Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеВІДКРИТТЯ ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ «ПЕРЕСУНУЛОСЯ». ТА ЧЕКАННЯ ВИПРАВДАЮТЬ СПОДІВАННЯ

Важко назвати те, що нині відбувається у пологовому відділенні Сватівського РТМО, банальним словом "ремонт"… Там швидше - повна реконструкція та абсолютне осучаснення ведеться - складається враження, наче у якійсь столичній приватній клініці знаходишся. Уявіть лише "вигнаний" каркас будівлі без будь-якого внутрішнього оздоблення, з зовсім голими стінами (навіть без якоїсь там шпаклівки) - оце таким був пологовий будинок по завершенню підготовчих робіт. Навіть зараз, коли реконструктивні роботи ще не завершено, видно: Сватівський пологовий будинок кардинально змінюється, ніби заново народжується. І першочергова заслуга в цьому — районної влади на чолі з представниками Партії Регіонів. Однозначно "життя" одного з найважливіших відділень РТМО поділиться на "ДО" та "ПІСЛЯ"… МІЖРАЙОННОМУ ЦЕНТРУ БУТИ?..
Міністерство охорони здоров'я України прийняло рішення про реорганізацію: ставилося чітке завдання утворити міжрайонні пологові центри по всій території держави. Така от "оптимізація" мала призвести до скорочення кількості пологових будинків, залишаючи один медзаклад на кілька прилеглих районів. Саме тоді, як про це заговорили "вголос", Сватівський, Троїцький та Білокуракинський райони стали "думати-гадати", де буде краще утворити міжрайонний центр. Головним у прийнятті остаточного рішення була не зручність географічного розташування того чи іншого райцентру…
- Ми, разом з троїцькими та білокуракинськими колегами, вивчали досконало можливості та кваліфікаційний рівень роботи пологових будинків і його персоналу усіх трьох районів (Сватівського, Троїцького та Білокуракинського).
Повірте, Сватівський пологовий будинок серед наших сусідів мав помітно вигіднішу "оцінку" вже тоді, до ремонту, - розповідає завідуючий пологовим відділенням РТМО лікар-акушер вищої категорії О.В. Сумін. - Чимало зусиль до того, аби міжрайонний пологовий центр створювався саме на Сватівщині, доклав голова райдержадміністрації В.В. Мормуль: він, як кажуть, довго "оббивав пороги" в області, аби було прийняте рішення на нашу користь. І ми таки виграли в цій "невидимій боротьбі"…
Чи стане Сватівський пологовий будинок "кущовим" - поки невідомо, адже зараз Міністерство охорони здоров'я на цей рахунок, як говориться, "притихло". Якщо ж утворення міжрайонного пологового центру станеться і Троїцький та Білокуракинський район до нас "приєднають", то іногородні матусі народжуватимуть у Сватовому безкоштовно. В іншому випадку - платитимуть 80 гривень за кожну добу перебування (як це було і раніше).
- Минулого року в нашому пологовому відділенні мамами стали 295 мешканок Сватівщини, - коментує О.В. Сумін. - А близько 120 сватівчанок дали життя своїм дітям в інших, більш комфортних, місцях. Я запитував у жінок: "А чому ви їдете хтозна куди, аби народити?" У відповідь чув: "У Сватовому немає сучасних, належних умов, тут мам не випускають на прогулянки, а родичі тих, хто народив, не мають змоги розділити материнську радість". Після відкриття оновленого відділення у нас буде все по-іншому, і мами прогулюватимуться на свіжому повітрі, і для родичів двері відчинимо… Впевнені, що після ремонтних робіт у нашому пологовому будинку народжуватимуть усі наші землячки без виключення, а подібних розмов більше ніколи не буде. І якщо "об'єднання" з сусідніми районами не станеться, то іногородні майбутні матусі їхатимуть народжувати до нас так само, як їздять зараз до Сєвєродонецька чи Луганська, наприклад. Докладаємо до цього максимум зусиль.

«ЄВРО» ДЛЯ ПОРОДІЛЬ
5 вересня 2011 року пологове відділення у Сватовому призупинило приймання пацієнтів. Стартував РЕМОНТ!
Металопластикові вікна та двері, гіпсокартон, нова плитка на стінах та підлозі, нова сантехнічна кераміка, душові кабінки, бойлери, нові каналізація та освітлення - практично все "євро", геть все за вимогами сучасності. Вже замовлені, оплачені і чекають "заїзду" нові меблі: стелажі полиці, ліжка, тумбочки… Скоро будуть закуповуватися штори, світильники, настінні бра, покривала, постільна білизна та інша атрибутика необхідного для медичного закладу інтер'єру.
- У нас здійснено ряд перебудов та реконструкцій внутрішніх приміщень відділення, - говорить Олег Васильович. - В експлуатацію буде введено (без врахування кабінетів медперсоналу, підсобних і сантехнічних кімнат, кухні, їдальні та медичних кабінетів на кшталт маніпуляційної) 2 індивідуальні пологові зали, 5 післяпологових палат та одна допологова (для вагітних жінок, що мають якісь ускладнення), 2 індивідуальні сімейні палати, 1 ізолятор для мам, хворих на СНІД, і т.і., дитячий блок з палатою інтенсивної терапії та реанімацією. У кожній палаті є душова кабінка, в ізоляторі - і туалет (взагалі цих необхідних кожному кімнат по відділенню зроблено кілька). В сімейних палатах будуть двоспальні ліжка, холодильники, телевізори, облаштуємо мініїдальні - повний спектр для комфортного перебування матусь, татусів (чи інших членів родини за бажанням) та новонароджених малюків.
Багато хто з жіночок народжував у нашому пологовому будинку (і по кілька разів навіть), тож на них все нинішнє "євро"-облаштування справить по-приємному шокуюче враження (стверджую це "з висоти двократної матусі" місцевого "роддому"): можливість порівняння - велика сила.

УЗД З ДОПЛЕРОМ ТА ФЕТАЛЬНИЙ МОНІТОР ВЖЕ Є
Меблі та інші побутові необхідності придбані чи от-от придбаватимуться… А як же щодо медичного обладнання - і тут все нове буде?
- Достеменний список всього медичного обладнання, яке б хотілося поновити, був складений і наданий "туди, куди треба", як кажуть, - розповідає завідуючий пологовим відділенням. - Звісно, хочеться, щоб нові палати та пологові зали вражали не лише інтер'єром, а й з медичної точки зору. Місцева влада (і голова РДА Володимир Володимирович Мормуль, зокрема) обіцяє з цим допомогти, і ми сподіваємося на те. Навіть більше: ми впевнені у цій допомозі. Розумієте, обіцянки не лише дають, а і виконують… Завдяки місцевій владі, ми вже маємо найсучасніші фетальний кардіомонітор та апарат УЗД з доплером - медичне обладнання, що дає стовідсоткову можливість безпомилково визначати паталогії, належним чином досліджувати стан ще ненародженої дитини не лише ззовні, а й зсередини…
Пологовому відділенню потрібні не лише сучасні медичні апарати, а й купа всього іншого - від пробірок та скальпелів до тари для стерилізації медичного приладдя. Стабільного державного фінансування лікарня вже давно не має, тож власними зусиллями задовольнити усі "потрібно!" - не може. Та є віра, що районна влада допоможе ще й з медичним устаткуванням на додачу до гіпер-ремонту.

ГІНЕКОЛОГІЯ "СУМУЄ", АЛЕ МАЄ ЧОМУ "РАДІТИ"
На додачу до всього пологове відділення ще й збільшиться. Правда, за рахунок зменшення суміжного гінекологічного відділення. Такий "сумний" (але не шкідливий!) для гінекології захід необхідний з кількох причин. По-перше, таким чином на доданій площі пологового відділення створюється запас ліжкомісць, яких часто не вистачало раніше (їх на сьогодні - 20). Та й можливість стати "кущовим" місцевому пологовому будинку скидати з рахунків не можна. По-друге, - тут здійснюватиметься виписка щасливих мам та їхніх діточок, бо функціонуватиме спеціальна "виписна" кімната (назвемо її поки що так).
Звичайно, гінекологія у цьому випадку може здаватися "постраждалою". Та і радісна подія тут сталася нещодавно…
- У нас з візитом побували голова райдержадміністрації В.В. Мормуль та заступник голови РДА Г.А. Поляков, - говорить завідуюча гінекологічним відділенням лікар-акушер І категорії О.Б. Корлякова. - Стан нашої туалетно-ванної кімнати їх прикро вразив. Тож з ініціативи Володимира Володимировича та Григорія Андрійовича і завдяки їхній найбезпосереднішій допомозі наше відділення має новісіньку санкімнату. Тепер там є душова кабіна, рукомийник з тумбою та біде. Наші жіночки-пацієнтки неймовірно задоволені такими змінами. Щиро кажу: наша вдячність до В.В. Мормуля та Г.А. Полякова - неймовірна за своїми розмірами. Дуже важливу справу зроблено!

КОЛИ Ж ВІДКРИТТЯ?
Щодня у пологовому відділенні РТМО бувають чи голова райдержадміністрації, чи голова райради, чи їхні заступники - контролюється процес роботи, одним словом (та й допомога паралельно надається, як «показує» санкімната гінекології).
Був тут і мер Є.В. Рибалко та секретар міської ради О.В. Зв'ягольський тижні зо три тому. Як нам стало зрозуміло зі слів головного лікаря райлікарні Д.М. Вінтоняка, міська влада в особі Євгена Вікторовича та Олександра Васильовича виявила ініціативу добудови пологового відділення. При цьому мер зазначав, що для виконання цих робіт міська рада виділить 100 тисяч гривень і наголошував: не діло, мовляв, що ремонт луганські майстри роблять. Тому мер зобов'язався також забезпечить "трудові резерви" з числа сватівських майстрів-будівельників. Але цього поки що не сталося. Та все ж є надія, що міська влада виконає обіцянку та зробить внесок у спільну для всього району справу. Адже обласний та районний бюджети і спонсорські внески посприяли виконанню вже левової частки роботи…
Власне кажучи, відкриття пологового будинку планувалося на 15 листопада. Але цю дату керівництво РТМО змушене було "пересунути". Обіцянка міської влади і про грошове, і про робітниче "спонсорування" розширення пологового будинку зіграла в цьому не останню роль.
- Ми докладаємо усі можливі зусилля, аби якнайскоріше завершити будівельно-ремонтні роботи, - коментує Дмитро Михайлович Вінтоняк, головний лікар РТМО. - Терміни, відведені на ремонт, - невеликі, обсяги робіт - грандіозні. "Спешим не спеша", бо у цій справі не може бути жодних помилок чи недоліків: ВСЕ ПОВИННО МАТИ ЯКІСНУ БЕЗДОГАННІСТЬ ТА БЕЗДОГАННУ ЯКІСТЬ!
Колосальний фронт робіт виконано - більшість приміщень пологового вже готові до роботи. І, як би там не було (з допомогою міськради чи без неї) все заплановане здійсниться, а сватівчанки народжуватимуть діток в новому пологовому будинку Сватового: вже наприкінці грудня (в січні - точно!)

Оксана РАКІТІНА.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика