Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеНачальника міліції не було, а Просін вручив заяву

Розгляд питання перенесено
Порядок денний чергової восьмої сесії районної ради шостого скликання включав у себе 40 питань. Звичайно, серед них були біль і менш значущі. Але спершу відбулась урочиста процедура - посвідчення радників голови райради було вручено заступнику голови РДА Г. Полякову та директору заводу експериментального лиття В. Кохану.
Керуюча справами районної ради О. Янголенко ознайомила присутніх з відповідями на звернення депутатів Сватівської районної ради, котрі надійшли від прокурора Личаківського району м. Львів (стосовно подій 9 травня, коли націоналістичні сили цинічно поводились з ветеранами), а також з Міністерства юстиції (щодо підтримки звернення депутатів Перевальської районної ради).
Зокрема, у відповіді з прокуратури повідомляється про направлення 7 протоколів до суду про притягнення винних осіб до відповідальності за дрібне хуліганство, розглядається також 17 справ за порушення порядку проведення зборів та мітингів, а також порушено 5 кримінальних справ, 2 з яких на цей час передано до суду.
У порядку денному одним з головних питань було "Про стан правопорушень і злочинності на території Сватівського району за 2011 рік". Інформувати повинен був начальник Сватівського РВ УМВС І. Шкарін. Проте він на сесію не прибув, його заступник пояснив відсутність начальника участю у селекторній нараді. Але сам Ігор Леонідович чомусь про це нікому не повідомив. Вирішено було зняти питання з порядку денного даної сесії та звернутися до начальника обласного УМВС з приводу такого ставлення до розгляду питання на сесії райради.

Вагомий коровай сватівських хліборобів
З інформацією "Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Сватівського району за І півріччя 2011 року" виступила керівник управління економіки Л. Ковальова. Відзначалось, що за підсумками першого півріччя більшість показників соціально-економічного розвитку району відповідає очікуваним результатам. До зведеного бюджету району за перше півріччя поточного року надійшло майже 19 млн. грн., що складає 115 % до запланованих показників.
За звітний період до місцевих бюджетів надійшло 15 млн. грн. трансфертів, сільським бюджетам профінансовано більше 2 млн. грн. дотації вирівнювання.
Фінансування видатків районного бюджету проведено у межах затверджених асигнувань. Станом на 1 липня 2011 року місцеві бюджети не мають простроченої кредиторської заборгованості. Без затримки у повному обсязі профінансовані виплати заробітної плати всіх бюджетних установ, розрахунки за спожиті енергоносії. Промисловий комплекс району представлений 5-а підприємствами, які в першому півріччі працювали відносно стабільно.
В натуральному вигляді підприємствами вироблено: по 28 тис. тонн олії та шроту соняшникового, виплавлено майже 300 тонн литва. Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-червень поточного року склав 57 млн. грн.
Під урожай 2011 року агроформуваннями району було посіяно зернові культури на площі 43,8 тис. га. За результатами збирання ранніх зернових і зернобобових культур в районі зібрано 96 тисяч 93 тонни зерна, в т.ч. 70,9 тис. тонн озимої пшениці. Середня урожайність ранніх зернових по району склала 28,6 ц/га, озимої пшениці - 32 ц/га. По урожайності Сватівщина входить в трійку кращих районів області.
В останні роки розвивається галузь тваринництва. За 6 місяців 2011 року виробництво молока в агроформуваннях склало 1,7 тис. тонн, продуктивність дійного стада становить майже 2 тис. кг молока на корову. Реалізовано на забій сільськогосподарських тварин в живій вазі 73 тонни. За перше півріччя 2011 року поголів'я корів у агроформуваннях збільшилось на 34 одиниці (104%) і станом на 01.07.2011 складало 883 голови.
Протягом І кварталу 2011 року капітальні інвестиції в економіку району склали 2,8 млн. грн., з яких 2,7 млн. грн. - в основний капітал. Темп зростання обсягів залучення інвестицій склав 100,2 %. За січень-червень 2011 року сільгосппідприємствами району було придбано 45 одиниць сільгосптехніки, з них 28 тракторів, 3 зернозбиральні комбайни.
Позитивні тенденції відмічені у сфері торгівлі. Оборот роздрібної торгівлі (з урахуванням обсягів продажу товарів фізичними особами-підприємцями) склав 58,6 млн. грн.
В розрахунку на одного мешканця району підприємствами торгівлі реалізовано товарів у середньому на 3 тис. грн.
Протягом І півріччя 2011 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 1143 громадян, незайнятих трудовою діяльністю. Відбулось збільшення реєстрації незайнятих громадян на 234 чол. порівняно з аналогічним періодом 2010 року. За сприяння центру зайнятості створено 531 робоче місце.
Згідно статистичних даних станом на 1 липня 2011 року заборгованість із виплати заробітної плати складала 98,3 тис. грн., в тому числі на економічно активних підприємствах - 29,4 тис. грн., або 30% від загальної суми заборгованості (ДП "Сватівське лісомисливське господарство" - 29,4 тис. грн, та 68,9 тис. грн., або 70%, - приватне підприємство агрофірма "Надія", щодо якої здійснюється процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом).
Порівняно з 1 січня 2011 року заборгованість зменшилась на 74 тис. грн. До того ж на сьогодні заборгованість в ДП "Сватівське лісомисливське господарство" складає лише 5 тис. грн.
Питання охорони здоров'я населення перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Обсяг бюджетних асигнувань збільшився до 8 млн. грн., що складає 218 грн. на 1 мешканця. Обсяг позабюджетних асигнувань збільшився до півмільйона грн., або 14 грн. на 1 мешканця.
Протягом звітного періоду за рахунок коштів місцевого бюджету придбана 1 одиниця медичного обладнання на суму 19,2 тис. грн. (набір хірургічного інструментарію "Механічний мініасистент"). Розпочалися ремонтні роботи в пологовому відділенні. Для цього з районного бюджету виділено 150 тис. грн. та зібрано 322 тис. грн. позабюджетних коштів.
Велика увага органами влади та місцевого самоврядування приділяється оздоровленню дітей. В період з 1 по 21 червня 2011 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів району працювало 35 пришкільних таборів, де відпочило 963 учні. Всього для організації роботи пришкільних таборів влітку 2011 року було витрачено 46 тис. грн. бюджетних та 164,5 тис. грн. позабюджетних коштів (разом 210,4 тис. грн.).
З 1 червня працював Сватівський оздоровчий заклад "Гончарівський". За час трьох змін оздоровлено 375 дітей, з них: 71 дитину - за бюджетні кошти.

Розібралися з бюджетом
У питаннях "Про звіт щодо виконання районного бюджету за перше півріччя 2011 року" та "Про внесення змін до районного бюджету на 2011 рік" інформував начальник фінансового управління М. Кодацький.
За І півріччя поточного року, вказував виступаючий, до районного бюджету надійшло 43317,9 тис. грн., що складає 95,8% до затвердженого плану з урахуванням внесених змін за звітний період. В тому числі до загального фонду надійшло 41199,1 тис. грн., або 101,1 % до уточненого плану, та до спеціального фонду - 2118,8 тис. грн., що становить 47,6 % до уточненого плану. Основною причиною невиконання плану надходжень до спеціального фонду є те, що районним бюджетом поки що не отримано субвенцію на будівництво дитячого будинку сімейного типу у селищі Нижня Дуванка на суму 1837,4 тис. грн. Рішення про виділення даної субвенції було прийнято в кінці червня та планується отримати ці кошти частинами протягом серпня-листопада поточного року.
У порівнянні з І півріччям минулого року до райбюджету надійшло більше коштів на 4187,6 тис. грн., або на 10,7 відсотка.
Депутати затвердили звіт про виконання бюджету за перше півріччя та внесли зміни до райбюджету на 2011 рік.
Власних надходжень за звітний період отримано в сумі 7930,1 тис. грн., план виконано на 101,4 %. При цьому план надходжень до загального фонду бюджету перевиконано на 598,8 тис. грн., або на 10,8% до уточнених показників. У порівнянні з розрахунковими показниками Мінфіну України план доходів виконано на 114,3 відсотка.
Найбільшу питому вагу у власних надходженнях до районного бюджету, а саме 77,3 відсотка, мають податкові надходження, яких надійшло на суму 6127,1 тис. грн., або 111 відсотків до уточненого плану.
Крім податкових надходжень в звітному періоді до районного бюджету надійшло неподаткових надходжень на суму 1786,7 тис. грн., з них власні надходження бюджетних установ - 1771,4 тис. грн., а також доходи від операцій з капіталом, а саме кошти від реалізації безгосподарчого майна - 16,3 тис. гривень.
У структурі доходів загального фонду районного бюджету за І півріччя поточного року 49,8 відсотка складає дотація вирівнювання з Державного бюджету та 33,8 відсотка - субвенція з Державного бюджету.
Фінансування видатків районного бюджету проведено у межах затверджених асигнувань. Своєчасно і в повному обсязі фінансувалася заробітна плата, виплати відпускних працівникам бюджетних установ, оплата енергоносіїв та інші захищені статті бюджету.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшені обсяги фінансування видатків на охорону здоров'я на 3,9% або на 306,7 тис. грн., на освіту - на 6,3% або на 941,8 тис. грн., соціальний захист населення - на 162,6% або на 5662,6 тис. грн., на культуру і мистецтво - на 4,4% або на 75,7 тис. грн. Фізична культура і спорт фінансувалися на рівні відповідного періоду минулого року.

Земельне шахрайство процвітає
"Про стан земельних відносин на території Сватівського району" розповів присутнім заступник начальника відділу Держкомзему у Сватівському районі Р. Калашников.
Загальна площа Сватівського району становить 173929 гектарів, з них 146615 га - сільськогосподарські угіддя. В районі зареєстровано 5 товариств, 15 агроформувань, 3 Державних сільгосппідприємства, 157 фермерських господарств.
1920 громадян одноосібно обробляють земельні ділянки, отримані у власність після паювання земель. За використання даних земель нараховується лише земельний податок, який має надходити до бюджетів відповідних рад. Але фактично дані ділянки без договорів оренди передаються в оренду іншим суб'єктам господарювання, у зв'язку з чим до бюджетів відповідних рад не надходять кошти від нарахування орендної плати.
Починаючи з 1995 року, здійснюється грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель у межах населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення.
В ході подальшого і виступу і його обговорення йшлося про те, що нормативно-грошова оцінка землі не проведена лише у Сватовому. "Чому на території Сватового не можна знайти місця для будинку медиків?" - задала питання голова райради Т. Бервено. Земля в Сватовому продана і на неї отримані державні акти - відповів Р. Калашников.
Десятки тисяч гектарів землі, говорив голова РГА В. Мормуль, використовуються в довільній формі, там можуть робити, що завгодно - з року в рік сіяти соняшник і т.п.
На території Куземівської сільради приватні підприємці Грицаєнко і Тетюков використовують землі, які оформлені як паї жителів. В результаті податки до місцевого бюджету не надходять.
Йшлося і про те, що якщо надавати ділянки в оренду на 40, 50 років, то це все рівно, що віддати їх назавжди.
Ще один суттєвий момент. Згідно зі ст. 33 Земельного кодексу України ведення особистого селянського господарства має на меті виробництво сільськогосподарської продукції для задоволення потреб громадянина - власника господарства та членів його сім'ї у вирощуванні сільськогосподарської продукції, а також реалізацію такої продукції на ринку. А на території району, зокрема на території Сватового, спостерігається наступне: земельні ділянки, передані (безкоштовно) у власність для ведення начебто особистого селянського господарства, а на них розташовані об'єкти власності для комерційного використання. Різниця тут полягає у тому, що при використанні землі для ведення фермерського господарства платяться податки майже втричі менші (!), ніж при користуванні землею для комерційної діяльності.
Наприклад, вказувалось: земельні ділянки у Сватовому надані В. Немушенко (вул. Челюскінців, 6-а), А. Андріянову (вул. Ново-Старобільська, 17), Я. Михайлову (вул. Ново-Старобільська, 17-а/1, 17-а/2), І. Літвіну (пров. Дзержинського, 14), І. Сінькову (кв. Докучаєва, 2-б). Фактично дані земельні ділянки використовуються в комерційних цілях.
Непорядок і з водними об'єктами. Нараховується 105 водних об'єктів, але існує тільки 56 договорів оренди.
Рішенням, прийнятим на сесії, передбачено заходи по наведенню порядку у зазначеному питанні.

Просін вручив заяву заступнику прокурора
На сесії було також розглянуто питання "Про виконання Програми соціальної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами на 2008-2013 роки" (І. Чернієвська, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді), "Про виконання районної Програми "Мистецька освіта Сіватівщини" на 2008-2012 роки" (О. Деркач, начальник відділу культури і туризму), "Про затвердження районної цільової програми правової освіти населення на 2011-2015 роки" (А. Зубков, начальник районного управління юстиції) та ін.
У зв'язку зі зміною місця проживання звільнено з посади головного редактора районної дитячої газети "Юність Слобожанщини" В. Гонецьку, новим редактором призначено К. Тєльнову.
Також звільнено з посад директорів у зв'язку з досягненням пенсійного віку або ліквідацією закладу Р. Літвін (Рудівська ЗОШ), В. Стешенко (Маньківська ЗОШ), Л. Богунову (вечірня школа), В. Христіс ( Свистунівська ЗОШ), О. Ляхову (Верхньодуванська ЗОШ), Н. Середу (Оборотнівська ЗОШ). Директорами закладів призначено В. Ємельянову (Рудівська ЗОШ), Л. Богунову (Свистунівська ЗОШ), В. Давиденко (Верхньодуванська ЗОШ), Н. Семененко (Оборотнівська ЗОШ).
Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п.4 ст. 20 Закону України "Про освіту", керуючись рішенням районної ради від 12 липня 2006 р. "Про затвердження Положення про порядок призначення та звільнення з посади, укладання контрактів з керівниками об'єктів спільної власності територіальних громад району", враховуючи подання начальника відділу освіти, районна рада звільнила Л. Кривошею з посади директора Сватівської гімназії у зв'язку з ліквідацією навчального закладу, а Н. Щелкунову - з посади директора загальноосвітньої школи №7.
Звичайно, сесія не обійшлася без численних запитань та реплік пана В. Просіна. Інколи його питання за тривалістю мало чим відрізнялися від виступів. А при розгляді питання про звільнення Л. Кривошеї знаний політдіяч вручив заступнику прокурора району, котрий знаходився на сесії, заяву, супроводжуючи цю дію невдоволеними коментарями стосовно сесійного рішення.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика