Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСпоживання питної води: є проблеми

Відхилення від норм існують
В ході нагляду санепідстанції за роботою водопроводів у першому півріччі 2011 року було досліджено 239 проб води з джерел централізованого водопостачання за мікробіологічними показниками, з них проб з відхиленням зафіксовано 8 (3,3%). На санітарно-хімічні показники досліджено 193 проби води, з відхиленням - 153 проби (79,3%).

Лише 7 власників уклали угоди
Міським комунальним водопроводом подається населенню вода, що не відповідає вимогам за санітарно-хімічними показниками (загальна жорсткість, хлориди тощо). Санітарно-технічний стан більшості сільських водопроводів - незадовільний. Виробничий лабораторний контроль якості води, що постачається населенню, у більшості випадків не організовано (тільки 7 власників водопроводів уклали угоди на лабораторне дослідження якості питної води), не створено службу експлуатації сільських водопроводів, хоча це передбачається комплексним планом заходів з профілактики інфекційних та паразитарних захворювань у Сватівському районі на 2011-2015 роки.

Призупинялась експлуатація 8 об'єктів
Спеціалістами з питань гігієни дітей та підлітків за півроку проведено 152 обстеження 85 підконтрольних об'єктів, в т.ч. 25 загальноосвітніх шкіл, 16 дошкільних навчальних закладів, 2 інтернатних, СПАЛ (с. Хомівка), 37 закладів оздоровлення та відпочинку.
Призупинялась експлуатація 8 об'єктів через невідповідність проб води гігієнічним нормативам.

Винесено 10 постанов
Сватівською санстанцією організовано перевірку стану децентралізованих джерел питного водозабезпечення. Зареєстровано випадки порушень правил експлуатації побутових пристроїв для очищення води, що призвело до підвищення рівня вмісту в ній нітратів.
У першому півріччі ц.р. з метою попередження шкідливого впливу недоброякісної води на здоров'я населення винесено 10 постанов про застосування адміністративно-запобіжних заходів щодо заборони використання води в питних цілях.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика