Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеШтрафи накладаються, та, очевидно, недостатньо

На ринку - кусючі собаки
Два питання розглядалось на апаратній нараді і першим з них було "Про санепідситуацію в районі за 6 місяців 2011 року". З інформацією виступив головний санітарний лікар району В. Ткаченко.
В районі рівень захворюваності населення інфекційними захворюваннями за 6 місяців ц.р. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 12% за рахунок сезонної захворюваності гострими вірусними респіраторними та кишковими хворобами. Зареєстровано 3 випадки захворювання на гострий вірусний гепатит у дорослих, 27 випадків гострих кишкових захворювань, у тому числі серед дітей до 17 років - 23, 14 випадків ураження ВІЛ-інфекцією, що на 37,5% менше рівня 2010 р. (серед них 2 випадки захворювання дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів). Захворюваність на активний туберкульоз органів дихання нижче рівня минулого року (7 та 9 випадків відповідно).
За медичною допомогою до травматологічного кабінету поліклініки ЦРЛ з приводу укусів та ослинення звернулось 27 чол., серед них дітей до 17 років - 8.Отримали ушкодження під час контакту з собаками 18 чол., кішками - 8 чол., кабаном - 1 чол. При цьому профілактичне антирабічне лікування призначено 10 потерпілим.
В населених пунктах, у тому числі і в райцентрі, не проводяться заходи щодо боротьби з безпритульними тваринами, зареєстровано 4 випадки укусів людей бродячими собаками, в тому числі 2 особи постраждали на території ринку м. Сватове.
Санітарно-гігієнічною лабораторією взято 390 проб харчових продуктів, з них не відповідали вимогам нормативних документів 4 проби. Проведено 155 обстежень підприємств харчової промисловості, ресторанного господарства і торгівлі, виявлено 63 грубих порушення санітарного законодавства, винесено 63 постанови про накладення штрафу на загальну суму 6358 грн. Винесено 10 постанов про заборону експлуатації об'єктів до приведення їх у відповідність до вимог санітарного законодавства, 32 постановами обмежено асортимент харчових продуктів, що реалізується, знято з реалізації 0,086 т недоброякісних харчових продуктів, тимчасово відсторонено від роботи 57 працівників харчових об'єктів.
Проведені перевірки умов реалізації харчових продуктів як на площах ТОВ "Сватівський ринок", так і на території МП "Сватівський міський ринок" свідчать про їх незадовільний стан. Виявлено 13 грубих порушень, накладено 13 штрафів на суму 1326 грн., заборонена робота 3 підприємств громадського харчування. Докладний аналіз по кожному ринку надано міському голові, а також адміністраціям ринків, запропоновано до виконання конкретні заходи. Однак дієвих заходів з боку міської ради не вжито, офіційні відповіді з міськради та від адміністрацій ринків санепідслужбою не отримані.
В. Ткаченко торкнувся також питань перевірок якості питної води, обстеження прибережних смуг річки Красної. На жаль, є факти викидів сміття на берег річки і, навіть, "підключення" до річки стоків з туалетів.
Голова райдержадміністрації В. Мормуль, який вів жвавий діалог з виступаючим, особливу увагу звернув на неприпустиму ситуацію з викиданням сміття в річку Красну та на її береги, а також наголосив: різноманітні кафе, харчові об'єкти мають бути під постійним контролем санстанції, адже належного порядку в них немає.
Голова райради Т. Бервено зауважила, що на ринку беруться проби харчових продуктів у торгуючих сватівчан, а ось щодо приїжджих оптовиків такого не робиться з незрозумілих причин. І в цьому плані треба наводити порядок.
Виступ В. Ткаченка доповнив керівник відділу будівництва та архітектури В. Усов, ствердження якого супроводжувались демонстрацією знімків (з допомогою комп'ютера) місць нагромадження сміття (біля готелю "Колос", вул. Красноріченська, провулок Сніжний, вул. Лугова та ін).

Прибутки отримують, а за оренду не платять
"Деякі питання користування водоймищами у Сватівському районі" - за такою темою виступив на нараді заступник начальника відділу Держкомзему у Сватівському районі Р. Калашников. Нині на території району між райдержадміністрацією та орендарями водних об'єктів укладено 56 договорів оренди на загальну площу 1277 га. Але лише 32 договори погоджено орендарями з Луганським обласним виробничим управлінням меліорації і водного господарства та Державним управлінням охорони навколишнього середовища. 15 водних об'єктів були надані в оренду на підставі проведених земельних аукціонів, але на теперішній час договори оренди землі не зареєстровані, нормативна грошова оцінка земельних ділянок не проведена.
На нараді гостро було поставлено питання про те, що чимало орендарів роками користуються водоймищами, але не вносять плати за оренду, водоймища використовують неефективно, і в той же час навіть купатися дітворі не дозволяють. Голова РДА вніс пропозицію по створенню відповідної комісії, яка б навела порядок з питанням використання водоймищ.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика