Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеОтримують мільйони, а на школи дають по 200 грн.

На засіданні колегії райдержадміністрації було розглянуто 4 питання, кожне з яких має суттєве значення для життя району. Про що ж йшлося при їх розгляді?

Фінансово-бюджетна дисципліна: якою вона є?

Про це розповіла в.о. начальника контрольно-ревізійного відділу у Сватівському та Троїцькому районах І. Семенова. У першому півріччі відділом було проведено 4 ревізії в 4 бюджетних установах нашого району, в усіх були виявлені порушення. - встановлено недоотримання фінансових ресурсів на загальну суму 33,8 тис. грн. та незаконні видатки на суму 237,4 тис. грн. Крім того виявлено інших фінансових порушень, що не призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 1725,9 тис. грн.
За результатами проведених ревізій складено 8 протоколів і притягнуто до адмінвідповідальності 8 посадових осіб.
Основними порушеннями, які характерні для перевірених установ і організацій, та основними причинами їх виникнення є незаконні видатки в результаті безпідставного нарахування та виплати доплат і надбавок до заробітної плати, недоотримання фінансових ресурсів фізичними особами в результаті несвоєчасного проведення індексації заробітної плати, а також заниження в обліку дебіторської та кредиторської заборгованості в результаті не проведення інвентаризації розрахунків з підприємствами та організаціями.

Енергоресурси: гостра потреба економії
Два наступних питання порядку денного було тематично пов'язані - "Про підготовку до опалювального сезону 2011-2012 р.р. об'єктів соціальної сфери Сватівського району" та "Про Програму енергоефективності Сватівського району на 2011-2015 р.р." (головний спеціаліст відділу освіти Є. Литвин, заступник головного лікаря РТМО В. Таран, керівник відділу культури О. Деркач).
Йшлося, зокрема, про таке. Впродовж літніх місяців закриті на ремонт 4 міських дошкільних навчальних заклади. З метою енергозбереження в ДНЗ проводиться заміна вікон на склопакети. Ремонти здійснюються і в сільських дитсадках. Всі комунальні дошкільні заклади до кінця року мають кошти для оплати за енергоносії (газ, вугілля, електроенергію).
В усіх загальноосвітніх навчальних закладах району була проведена ревізія та часткові ремонти опалювальних систем. Вказувалось, що потрібні кошти для встановлення вузлів обліку газу в 7 топочних закладів освіти, для перевірки та обслуговування газових сигналізаторів. Є. Литвин висловила вдячність керівникам, які надали вагому шефську допомогу школам - О. Борзилу (АФ "Гончарівська"), В. Ходову (ФГ "Сівачі"), О. Летучому (ФГ "Надія"), І. Литвину (ФГ "Світанок"), О. Барабашову (ФГ "Барабашово"), Н. Надолі (АФ "Лан"), Ю. Рукіну (ПКП "Гіргіс"), С. Паюнову (ФГ "Злагода"), С. Ковальову (ФГ "Пролісок") та ін. В той же час в процесі підготовки до опалювального сезону без спонсорської допомоги опинилися дві містківські, Мілуватська, Райгородська ЗОШ. Головна проблема, яка на сьогодні існує у відділі освіти, - відсутність коштів на оплату за енергоносії.
По РТМО проведена ревізія опалювальної системи. Для ФАПів, котрі використовують для опалення вугілля, воно завезено в кількості 64 тонни. В ряді ФАПів ведуться ремонти. Потрібен ремонт покрівлі в інфекційному, неврологічному відділеннях ЦРЛ, ФАП у Новониканорівці необхідно перевести до іншого приміщення.
Голова райдержадміністрації В. Мормуль зауважив: необхідно створити в райлікарні будівельну групу, яка б реально могла виконувати ремонтні роботи, бо інколи приміщення мають прямо-таки непривабний вигляд.
В закладах культури станом на 28 липня до опалювального сезону були готові 18 приміщень із 41. Частково опалюватимуться Нижньодуванський МБК і філія ЦБС, Первомайська філія ЦБС, Комсомольський сільський клуб буде розміщено в опалювальному приміщенні колишньої школи.
Всього на ремонт закладів культури витрачено 173864 грн. (це у 8 разів більше, ніж за аналогічний період 2010 року). З них 112284 грн. - бюджетні, 61580 грн. - залучені кошти.
Голова РДА В. Мормуль піддав критиці керівників, котрі не приділяють уваги підтримці соціальної сфери, не надають належної допомоги школам, дитсадкам, лікарням та ФАПам, обмежуючись подачками в 200-300 грн. І це в той час, коли прибутки у них нерідко сягають за мільйон гривень.
Під час нарада міський голова Є. Рибалко з місця кидав репліки, що стало вже справою звичною. Але чи позитивно це характеризує мера?
Керівник відділу будівництва та архітектури В. Усов ознайомив присутніх з Програмою енергоефективності, котра передбачає запровадження нового енергообладнання, модернізацію існуючого, використання нетрадиційних видів палива.

Кроки пенсійної реформи
Про провадження пенсійної реформи та підсумки роботи управління Пенсійного фонду України у Сватівському районі за перше півріччя 2011 р. доповів керівник управління В. Гуленко. В умовах старіння населення, говорив виступаючий, солідарна система вже не в змозі виконувати покладену на неї функцію - забезпечення гідної старості пенсіонерів. А тому виникла необхідність змін. Йдеться про обмеження максимальних розмірів пенсій, змін в пенсійному забезпеченні держслужбовців, наукових працівників, працівників бюджетної сфери. Громадяни, які звертаються до Пенсійного фонду, часто нарікають на несправедливість: скажімо, їхні сусіди, які майже не працювали протягом життя, отримують таку ж пенсію, як і ті громадяни, що відпрацювали по 30-40 років. Щоб не допускати такої ситуації в подальшому, законопроектом передбачено підвищення мінімального стажу з 5 до 15 років. Кожен буде розуміти, що для отримання пенсії необхідно працювати і чесно сплачувати податки до Пенсійного фонду. При цьому в трудовий стаж жінок включатиметься час догляду за дітьми до трьох років.
За 6 місяців 2011 р. до бюджету Пенсійного фонду в Сватівському районі надійшло власних коштів на суму 29 млн. 118 тис. грн., що становить 101,7% до планового завдання. Загальна потреба у виплаті пенсій громадянам району за 6 місяців ц.р. склала 84 млн. 112 тис. грн.
З метою здійснення контролю за своєчасним надходженням коштів управлінням ПФ здійснено такі заходи: підприємствам-боржникам направлено 377 вимог про сплату боргу на суму 1 млн. 244 тис. грн. На виконанні в органах Державної виконавчої служби знаходиться судових рішень на суму 551 тис. грн. та узгоджених вимог на 57 тис. грн., із них самостійно сплачено платниками 299,6 тис. грн., через органи ДВС - 71,2 тис. грн. Не припинялась робота по наповненню бюджету Пенсійного фонду шляхом стягнення сум заборгованості в судовому порядку, підготовлено та подано 31 позовну заяву до господарчого суду на загальну суму 303,2 тис. грн.
У порівнянні з початком року збільшилась заборгованість по заробітній платі на 95,6 тис. грн., а загальна заборгованість на перше липня складала 211,3 тис. грн. Її мають: філія райавтодор - 130,9 тис. грн., "Луганськпаливо" - 49,5 тис. грн., МПП "Лучка" - 30,9 тис. грн.
На 1.07.2011 р. кількість працюючих в районі становила 7401 чол., що на 64 чол. менше, ніж на початку року, незважаючи на те, що центром зайнятості було сплачено підприємствам чималу суму для створення нових робочих місць.
Виконувати завдання по збору власних коштів управлінню Пенсійного фонду вкрай важко, бо спостерігається низьке зростання фонду оплати праці та високе зростання заборгованості по виплаті нарахованих зарплат. Всім повинно бути зрозумілим: невиконання збору власних надходжень приведе до невиплати частині наших пенсіонерів пенсій. Причини такого становища - глобальна тінізація заробітних плат в приватних сільськогосподарському та промисловому виробництвах, в частині торгівельних магазинів. Завдання щодо виконання державної політики у сфері пенсійного забезпечення належить виконувати загальними зусиллями.
Треба сказати, що всі питання порядку денного обговорювались, голова райдержадміністрації В. Мормуль, голова райради Т. Бервено звертались до виступаючих з питаннями, в ході бесіди з'ясовували ту чи іншу ситуацію та давали коментарі.
З розглянутих питань головою РДА прийнято відповідні розпорядження.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика