Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСпасибі за працю, невтомні трударі Сватівщини!

Рослинницька галузь - передова
Недільного дня трудівники сільського господарства відзначають професійне свято. Це значуща подія для усіх мешканців Сватівщини, адже наш район - сільськогосподарський, він вносить помітний вклад в здобутки Луганщини по виробленню продукції полів та ферм.
Для рослинницької галузі сільськогосподарський рік фактично завершився і завершився гідно. Ранніх зернових культур було зібрано близько 96 тисяч тонн, причому понад 80% озимої пшениці - це пшениця продовольча. А це економічно важливо, адже ціна тонни продовольчої пшениці на 300-400 грн. більша, аніж непродовольчої. Урожайність ранніх зернових культур склала 27,1 ц/га, в тому числі озимої пшениці - 30,3 ц/га, озимого жита - 25,4 га, озимого ячменю - 26,3 ц/га, ярого ячменю - 20,6 ц/га, вівса -16,9 ц/га. По валовому виробництву ранніх зернових культур Сватівський район знаходиться на першому місці серед 18 сільськогосподарських районів області, а по урожайності - на другому (середня урожайність по області становить 23,7 ц/га).
Найбільший вал ранніх зернових отримали в СФГ "Прогрес-10", де він склав 7280 тонн, ПП СВФ "Агро" відділення ім. 8 Березня - 6190 тонн, ППА "Мілуватська" -6175 тонн, ТОВА "Слобожанська" - 5440 тонн, ППА "Гончарівська" - 4380 тонн, ТОВ СП "Нібулон" - 4040 тонн.
Найбільшої урожайності ранніх зернових культур досягли в ТОВ СП "Нібулон" (40,2 ц/га), ПП СВФ "Агро" відділення ім. 8 Березня (39,3 ц/га), СФГ "Прогрес-10" (35,9 ц/га), ФГ "Мирна долина" (35,1 ц/га). Найбільшу урожайність озимої пшениці отримано в ФГ "Стельмахівське", ТОВ СП "Нібулон", ПП СВФ "Агро" відділення ім. 8 Березня, СФГ "Каштан", ФГ "Мирна долина". Найкращі показники по врожайності ярого ячменю в ТОВ СП "Нібулон", СФГ "Прогрес-10", СФГ "Надєжда", СФГ "Пролісок".
В поточному році на Сватівщині належало зібрати соняшник на площі 29 тис. га. Трударі полів успішно впоралися з поставленим завданням, отримавши при цьому майже 59 тис. тонн олійної культури при урожайності 20,4 ц/га. Вагомі результати при збиранні соняшника отримано в СФГ "Пролісок", ППА "Мілуватська", СФГ "Прогрес-10" та ін.
Оперативно велись роботи і по збиранню кукурудзи на зерно, яку було вирощено на 7676 гектарах. Валовий збір тут склав близько 30 тис. тонн. Високих показників по врожайності досягли колективи ТОВА "Слобожанська", ТОВ СП "Нібулон", ФГ "Пролісок", ВКП "Гиргис".
Керівники абсолютної більшості господарств чітко зрозуміли: щоб отримувати хороші результати, треба вести наполегливу роботу впродовж всього сільськогосподарського циклу - починаючи від сівби і закінчуючи збиранням культур. Скільки в землю вкладеш, стільки від неї і отримаєш - ця істина знаходить яскраве підтвердження в процесі роботи.
Додатком до сказаного може стати такий факт: для проведення весняно-польових робіт агроформуваннями району було заготовлено мінеральних добрив 6302 тонни (124% до плану), із них азотних - 5189 т (115% до плану), фосфорних - 1113 тонн (185% до плану), придбано засобів захисту рослин - 94,2 т на суму 28,4 млн. грн.
Паливно-мастильних матеріалів було придбано 3253 тонни на суму 32,2 млн. грн.
За 10 місяців поточного року господарства Сватівщини інвестували в придбання сільськогосподарської техніки 23,8 млн. грн. Було придбано 32 трактори на суму 8 млн. грн., 6 комбайнів на суму 5,6 млн. грн., 4 одиниці посівної техніки на суму 416 тис .грн., 14 одиниць ґрунтообробної техніки на суму 3,2 млн. грн. Так, в поточному році СФГ "Прогрес-10" придбано 11 одиниць сільськогосподарської техніки, ППА "Мілуватська" -12, ФГ "Мирна долина" - 3, ППА "Гончарівська" - 3, ПП "Наугольнівське" - 5.
Подбали в господарствах і про поліпшення якості насіннєвого матеріалу. Було придбано елітного насіння ранніх ярих зернових культур 44 тонни, насіння кукурудзи - 119 тонн, насіння соняшнику - 134 тонни. Всі господарства провели весняне підживлення озимих культур. В цілому по району було підживлено 23,4 тис. га посівів.

Тваринництво: є позитивні зрушення
Тваринницька галузь в районі, звичайно, поступається за рівнем галузі рослинництва. Однак, певні позитивні зрушення тут спостерігаються. В поточному році інвестиції агроформувань в тваринництво склали 3,2 млн. грн., в тому числі СФГ "Каштан" - 1,5 млн. грн., СФГ "Надєжда" - 945 тис. грн., ППА "Лан" - 300 тис. грн., ТОВА "Слобожанська" - 200 тис. грн., СФГ "Явір" -150 тис. грн., СФГ "Прилужне" - 70 тис. грн.
За 10 місяців 2011 року виробництво молока в агроформуваннях склало 2915,6 тонни, реалізовано на забій у живій вазі великої рогатої худоби та свиней - 136 тонн. Збільшили виробництво молока проти аналогічного періоду минулого року ТОВА "Слобожанська" -на 33,9 тонни, СФГ "Каштан" - на 11,3 тонни, ПП СВФ "Агро" відділення ім. 8 Березня - на 19,8 тонни, м'яса у живій вазі ТОВА "Слобожанська" -на 9,3 тонни, СФГ "Каштан" - на 4,6 тонни, ППА "Лан" -на 3,7 тонни.
В нинішньому році чисельність поголів'я великої рогатої худоби у агроформуваннях району зросла на 171 голову і складає 2309 голів, в тому числі 888 корів. Поголів'я свиней за цей же період збільшилось на 218 голів і складає 1444 голови.
В поточному році відроджені галузі птахівництва та вівчарства в ППА "Гончарівська", де утримується 2870 голів молодняка курей та 200 овець. Відкрито свиноферми у СФГ "Надєжда", де утримується 395 голів свиней, та СФГ "Явір", де нараховується 40 голів свиней.

Заробітки зросли
Якщо поглянути в цілому на виробництво сільгосппродукції, то за 10 місяців ц.р. її було вироблено на 115,5 млн. грн., що до річного показника Програми соціально-економічного розвитку агропромислового комплексу району складає 118,5%. В сільгосппідприємствах приділяється чимала увага розрахункам з власниками земельних та майнових паїв. Нинішнього року власниками права на земельну частку (пай) укладено 11578 договорів оренди. В цілому по району сума виплат за оренду земельної частки складає 3% від вартості паю. А загальна сума виплат у поточному році становить 23 млн. грн.
Не можна оминути увагою і такий важливий факт. В нинішньому році на 30,8% зросла середня заробітна плата по агроформуваннях району і становить 1696 грн., тоді як за аналогічний період минулого року вона складала 1297 грн. Що дуже важливо - в господарствах немає заборгованості по виплаті заробітної плати трударям.

Дбати про рядових трударів
Разом зі збиранням урожаю поточного року ведуться роботи і по забезпеченню урожаю року наступного. Більшість агроформувань району в оптимальні агрономічні терміни провели сівбу озимих культур. Посіяно 27,1 тис. га озимини (100% до плану), в тому числі озимої пшениці -24,1 тис. га, озимого ячменю - 2437 га. В цілому під посіви озимини внесено 2106 тонн мінеральних добрив, що становить 170% до прогнозованого. Організовано провели сівбу озимих культур ППА "Мілуватська", СФГ "Прогрес-10", ППА "Гончарівська", ТОВ СП "Нібулон", ПП СВФ "Агро" відділення ім. 8 Березня.
Професійне свято трударі сільського господарства Сватівщини зустрічають з усвідомленням того, що в поточному році вони добре потрудилися, досягли гідних показників, зайнявши передові місця в області по важливих показниках роботи. Праця сільських трударів - надзвичайно тяжка, під час важливих трудових кампаній у них не буває святкових та вихідних днів, але вони добре розуміють, що саме від них залежить забезпеченість продовольством усіх громадян - і сільських, і міських.
Отож, сільські трударі заслуговують всілякої уваги і поваги. Керівникам агроформувань належить турбуватися про створення робочих місць на селі, більше уваги приділяти розвитку соціальної сфери, а для цього дбати про дитячі садки, про школи, сільські амбулаторії, роботу поштових відділень, більше спілкуватися з головами місцевих територіальних громад, разом вирішувати важливі питання.
Районна влада всіляко підтримує розвиток сільського господарства, йде назустріч при вирішенні проблем села. І керівники сільгосппідприємств повинні пам'ятати, що вони стали керівниками не самі по собі, їх обрали люди, довірили їм цю справу, а саме тому треба думати про людей, забезпечувати комфортне, повноцінне життя, чітко усвідомлювати, що живемо у двадцять першому столітті, і рівень життя громадян має бути відповідним. Зичу усіх гараздів сільським трударям, хай таланить вам, шановні, на життєвих стежинах!

Григорій ПОЛЯКОВ, заступник голови райдержадміністрації.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика