Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеПерша перемога аграріїв

У поточному році в Україні склалися сприятливі умови для аграрного виробництва. Урожай ранніх зернових культур, кукурудзи, соняшника набагато кращий, ніж минулого року. Більшість з нас розраховувала на високі фінансові результати, які б забезпечили подальший розвиток виробництва, дали можливість придбати ту чи іншу високопродуктивну техніку, добрива, більш ефективні засоби захисту рослин, якісне насіння, сплатити гідну заробітну плату працівникам підприємств. Але, на жаль, цього не сталося.

Як відомо, з 1 липня 2011 року в Україні запроваджено експортне мито на зернові культури у розмірі від 9 до 14 відсотків, а також скасовано повернення ПДВ експортерам збіжжя. Це призвело до обвального падіння цін на зерно, в результаті чого виробник втратив на кожній тонні від 300 до 400 гривень.

Призупинився експорт зерна, внаслідок чого багато елеваторів і хлібоприймальних підприємств до початку збирання пізніх культур виявились переповненими і не здатними до їх приймання у потрібних обсягах. Це, в свою чергу, сприяло суттєвому зниженню цін на соняшник. Також негативний вплив на рівень цін на соняшник мала інформація про включення соняшникової олії до переліку товарів, що обкладаються експортним митом.

На фоні постійного зростання цін на засоби виробництва, адміністративного втручання у механізми їх формування на внутрішніх ринках сільськогосподарської продукції та відсутності ефективної державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників нововведення завдали відчутного удару по економіці сільгосппідприємств.

В той же час неодноразові письмові звернення Аграрного союзу України, Героїв України-аграрників, обласної ради сільгосптоваровиробників нашої області до керівництва держави і Уряду щодо стану справ та поліпшення ситуації в АПК довгий час залишалися не тільки без відповідного реагування і вжиття заходів, а навіть без відповіді.

У зв'язку з цим Аграрний союз України разом з іншими галузевими асоціаціями організував 4 жовтня п.р. акцію - пікетування будинків Уряду і Верховної Ради України. Разом з аграріями інших регіонів України взяли участь у зазначеній акції сільгоспвиробники Луганщини у складі 160 чоловік, серед яких були представники і нашого району в кількості 20 чоловік.

На наші дії позитивно відреагували Уряд і Верховна Рада України. 7 жовтня 2011 року Верховна Рада 272 голосами ухвалила Закон, яким відмінила експортні мита на зерно пшениці, кукурудзи та вирішила не вводити у наступному році вивізні мита на сою, ріпак та олію соняшникову.

Хочеться відзначити керівників-аграріїв Сватівського району, які зробили свій внесок у першу значну перемогу селян в захисті своїх інтересів. Це Борзило О.І., Надоля Н.М., Авалян С.Е., Галушка В.М., Ляскевич В.М., Ковальов С.М., Паюнов С.М., Косарєв В.М., Жувака О.І., Іванов Ю.Є., Митрофанов Є.О., Литвин І.В.

В той же час, як завжди, знайшлись ті, хто забажав залишитись "в окопах". Вони пожалкували грошей, а може, злякалися. Список прізвищ вказувати не буду, нехай перша перемога стане для них уроком на зрілість.

Скасування експортного мита на зерно та відмова від введення його на олію дасть змогу сільгосппідприємствам не втратити від реалізації зерна пшениці близько 190 грн. на одній тонні, або в середньому 570 грн. на один гектар, кукурудзи, відповідно, 220 грн. і 880 грн., соняшника - 370 грн. і 550 грн.

Досягнуте є результатом організованості і злагоджених дій селянських представників переважної більшості регіонів України. Коли б з нашого боку була проявлена пасивність і безпорадність, втрати стали б непоправними.

Всі ці події мають стати для нас, товаровиробників, добрим уроком: наша організованість і спільні дії - шлях до успіху, до досягнення поставленої мети. В єдності - наша сила.

Олексій БОРЗИЛО, керівник агрофірми "Гончарівська", голова асоціації сільгосптоваровиробників Сватівського району, депутат районної ради.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика