує від 90 копійок до 1,3 грн. (у супермаркетах) за кіло, тоді як Сватівський ринок та магазини ціни нижче двох з половиною гривень на "другий хліб" не опускають. Різниця у вартості цукру невелика - 50 копійок (в Чернігові - дешевше).
Щодня ми купуємо якісь необхідні продукти. І майже завжди намагаємося на базарі чи в магазинах знайти "точку", де той або інший товар коштуватиме дешевше, ніж у інших. Чомусь серед населення "живе" стійке переконання в тому, що у нас, на периферії, ціни на продукти куди нижчі, ніж у великих містах (в обласних центрах - тим паче). Практика ж показує, що це зовсім не так.

В Меловатке ремонтируют церковь
В Меловатке начались ремонтно-строительные работы по реставрации фасада храма Рождества Иоанна Предтечи. Купола кроют листами из нержавейки, покрытой нитритом титана (под сусальное золото). Оказывают помощь в ремонте храма агрофирма "Меловатская" (учредитель В.Г. Куницкий), агрофирма "Хортица" (В.Н. Ляскевич) и др. Есть также индивидуальные пожертвования жителей села на ремонт храма.
До наступления холодов было решено произвести шпаклевку и покраску лицевой стороны здания церкви. Ведь здание церкви - это не только дом Божий, но дом, в котором многие прихожане и служители церкви находятся большую часть своего времени. И если свои дома мы строим своими руками, то тем более в доме Божьем все должно быть сделано руками тех, кто искренне любит, верит, несет добро людям. Ведь первая скиния, которую построил Моисей и храм, который построил Богу царь Соломон, были созданы руками умельцев из народа Божьего.

H.C.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика