Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЗустрічаючи ювілей держави

Нинішній рік - особливий в житті держави, сповнюється 20 років від проголошення її Незалежності. Пройдений за цей час Україною шлях не був простим. Виникало чимало проблем в економічній, політичній, соціальній сферах життя. І все ж молода держава, переборюючи перешкоди і труднощі, просувалася вперед у своєму розвитку.

Здолавши економічний хаос 90-х років, прийнявши нову Конституцію, Україна почала розвивати свою промисловість, сільське господарство, зміцнювати фінансову систему, в країні відбувались демократичні перетворення.

Україна - велика держава і складається вона з регіонів, котрі, як струмки ріку, живлять її своїми надбаннями та успіхами. Свою вагому частку в загальнодержавні справи вносить і наша рідна Сватівщина.

Зовсім недавно на полях району закінчилося збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Воно показало, що наші хлібороби вміють добре працювати, вміють вирощувати культури, добиватися високих показників у роботі.

За підсумками жнив трударі Сватівщини зібрали понад 96 тисяч тонн зерна. Цей показник є найвищим в Луганській області. Відрадно й те, що більше 70% зібраної пшениці є продовольчою, що говорить про її високу якість. Раніше цей показник сягав позначки близько 40%. Високою є урожайність культур. В середньому по району вона становить 28,7 центнера з гектара.

Абсолютна більшість трудових колективів добре підготувалась до жнивної кампанії і провела її оперативно, в оптимальні строки. В чималій мірі цьому сприяло хороше забезпечення сучасною технікою, чому в агроформуваннях приділяється значна увага. Так, за минулий рік її було придбано 144 одиниці на загальну суму 19 мільйонів 400 тисяч гривень, в тому числі було закуплено 42 трактори, 4 комбайни, 8 одиниць посівної та 10 одиниць грунтообробної техніки.

Найбільш високих показників по урожайності досягли трударі ТОВ СП "Нібулон - 41,5 ц/га, далі йдуть СВФ "Агро" - 40,5 ц/га, СФГ "Прогрес-10" - 37 ц/га, СФГ "Мирна долина" - 36,2 ц/га.

Найвищої урожайності озимої пшениці добилися трударі СФГ "Стельмахівське" - 46,9 ц/га, ТОВ СП "Нібулон" - 41,7 ц/га. Найбільший валовий збір зерна у хліборобів СФГ "Прогрес-10" - 7509 т, СВФ "Агро" - 6388 т, ППА "Мілуватська" - 6366 т.

Найвищі показники по врожайності озимого ячменю в ППА "Гончарівська" - 45 ц/га, ППА "Лан" - 42 ц/га, гороху - ППА "Хортиця" - 18,8 ц/га, ТОВА "Слобожанська" - 18 ц/га, ярого ячменю - в ТОВ СП "Нібулон" - 37,1 ц/га, СФГ "Прогрес-10" - 36,2 ц/га, вівса - в ТОВА Слобожанська" - 28 ц/га, ППА "Лан" - 20 ц/га.

Результати, котрих добиваються земляки, говорять про те, що рослинницька галузь у нас — на піднесенні. Керівники, спеціалісти господарств широко застосовують передові технології вирощування культур, придбавають сучасну, високопродуктивну техніку, широко використовують добрива і це суттєво позначається на досягнутих показниках.

Відрадно, що поступово, хоча і не такими швидкими темпами як хотілося б, розвивається тваринницька галузь. Їй приділяють увагу в ППА "Лан", СФГ "Каштан", ТОВА "Слобожанська". В цих господарствах зростає поголів'я худоби, надої на фуражну корову перевищують позначку 4000 кг.

На Сватівщині чимала увага приділяється вирішенню важливих соціальних питань. Так, в минулому і нинішньому році в Сватовому активно велись і ведуться роботи по ліквідації підтоплення. Лише у 2010 році при виконанні цих робіт було освоєно 3 мільйона грн., в нинішньому році ця цифра буде помітно вищою.

На Сватівщині продовжуються роботи по газифікації населених пунктів. За останні 4 роки природний газ прийшов в оселі мешканців селища Нижня Дуванка та сіл: Новониканорівка, Райгородка, Чепигівка, Рудівка. В селах Стельмахівка та Коломийчиха реконструйовано системи водопостачання за кошти бюджетів всіх рівнів, спонсорської допомоги та населення.

З 2008 року на території району діє програма Європейського Союзу та ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", в рамках якого впроваджені енергозберігаючі заходи та проведені ремонти в закладах соціально-культурної сфери сіл: Містки, Мілуватка, Райгородка. Куземівка, Коломийчиха.

За рахунок міжнародної технічної допомоги встановлено 2 дитячих ігрових майданчика в селах Куземівка та Коломийчиха та облаштовано криницю в с. Надія.

Районною державною адміністрацією здійснюються заходи по відродженню річки Красної і з цією метою було розроблено Програму на 2009-2014 роки, що була затверджена на сесії районної ради. Згідно цієї Програми виконуються роботи по очищенню ріки Красної, вживаються заходи по наведенню порядку на її берегах, проводяться дослідницькі експедиції школярів під керівництвом педагогів. Останнім часом (вперше за десятиріччя) було очищено близько 450 метрів річки та берегової зони.

Для фінансування РТМО в минулому році з районного бюджету було витрачено 17 млн. 376 тис. грн., а крім того залучено позабюджетних асигнувань на капітальний ремонт пологового відділення, яке має стати найсучаснішим, 302 тис. грн. Було придбано 6 одиниць дороговартісного медичного устаткування, проводились ремонти терапевтичного та поліклінічного відділень ЦРЛ.

Чималі кошти щорічно виділяються для підготовки закладів освіти. Залучаються до цієї важливої справи як бюджетні, так і спонсорські внески.

Минулого року з районного бюджету витрачено 300 тис. грн . для забезпечення якісного відпочинку дітей в районному оздоровчому закладі "Гончарівський", в якому відпочивають не лише діти нашого району, а й з інших районів області.

На спорудження дитячого ігрового майданчика у сквері ім. Титова м. Сватове використано 190 тис. грн. бюджетних та понад 70 тис. грн. залучених внесків.

Сватівський район, один із двох районів області, у 2011 році з обласного бюджету отримає 1 млн. 931 тис. грн. для будівництва будинку сімейного типу в смт Нижня Дуванка для родини Лозенків.

В районі також послідовно реалізується проект "Нова публічна модель бібліотеки", який передбачає створення сучасних бібліотек з виходом в мережу Інтернет, з наявністю комфортних місць для читачів, належним фондом літератури для читання. У цій справі активну участь беруть керівники підприємств та агроформувань, підприємці. За їх активної участі і спонсорської допомоги облаштовано і відкрито 6 оновлених бібліотек - у Нижній Дуванці, Райгородці, Свистунівці, Хомівці, Ковалівці, Гончарівці.

З метою розвитку та відродження духовності рідного краю у Сватовому було проведено велику роботу по створенню Храму Ікони Божої Матері "Спорительниця хлібів", який відтворює дерев'яну архітектуру часів прийняття християнства в Київській Русі. Будівництво храму здійснювалось на добровільні пожертви сватівчан, для чого був створений спеціальний фонд. До нього надійшло близько 800 тисяч гривень - від 57 агроформувань, 34 підприємств і установ, 53 приватних підприємців, від багатьох жителів району. Нині цей храм діє і в ньому регулярно проходять служби.

До 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні за ініціативи райдержадміністрації і при підтримці трудових колективів, підприємців при в'їзді до Сватівського району було створено меморіальний комплекс "Оборонний рубіж", що є цінною пам'яткою історії рідного краю. Комплекс слугує благородній справі патріотичного виховання підростаючого покоління.

Зустрічаючи ювілей держави, мешканці району сповнені бажання трудовими здобутками, наполегливою роботою примножувати позитивні результати, забезпечувати поступальний рух вперед, сприяти розвитку економіки, соціальної сфери, успішному вирішенню проблем, яких ще чимало в нашому повсякденні.

Володимир МОРМУЛЬ, голова райдержадміністрації.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика