Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЮвілейний рік ветеринарної медицини

В поточному році національні і міжнародні ветеринарні організації та установи святкують 250-у річницю народження ветеринарії як галузі. Саме тому 2011-й названий "Всесвітнім роком ветеринарної медицини "Вет - 2011".

Початком офіційного визнання і відліку існування нашої професії вважається 1761 рік, коли уряд французького короля Луї XV вирішив заохотити в країні роботу з попередження хвороб тварин, збереження пасовищ та навчання фермерів. Відповідальність за реформи короля було покладено на генерального контролера фінансів, який заснував у Леоні ветеринарну школу. Відкриття першого навчального ветеринарного закладу знаменувало створення самої ветеринарної професії. Протягом двох з половиною століть ветеринарна медицина значно розвинулась і сьогодні відіграє важливу роль в повсякденні.

Якщо поглянути в історію, то лікування тварин почалося ще 35-40 тис. років тому, коли почався процес їх одомашнення. Надання допомоги однією людиною іншій людині чи тварині під час травм і захворювань вже свідчило про зародження ветеринарії й гуманної медицини. Розвиток лікувальної справи в Україні сягає певної висоти на початку XVIII століття. У 1803 році Міністр внутрішніх справ Кочубей звернувся до царя щодо відкриття в Санкт-Петербурзі, Москві та Лубнах трьох худоболікувальних училищ. А у 1805 році відкрився університет у Харкові, при якому була кафедра лікування тварин (нині Харківська зооветеринарна академія).

Розвиток лікувальної справи на Сватівщині почався з моменту переселення козаків та розвитку подвірного утримання волів, коней, корів, овець, свиней, різноманітної птиці. Для покращення ветеринарного обслуговування у Сватовій Лучці будується у 1913 році ветеринарна лікарня (нині районна лікарня ветеринарної медицини по вул. Ветеринарна, 10). З розвитком тваринництва при радянській владі розвивалася і ветеринарна служба району. На жаль, не можна назвати всіх фахівців, які керували ветеринарною службою в районі з перших часів. Відомо, що цією справою займались Герус Б.С., Просін В.В., Чайка Н.З, яких уже серед нас немає. Назову і фахівців колишніх господарств, які присвятили трудове життя забезпеченню здоров'я тварин - Тютюнник Л.М., Русанова Г.М., Бабаєв М.М., Завадський В.М., Руднева Л.П., Верещагін В.Ф., Дем'яненко С.Й., Котляр М.В., Крохмаль М.І., Мирошниченко І.Є, Цвіташ Н.С., Петрова М.С., Усов М.М., Морозов В.В., Воскобойнік В.М., Вітковський М.І., Лебідь Л.Н., Прокопенко І.С., Ігнатова В.Й.

Хочеться побажати здоров'я ветеранам, які на ниві ветеринарії пропрацювали 30-40 років. Це такі трударі як Коляда В.М., Коляда П.А., Шевченко Ю.І., Посохова Г.І., Цвіт І.А, Харченко А.В., Чумаченко Л.В., Рубан Л.І., Рибальченко В.П., Стасишин М.К., Євтушенко Т.П., Вінник Н.П., Балаба В.І., Тараканова Н.Т., Борзило В.В.

На інших керівних посадах на цей час працюють ветеринарні лікарі Безкоровайний М.Г. - філія "Нібулон", Курамшин Р.Б. - директор Сватівського ринку, Водолазький В.В. - фермерське господарство.

На сьогодні керують ветеринарною службою та обслуговують тваринництво 28 фахівців ветеринарної медицини.

Ще одна знаменна дата в історії ветеринарної медицини України: 14 серпня 2011 року в десятий раз відзначається свято - День працівника ветеринарної медицини. У зв'язку з цим хочеться відзначити всіх фахівців ветеринарної медицини району, які докладають зусилля, знання, досвід для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в тваринництві, ведуть контроль та нагляд за забезпеченням жителів району якісними і безпечними харчовими продуктами. Напередодні нашого свята хочу побажати всім натхнення в роботі, терпіння при виконанні покладених завдань, достатку і віри в найкраще та міцного здоров'я.

Сергій БАНЧЕНКО, начальник управління ветеринарної медицини в Сватівському районі, головний державний інспектор ветеринарної медицини району.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика