Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСЕС: НА ВАРТІ ЗДОРОВ'Я КОЖНОГО!

Санітарно-епідеміологічна служба належить до закладів Міністерства охорони здоров'я, тому професійне свято її працівники завжди святкували разом з усіма іншими медиками. З 2004-го співробітники СЕС у другу неділю жовтня щороку відзначають своє особисте професійне свято.

На фото: головний лікар районної СЕС В.В. Ткаченко та дружній професійний колектив служби.
Основними напрямками роботи Сватівської санітарно-епідеміологічної служби є нагляд за проведенням профілактичних заходів з метою недопущення небезпечних інфекцій та зниження рівня інфекційних захворювань і моніторинг дитячих та підліткових закладів району.
Місцева СЕС має підрозділи (санепідеміологічне та сангігієнічне відділення), а також 2 лабораторії (бактеріологічну та санітарно-гігієнічну).
Відділ гігієни харчування здійснює нагляд за харчовими продуктами від їхнього надходження до підприємства до виходу у торгівельну мережу. Відділ же комунікаційної гігієни сангігієнічного відділення СЕС займається охороною оточуючого середовища. Тут беруться проби води (в тому числі і питної), ґрунтів, атмосфери, які потім досконало вивчаються у санітарно-гігієнічній лабораторії.
Паразитологічний відділ та лабораторія при ньому, які займаються обслідуванням всього дитячого населення району та закладів, де навчаються чи виховуються діти, і дезінфікуючий відділ, що проводить заключну дезінфекцію в осередках інфекційних захворювань, належать до санепідвідділення.
8 лікарів та 18 середніх медичних працівників працюють в районній СЕС. Всі вони мають високі кваліфікаційні категорії і є справжніми професіоналами своєї справи.
- У нас дуже професійний колектив, який давно склався, - говорить головний державний санітарний лікар Всеволод Васильович Ткаченко. - Плинності кадрів тут немає. Ми чудово знаємо професійні здібності та можливості один одного, тому, як керівник, можу сміливо стверджувати: в Сватівській санепідемслужбі працюють тільки найкращі медики. Кожного року обласна СЕС виставляє рангові місця усім санслужбам Луганщини. Так от наші бактеріологічна та санепідеміологічна лабораторії отримують завжди одне з перших місць. До речі, вони є одними з тих небагатьох на Луганщині лабораторій, де проводяться хімічні аналізи води, ґрунтів і продуктів харчування на отрутохімікати та нітрати.
Напередодні професійного свята до Сватівської державної санітарно-епідеміологічної служби завітали представники обласної СЕС, привітали всіх працівників, а двом з них - завідуючій санепідвідділенням В.І. Козьменко та завідуючій бактеріологічною лабораторією О.М. Сауловій - вручили почесні грамоти.
- Звичайно, не можна не бути вдячними ветеранам нашої справи, кваліфікована робота яких є для нас прикладом, - розповідає В.В. Ткаченко. - З 1954 року протягом не одного десятиліття керувала місцевою СЕС нині покійна, на превеликий жаль, Нонна Михайлівна Білоцерківська - чудова людина та відмінний професіонал. Завдяки її керівничим старанням була побудована та прийнята до експлуатації нинішня будівля санслужби. Колишня завідуюча епідвідділенням Валентина Андріївна Левченко, прекрасна людина, повністю віддавала себе роботі, не жалкуючи навіть особистого вільного часу. Відділення Валентини Андріївни, під її вправним керівництвом, в Луганській області завжди посідало перші місця по роботі з особливо небезпечними інфекціями. Ми ніколи не припинимо віддавати данину професійності та вправності Юлії Степанівни Мельник, лікаря-бактеріолога, а нині - ветерана СЕС. Та на зміну цим чудовим спеціалістам прийшли справжні професіонали, не боюся повторитися. Приміром, лаборант хімічної лабораторії О.В. Горак, до обов'язків якої належить проведення непростих аналізів на отрутохімікати та нітрати, лаборант-бактеріолог О.І. Лондарь, котра працює на рівні лікаря, будучи при цьому середнім медпрацівником, помічник лікаря з гігієни харчування Л.М. Кравцова, яка є досвідченим, тямущим і дуже принциповим спеціалістом… Що там говорити, всі працівники СЕС гідні найвищих похвал!
У жовтні відбудеться планова акредитація бактеріологічної лабораторії районної санепідемслужби. Ії співробітники дуже старанно готуються до цієї події, закінчується ремонт самої лабораторії… Тож нічого іншого в цьому випадку, окрім найуспішніших результатів акредитації, бактеріологам, гадаємо, бажати не треба.
А от у переддень професійного свята колективу Сватівської СЕС і кожному його працівнику окремо хочемо побажати не тільки трудових успіхів на ниві охорони здоров'я, не тільки натхнення в роботі, а ще й простого людського щастя! Вітаємо і зичимо щирої радості, добра від серця, неосяжної любові, стабільного достатку, богатирського здоров'я! Хай справдяться всі ваші надії та сподівання!

Оксана РАКІТІНА.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика