Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеОБОРОТНІВСЬКІ ПІСНІ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

Народний колектив Рушничок Оборотнівського СБК
Народний колектив "Рушничок" Оборотнівського СБК є частим гостем на фестивалях етнографічного та автентичного співу. Ось і в червні цього року колектив був запрошений на регіональний фестиваль-конкурс народного мистецтва "Душа землі моєї", що відбувся на Хмельниччині в смт Сатанів Городецького району.

Учасники колективу, як кажуть, легкі на підйом. Їм тільки скажи, що треба їхати на фестиваль, і вони одразу збираються на репетиції, які у них проходять літньої пори просто неба. Доручивши домашнє господарство надійним рукам родичів, оборотнівські артисти вирушили на гастролі. Добиратися до місця призначення довелося потягом "Дебальцево - Хмельницький". Щоб не гаяти дарма часу, у вагоні дали концерт і отримали бурхливий шквал оплесків і численну армію прихильників.

Наших співучих земляків хмельницька земля зустріла гостинно і з почестями. Організатори фестивалю почастували їх смачною вечерею і надали місце для відпочинку після далекої дороги.

Ранок наступного дня був насичений подіями. Все відбувалося на території курортно-санаторного центру "Товтри". Одразу після реєстрації відбулося урочисте відкриття фестивалю-конкурсу. Далі - відбірковий тур, під час виступу у якому наш колектив гучно вітали оплесками глядачі. По закінченні відбіркового туру гості мали можливість відвідати величезну виставку майстрів ужиткового мистецтва. Були проведені майстер-класи : дуття виробів зі скла, ковальська та гончарна справи. Кожен бажаючий міг спробувати свої можливості. Тут же, на святі працювала виставка-розпродаж, де продавалися всілякі смачні страви української кухні - традиційні і незвичайні.

Увечері в долині біля річки Збруч, на збудованій сцені, прикрашеній вишитими рушниками, притаманними цій місцевості орнаментами, відбувся гала-концерт учасників фестивалю-конкурсу. Народний фольклорний колектив "Рушничок" був одним із його учасників, а значить - одним із найкращих. Оплески не стихали до кінця гала-концерту, а потім фестивальне небо запалахкотіло зірками святкового фейєрверку.

Поверталися додому наші земляки стомлені, але щасливі — скільки приємних спогадів, творчих знайомств і друзів подарувала їм ця поїздка. А яка там незвичайна природа: ліс, гори, стрімкі ріки, зелені долини. Все це запам'ятається на все життя і буде що онукам розказати. І хоча артисти тільки повернулися, а вже ждуть не діждуться, коли їх знову погукає наступний фестиваль.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика