Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеУ ЗЕМЛЕРОБІВ — «СПЕКОТЛИВА» ПОРА

Вересень для аграріїв нашого району - місяць напруженої праці, бо на полях ведеться повним ходом збирання врожаю соняшника та кукурудзи, засіваються озимі, переорюються поля під зяб…

Запорукою майбутнього врожаю в усі часи була сівба озимих. Завжди пам'ятають про це землероби Сватівського району. Тому зараз активно ведеться посівна кампанія. За інформацією начальника Управління агропромислового розвитку РДА В.П. Супруна, станом на 25.09.2011 р., зерновими було засіяно понад 15 тисяч га. Фермерськими підприємствами-лідерами з сівби озимих є ПП СВФ "Агро" відділення 8-го Березня (тут, до речі, найкращі результати), ТОВА "Слобожанська", ППА "Лан", СФГ "Мирна долина", СФГ "Прогрес-10", ТОВ СП "Нібулон".
Затримує дещо з виконанням посівних робіт у заплановані строки відсутність площ, на яких вже можна сіяти. Бо, в більшості господарств, "попередником" озимих є соняшник: зібрали олійну культуру - одразу землю залущили, переорали та висіюють. А соняшник збирається повільно цього року, бо ще не весь, як-то кажуть, достиг. Приміром, з 28,4 тис. га було зібрано лише близько 10 тис. А середня урожайність по району є дуже непоганою - 18,7 ц/га.
Найкращі показники з урожайності соняшника мають СФГ "Пролісок" - 30 ц/га, ТОВ СП "Нібулон" - 25,4 ц/га, ППА "Лан" та ТОВА "Слобожанська" - по 22 ц/га та ПП СВФ "Агро" відділення 8-го Березня - 21,2 ц/га.
Також ведеться збирання врожаю кукурудзи, яку належить зібрати на площі 7,6 тис. га. Середня урожайність поки що складає 44,2 ц/га - це дуже гарний показник, якого вже кілька років наші господарства не отримували. У числі лідерів з показників урожайності кукурудзи по Сватівському району знаходяться ТОВ СП "Нібулон" - 55,5 ц/га, СФГ "Зоряне" - 50 ц/га, ППА "Лан", СФГ "Мирна долина" та СФГ "Прогрес-10" - по 45 ц/га.
Більшість фермерських господарств загалом задоволені результатами дня сьогоднішнього щодо сівби озимих та збирання соняшнику і кукурудзи, але наперед "святкувати перемогу" не бажають, бо роботи (кропіткої та виснажливої, до того ж майже цілодобової) в полі ще багато. Хоча виконати поставлені перед собою завдання трударі намагаються якомога скоріше, доки погода дозволяє.
От, наприклад, вже третій тиждень "без сну та відпочинку" працюють трударі ТОВА "Слобожанська". Причому керівник фермерського господарства Л.П. Полякова теж "днює та ночує" в полі. Як і інші аграрії Сватівського району, "слобожанці" зараз активно займаються збиранням врожаю кукурудзи та соняшника, сівбою озимої пшениці та обробкою земель під зяб.
В господарстві засіяно 1135 га землі соняшником. Погодні умови дійсно цього року не посприяли тому, аби врожай вчасно достиг. Саме тому в "Слобожанській" на 400 га соняшнику була застосована технологія десикації культур (штучного сушіння) і саме десикований соняшник землероби збирають.
1500 га заплановано засіяти озимими у ТОВА "Слобожанська". Ще ніколи в цьому господарстві у озимій сівбі не використовувалися сорти пшениці низької якості, тільки елітної, І та ІІ репродукції. Цього ж року сіють "слобожанці" пшеницю одеської супер-елітної репродукції (закуплялося зерно трьох високоякісних сортів), сподіваючись наступного року на гарний врожай зернових.
Активно в господарстві ведуться також очищення та протравлення насіннєвого матеріалу, у повному обсязі придбані стимулятори росту для польових культур. До речі, цього року для очищення було придбано нову машину "Алмаз", яка виконує свої "функціональні обов'язки" по найвищому розряду, доводячи насіннєвий матеріал "Слобожанської" до ідеального стану.
Як говорить Любов Пантеліївна Полякова, проблем завжди вистачає, але катастроф можна уникнути, якщо наполегливо працювати. Тому керівник господарства впевнена, що "золоті руки" землеробів з "Слобожанської" встигнуть вчасно завершити польові роботи цього року, отримавши при цьому гарні результати.
Можемо побажати лише успіху та сприятливих погодних умов!

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика