Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеДовіра до міліції відчутно похитнулась... але ще тримається

Відбулась 9-а сесія районної ради 6-го скликання. Її учасники привітали з особистими святами депутата райради П. Матвієвського (день народження) та голову Оборотнівської тергромади В. Волкова (народження третьої дитини - сина), а також адресували свої вітання директору центру зайнятості А. Пономаренку, директору Куземівської загальноосвітньої школи Л. Жулій, колишньому начальнику моторвагонного депо, почесному громадянину м. Сватове М. Жестовському.

Голова районної ради Т. Бервено зазначила, що на минулій сесії депутати підтримали звернення Перевальської районної ради у питанні щодо внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, затвердженого Постановою Кабміну від 19.01.2011 р. Керуюча справами райради О. Янголенко ознайомила присутніх з відповіддю, котра надійшла з комітету з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики Верховної Ради України. У цій відповіді, зокрема, говориться: "З питань, віднесених до компетенції комітету, інформуємо, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до статті 34 та пункту 1 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо уточнення окремих положень), яким пропонується відтермінувати набрання чинності частини третьої та четвертої статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Центральним питанням порядку денного було "Про стан боротьби зі злочинністю на території Сватівського району за 2011 рік", у якому інформував начальник РВ УМВС І. Шкарін. Як повідомлялось, за 9 місяців поточного року до райвідділу міліції надійшло 2407 заяв і повідомлень, по 1925 з них було відмовлено в порушенні кримінальних справ. Зросла кількість тяжких злочинів та крадіжок майна. За крадіжки майна порушено кримінальні справи стосовно 8 осіб. Зареєстровано 1 випадок вбивства (у с. Мілуватка), злочин розкрито.

За вказаний термін зафіксовано 3 факти тяжких тілесних пошкоджень, 12 фактів незаконного зберігання зброї, 53 факти незаконного зберігання наркотиків. За шахрайські дії залучено до відповідальності 7 осіб.

Розкрито 2 злочини, що завдали матеріальної шкоди на суму понад 100 тис. грн., і встановлено 2 факти хабарництва. Між селами Рудівка та Кругле виявлено 350 кущів коноплі, які знищено.

За 9 місяців ц.р. 7 злочинів здійснено неповнолітніми. Всього на обліку у райвідділі міліції перебуває 31 неповнолітній.

В інформації також йшлося про притягнення до відповідальності за розпиття спиртних напоїв у громадських місцях, про дорожньо-транспортні пригоди та ін.

Відповідаючи на запитання депутатів, І. Шкарін повідомив: серед райвідділів міліції області Сватівський РВ УМВС займає середні місця, а також (стосовно вирішення кадрових проблем), що нині вимоги до бажаючих працювати в міліції підвищились, проте ведеться робота по поліпшенню кадрового складу.

Голова районної ради Т. Бервено, запрошуючи присутніх взяти участь в обговоренні важливого питання, зазначила: в роботі міліції наявні проблеми. Про це свідчать і випадок у Мілуватці, коли постраждав депутат районної ради, і розповсюдження в районі самогоноваріння, і неконтрольована робота пунктів по прийому металобрухту, і випадок з сім'єю Журавлевичів у Коломийчисі, коли було викрадено 5 корів, і факти розкрадання металу на кладовищах. Люди втрачають довіру до міліції і цю довіру треба повертати конкретною роботою.

В обговоренні питання взяла участь чимала кількість як депутатів, так і голів територіальних громад. Ось фрагменти їх виступів.

С. Медвідьов, мілуватський сільський голова: З самогоноварінням боротьба ведеться неефективно, хто гнав його, так і продовжує гнати. Ніяких змін немає і стосовно роботи пункту по прийому металобрухту. Ніхто не може спіймати крадія "за руку".

Н. Чуніхіна, коломийчиський сільський голова: На території громади було чимало інцидентів. Це і вже згаданий випадок з сім'єю Журавлевич, і крадіжка металу на кладовищі у селі Жовтневому, і крадіжка "на дому" - відповіді з міліції немає, і напад на завклубом. Все це говорить про недостатню роботу по дотриманню правопорядку.

В. Носов, нижньодуванський селищний голова: Ми постійно співробітничаємо з міліцією. Але цього замало. Є у нас кімната дільничного інспектора, але він в селищі рідкий гість. Хоча б 1 день на тиждень він знаходився на місці, щоб люди могли до нього звернутись.

М. Кушнарьов, первомайський сільський голова: У селі нараховується дві точки по прийому металу і дві точки самогоноваріння. Аби навести порядок, треба щоб у селі бував дільничний інспектор.

Н. Білогурова, гончарівський сільський голова: До червня поточного року ми не знали дільничного інспектора. Зараз він у нас є. Дрібних крадіжок на території ради зареєстровано вісім. Шість з цих злочинів розкрито. Трапилось також 11 сімейних сварок. Найбільші проблеми -самогоноваріння і крадіжки металу.

О. Кривошлик, верхньодуванський сільський голова: На території ради 4 села. Нещодавно украли залізну огорожу на містку, крадіїв не знайшли. Що до самогоноваріння, то нас більше хвилює самогоновживання. А ще те, що немає графіку приїзду дільничного інспектора.

О. Мартовицький, куземівський сільський голова: В 4 з 6 населених пунктах нашої ради ситуація щодо правопорушень досить складна, особливо з самогоноварінням. В селі Володимирівна розбирають старі, покинуті хати і продають матеріали, аби потім гроші пропити. Викрадається і метал, який збирають приїжджі з Куп'янського району.

В. Волков, голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності і інформації: Наша комісія напередодні сесії двічі розглядала питання про стан боротьби зі злочинністю і охорони громадського порядку. Розмова була серйозною. Ми ставили питання перед представником міліції - як вестиметься співробітництво з тергромадами, які є спільні плани дій? Відповіді не було. В роботі міліції відсутня система інформування населення про роботу. Деякі засоби масової інформації друкують матеріали про міліцію з чуток, не маючи фактів і доказів, а міліція не реагує на неправду, в результаті частина сватівчан вірить таким публікаціям. Якщо вони неправдиві, належить вирішувати питання у судовому порядку.

В. Мормуль, голова райдержадміністрації: Проблеми у роботі міліції, безперечно, є, але є й спільне розуміння завдань. Ми будемо спільно координувати роботу по боротьбі зі злочинністю, по охороні громадського порядку. Район - один з неблагополучних по алкоголізму, наркоманії, отож належить активізувати профілактичну роботу, надавати допомогу міліції. Відбуваються крадіжки на кладовищах, в будівлях громадян. Ми вели бесіди з приймальниками металу і домовились, що кожен з них нестиме особисту відповідальність за випадки крадіжок металу.

Необхідно підняти престижність професії міліціонера, координувати і контролювати роботу та запитувати за неї.

Т. Бервено, голова районної ради: Робота міліції, безперечно, вимагає поліпшення. Спостерігались багаторазові крадіжки трансформаторного масла - злочини не розкрито, обікрали депутата райради - злочин не розкрито, понад 100 метрів 500-міліметрової труби викрадено у Райгородці (а це - майже 140 тис. грн..) - злочин не розкрито.

Охорона громадського порядку - справа першорядна, від її забезпечення залежить і моральний клімат, і трудові результати, і загальна атмосфера у суспільстві...

У розглянутому питанні було прийнято рішення з доповненнями, котрі запропонував В. Волков (розробка спільних заходів міліції і тергромад, систематичне інформування населення про стан правопорядку і т.і.).

Далі депутати внесли зміни до районного бюджету на 2011 рік (інформував начальник фінансового управління М. Кодацький), затвердили районні програми: цільову програму розвитку публічних бібліотек у Сватівському районі на 2011-2015 роки (начальник відділу культури і туризму О. Деркач), програму енергоефективності району на 2011-2015 роки (начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ В. Усов).

Було заслухано інформації "Про хід виконання районної Програми відродження річки Красної на 2009-2011 роки" (В. Усов), "Про виконання районної Програми "Соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах на 2009-2014 роки" (директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді І. Чернієвська. Матеріал друкуватиметься окремою статтею). Депутати підтримали звернення депутатів Кремінської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України (у цьому зверненні йде мова про необхідність внесення змін до Закону України "Про доступ до публічної інформації").

Було внесено зміни до рішення 7-ї сесії районної ради "Про затвердження плану діяльності Сватівської районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік" та розглянуто ряд інших питань.

Голова райради Т. Бервено поінформувала присутніх також про рішення Донецького апеляційного суду, який задовольнив апеляційну скаргу районної ради та районного відділу освіти щодо рішення Сватівського районного суду у питанні про припинення юридичних осіб Сватівської гімназії та Сватівської загальноосвітньої школи №7 та про створення комунального закладу "Навчально-виховний комплекс "Сватівська загальноосвітня школа 1 ступеня-гімназія".

Наш кор.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика