Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеНезабутнє враження

За ініціативи райдержадміністрації та районної ради для школярів загальноосвітніх закладів району була організована екскурсія в музеї с. Прохорівка Бєлгородської області. Учасники поїздки на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Русановою Л.П., начальником відділу освіти Мазурко І.А., директорами ЗОШ та вчителями історії з задоволенням відправились у цікаву мандрівку. Допомогу в організації екскурсії надала начальник управління освіти адміністрації Прохорівського району С.В. Напльокова.

Розпочалася екскурсія з відвідування оновленого етнографічного села Кострома в парку регіонального значення "Ключі", де учасники екскурсії мали змогу помилуватися красою природи, скуштувати джерельної води, ознайомитися з майстерністю місцевих ремісників. Дуже сподобалася дітям подорож селянськими подвір'ями, кожне з яких має свою спрямованість: подвір'я прохорівського ремісника, замка і ключа, хлібо-сілля, коваля, бджоляра тощо. І на кожному з них чекала цікава розповідь екскурсовода та гостинність господаря.

Наступною зупинкою екскурсії був музей-заповідник "Прохоровское поле", який було створено в пам'ять про одну з найбільших битв Великої Вітчизняної війни. До 50-річчя Перемоги тут було відкрито Пам'ятник Перемоги - дзвіницю та храм Петра і Павла, на "Танковому полі" - експозиційний майданчик зразків бронетанкової техніки Червоної Армії періоду Великої Вітчизняної війни. Діти уважно слухали розповідь екскурсовода, оглянули пам'ятники і танки. Цікавою несподіванкою для екскурсантів стало відвідання місцевого кафе "Бліндаж", у якому присутнім запропонували страви польової кухні.

На останок старшокласники Сватівщини стали учасниками "живого" уроку історії, який відбувся в музеї Прохоровської танкової битви, що розміщується в новій будівлі Будинку культури. Експозиції музею розміщуються в трьох залах і розповідають про історію великої битви,підкреслюють велич подвигу радянського народу в роки війни. Сучасні інтерактивні технології музею супроводжують кожну експозицію. Можна обрати і послухати аудіозапис виступів Левітана, переглянути відеохроніку тощо. Особливо вражаючим є те, що кожні 15 хвилин в усіх залах музею під звук сирени, гул літаків та скрегіт металу починає рухатися стеля, яка зроблена з уламків металу.

На завершення екскурсії організатори подякували начальнику Прохорівського управління освіти і подарували сувеніри з символікою та краєвидами міста Сватове.

Наталія ПАВЛЕНКО, директор РМЦ

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика