Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСВАТІВЧАН ПОКЛИКАЛИ «МІНЯТИ ЖІНКУ». ЧИ НАВАЖАТЬСЯ ВОНИ НА ЦЕ?

Сиділа собі сватівчаночка біля комп'ютера та дивилася "по Інтернету" улюблену програму… Одну, дві, три серії переглянула… А збоку на екрані все "мигає" повідомлення: "Заповніть анкету для участі! Заповніть анкету!" "Що воно за анкета така?" - замислилася молодичка, та й натиснула кнопку. А перед очима розгорнулася електронна анкета для тих, хто бажає стати героєм телепрограми. Руки сватівчанки самі до кнопок з буквами на клавіатурі якось потяглися - і заповнила вона ту анкету, ні на що, чесно кажучи, не сподіваючись та ніяких мрій на цей рахунок не маючи. А вже за кілька днів пролунав телефонний дзвінок з телестудії каналу "1+1"…

Різноманітні телевізійні реаліті-шоу дуже популярні серед будь-яких верств населення, бо дають людям можливість спостерігати за собі подібними, так би мовити, "вживу". І саме природність та справжність почуттів і емоцій, реакцій і поведінки не "акторів за сценарієм", а звичайнісіньких людей, найбільш зацікавлює глядача.
Приміром, є така програма на українському каналі "1+1" - "Міняю жінку". Для тих, хто не знає, пояснимо, що в ній беруть участь дві родини з будь-якого куточка України (а віднедавна - і зарубіжжя). Родини ті мають свої сімейні устої та порядки, свої особисті правила життя-буття, свої власні прерогативи щодо поведінки у стосунках один з одним - все так, як має бути, одним словом. Так от, за правилами передачі, дружина з однієї родини на тиждень має помінятися зі своєю "товаришкою по нещастю" (чи навпаки "щастю" - то вже як поталанить) з іншої родини. І кожна з "жінок за обміном" має жити за правилами тієї родини, до якої потрапила. Навіть кошти, що їй лишаються на цей тиждень "попередницею", повинна витрачати "за нормою" (а тут якраз і "пан Випадок" на варті: одній жінці у розпорядження може потрапити тільки 100 гривень тижневого бюджету, а іншій - 1000, приміром).
Власне кажучи, саме цю програму і дивилася наша землячка, бо дуже вона їй подобається. І анкету від "Міняю жінку" насправді абсолютно випадково (суто з цікавості) заповнила. Скептичне ставлення до всякого роду Інтернет-пропозицій та спам-розсилок породило прямо-таки впевненість у сватівчанки: нічого з того не буде - і крапка. А ні!..
Вже за кілька днів жінці зателефонували представники каналу:
- Заповнювали анкету?
- Та-а-к, - невпевнено відповіла сватівчанка.
- А чоловік Ваш точно згодний на участь у програмі? - запитали у відповідь.
- Ну-у-у… та-а-а-к, - ще більш невпевнено сказала молодиця, бо чоловік про ту анкету ні сном, ні духом, як кажуть, не знав.
- Давайте Ви ще раз поговорите з чоловіком, а ми Вам завтра передзвонимо, гаразд? - пролунало у слухавці.
- Ага, - погодилася шокована землячка…
А чоловік, коли почув від дружини диво-новину, просто розгубився. Одне лише питання мав він до своєї "половинки": чого ти до тієї анкети полізла!? Весь вечір родина обговорювала "плюси" та "мінуси" участі у програмі, але спільного рішення так і не досягла. А прокинувшись вранці, чоловік сказав своє тверде "ТАК!" (чи то аргументи від дружини на користь участі у програмі були вагомими, чи то наснилося йому щось цікаве - невідомо). Вже через день після першої телефонної розмови з телевізійниками молоде сватівське подружжя зустрічало представників каналу "1+1" чаєм та всілякими ласощами - як годиться.
Приїхали психолог проекту "Міняю жінку" та оператор. Сімейній парі було задано безліч питань про розпорядок дня, заведені у родині правила та їхню поведінку у тій чи іншій ситуації... Оператор знімав на камеру саму розмову за столом, жодним чином не проявляючи професійної цікавості до загальних умов проживання сім'ї… Власне, в результаті отих розмов та зйомок чоловік з дружиною дали згоду на участь у проекті, а психолог залишила їм певні тести, котрі подружжя має скласти та відіслати відповіді електронною поштою. Наостанок пару попередили:
- Ваша участь може бути навіть для вас цілком несподіваною. Ми можемо повідомити вас про початок зйомок вже за три дні, а можемо - через півроку… Все залежить від багатьох чинників (приміром, потрібної для програми пори року, загальної концепції передачі). Ось одна родина чекала своєї "черги" аж вісім місяців, але ж таки дочекалася! Отож і ви будьте завжди готові!
Сказали телевізійники, мов відрізали, та й поїхали. Хоча не зовсім так… Так зване "людське сватівське радіо" працює у нас відмінно, тож вже за хвилину по приїзду телевізійників до місцевої родини про те, хто і навіщо приїхав, знало чимало людей. Телевізійникам (та ще й не "якимсь там", а з улюбленої багатьма програми!) довелося "витримати фотосесію" з дівчатами, що працюють у магазині неподалік від будинку майбутніх (щиро на те сподіваємось) героїв реаліті-шоу "Міняю жінку".
І за кілька днів те саме "сватівське радіо" сповістило про неординарну подію мало не півміста.
- Я вже й сама не рада, що ту анкету заповнила, - говорить Маша (назвемо жінку так, бо ні вона сама, ні її родина не бажає, аби на сторінках газети було надруковане справжнє ім'я). - Розмови поповзли просто гіпершвидко. З усіх боків запитання на нас посипалися. Є такі люди, що стверджують, ніби ми вже в програмі знялися, ніби нас по телевізору вже бачили… А чутки які неприємні навколо!.. Не хочеться про це говорити, але дійсно аж бридко від деяких висловлювань на нашу адресу… Втомилися ми від оцих злих пересудів… Та й я сама, вже не беручи до уваги нашого місцевого "казав-казала", побоююсь участі у проекті. Чоловік мій навіть з ентузіазмом до цієї ідеї ставиться зараз, хоча спочатку і навпаки було: він - "противився", а я - "прагнула", скажемо так. Вмовляє зараз мене наш голова сім'ї, говорить, що на старості років матимемо, що пригадати… Донька (в родині є донечка-третьокласниця - прим.ред.) теж у захваті. А я - сумніваюся… Їм-то додому "нову маму" привезуть: все своє, рідне, довкола - бери та й "виховуй і уму-розуму навчай" чужу тьотю. Мені ж доведеться невідомо куди поїхати. Ота невідомість і лякає найбільше…
За своїми земляками завжди цікавіше спостерігати, ніж за кимось іншим. "Злі язики" час від часу кожен з нас хоче підкоротити. Та все ж у переважної більшості мешканців Сватівщини участь у відомій телепрограмі земляків (навіть якщо вона зараз носить статус "можливої") викликає захоплення та гордість за свій край та людей, що в ньому живуть. "По "1+1" НАШИХ будуть показувати!" - ось що з радісним вихвалянням зараз обговорюється між сватівчанами. І така от захоплена радість справляє враження, ніби кожен окремо до тієї події причетний, кожен окремо - своєрідний герой.
Отож щиро сподіваємося, що Маша свій острах переборе, і її родина таки візьме участь у передачі "Міняю жінку", і відповідь на запитання заголовку статті буде виключно стверджувальною!
Ми ж бо за кожною програмою реаліті-шоу тепер слідкуватимемо уважніше:)))

Оксана ДЕМЧЕНКО.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика