Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеУРОЧИСТІ ЗАХОДИ

Нещодавно в Сватівському районі відбулося урочисте відкриття двох дитячих майданчиків (с. Коломийчиха, с. Новоселівка). Для цього на Сватівщину прибула делегація з числа партнерів, які були учасниками реалізації проекту ПРООН. Особисто були присутні: Ганна Дороженко - директор ГО "Агентство стійкого розвитку Луганського регіону", Ганна Борова - координатор Ресурсного центру Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" в Луганській області; Олександра Курт - керівник проекту, Олексій Кубар - технічний радник, а також Олена Тихомирова - адміністратор проекту GIZ "Покращення якості муніципальних послуг. Луганська область".

Гостей зустрічали біля нової побудованої церкви на честь ікони Божої Матері "Спорительниця хлібів" заступник голови Сватівської РДА Г.А Поляков та начальник відділу економіки Л.М. Ковальова

Наступним пунктом візиту стало відвідання двох громад, де встановлені дитячі майданчики. В с. Коломийчиха на гостей очікувала зустріч з активістами ГО "Джерело 2009" та з сільським головою Н. Чуніхіною. Після слів привітань та подяки гостям запропонували оглянути сільську школу і клуб, який, на жаль, зараз знаходиться в аварійному стані, але так потрібен громаді. Громадські сільські активісти не сиділи, склавши руки, а підготували по відродженню Будинку культури вже два проекти: перший було подано до Антикризової гуманітарної програми МФ "Відродження", а другий - на Всеукраїнський конкурс проектів та програм органів місцевого самоврядування, по якому громада чекатиме відповіді у листопаді цього року.

В с. Новоселівка Куземівської сільської ради на приїжджих чекало багато несподіваних сюрпризів. За народною традицією сільський голова О. Мартовицький привітав Александру Курт, як іноземку, на в'їзді в село хлібом-сіллю. Коли делегація під'їхала до майданчика, відбулось справжнє свято, яке організували громадські активісти. Все було прикрашено святковим вбранням, маленькі дітки підготували веселі танці та пісні. В свою чергу гості віддячили дітям спортивними подарунками.

ГО "Агентство стійкого розвитку Луганського регіону" реалізувало проект "Покращення умов виховання та фізичного розвитку дітей через облаштування сільських дитячих майданчиків" за фінансової підтримки Генерального Консульства Федеративної Республіки Німеччина в м. Донецьк. Для участі в цьому проекті на конкурсній основі були відібрані тільки три сільські громади Луганської області, а саме: с. Бобриково Антрацитівського району, с. Коломийчиха та с. Новоселівка Сватівського району разом із сільськими громадськими організаціями цих територій ГО "Джерело-2009" та ГО "Теремок". Протягом серпня в цих громадах встановлені дитячі спортивно-ігрові майданчики.

Користуючись нагодою присутності на території району гостей, заступник голови Сватівської РДА Поляков Г.А. організував екскурсію по Сватівщині. Спочатку було запропоновано подивитися, як йде збирання врожаю соняшнику на полях та розміщення його на току. Відвідали також молочну ферму, подивились автоматизований процес доїння корів та охолодження молока в ТОВ АФ "Слобожанська".

До екскурсійного маршруту також було включено унікальне місце - крейдяні печери скитського монастиря у с. Преображенне. Це місце є унікальною святинею, яка увійде до культурної спадщини Луганщини.

Людмила КОВАЛЬОВА, начальник відділу економіки.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика