Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеХтось піарився, хтось шукав сенсацій, хтось працював...

Гімназія нікуди не щезла, вона була, є і буде
Сесії районної ради часто викликають підвищений інтерес. І це - закономірно, адже саме під час їх проведення вирішуються питання всерайонного (і не лише) значення. Ставлення до розгляду таких питань буває різним: хтось обговорення "гарячих" проблем розглядає як прекрасну можливість пропіаритись, хтось прагне насмикати з загального змісту "смажених" фактів, залишаючи поза увагою суть, а хтось дійсно бажає розібратися в суті проблем, аби прийняти правильне рішення.
На сьомій сесії районної ради шостого скликання найбільш жарким і дискусійним, як всі розуміли, мало стати питання щодо гімназії. Саме таким воно і стало, і про це ми далі розповімо, але спершу - про інші питання порядку денного, адже "гімназійне" питання було одним з 36, що були винесені на розгляд.


Явка на сесію була високою, взяти участь у ній забажало і змогло 35 депутатів (з 38). Проводилась вона у День державної служби, а тому почалась з приємного моменту - великій групі держслужбовців були вручені почесні грамоти та листи-подяки обласної державної адміністрації та обласної ради, районної державної адміністрації та районної ради.
На сесії крім депутатів райради були присутні також голови територіальних громад, керівники підприємств, установ, організацій, силових структур, депутати обласної ради І. Іоффе та В. Куницький.
16 травня на пленарному засіданні 6-й сесії при розгляді питання "Про ставлення депутатів Сватівської районної ради до подій, що відбулися 9 травня поточного року у м. Львові під час святкування Дня Перемоги" було прийнято звернення до Президента Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Генеральної прокуратури України. На звернення надійшли відповіді, які були зачитані на сесії керуючою справами райради О. Янголенко.
В текстах відповідей дана позитивна оцінка діям депутатів райради, а також повідомлено про порушення кримінальних справ по фактах правопорушень, що здійснювались у Львові в день всенародного свята.

Як ми економічно та соціально розвиваємось
Першим питанням порядку денного стало "Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Сватівського району за перший квартал 2011 року" (інформувала начальник відділу економіки та інфраструктури РДА Л. Ковальова).
Результати роботи у першому кварталі свідчать про її позитивні тенденції, хоча наявні і негативні моменти.
До державного бюджету було перераховано 1 млн. 327,8 тис. грн., що на 316,6 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Надходження до місцевого бюджету склали 7 млн. 660,9 тис. грн. і збільшились проти рівня першого кварталу 2010 р. на 461,9 тис. грн. Виконання показників загального фонду місцевого бюджету склало 112,7%.
У порівнянні з початком року спостерігається зменшення податкового боргу на 292,5 тис. грн., або на 19%.
Фінансування видатків районного бюджету проведено у межах затверджених асигнувань. Своєчасно і в передбачених обсягах забезпечено фінансування усіх захищених статей видатків.
Підприємствами району за зазначений період вироблено олії соняшникової - 14805 тонн, шроту соняшникового - 14860 тонн, вироблено 216 тонн литва. Обсяг реалізованої промислової продукції з січня по березень склав 38572,3 тис. грн., що на 41% більше відповідного періоду минулого року.
В районі виконано будівельно-монтажних робіт на суму 80 тис. грн.
Господарствами району у першому кварталі було придбано елітного насіння ярих зернових культур - 38 тонн, насіння кукурудзи - 55 тонн, насіння соняшнику - 70 тонн. Було придбано 31 одиницю сільськогосподарської техніки на суму 5,9 млн. грн., при цьому тракторів - 20 шт., зернозбиральних комбайнів - 1.
Станом на 1.04.2011 р. поголів'я великої рогатої худоби в господарствах району складало 2325 шт., або 108% до аналогічного періоду минулого року, виробництво молока - 816,2 т, м'яса - 71,1 т. Продуктивність дійного стада становила 1132 кг.
Темп зростання обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообігу як юридичних, так і фізичних осіб) склав 121,4%.
На обліку у центрі зайнятості перебувало 943 громадянина, рівень безробіття склав 3%. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району склала 1702 грн., що становить 68,5% до середнього рівня по області і 117,5% до відповідного періоду попереднього року.
Вирішення соціальних питань завжди було пріоритетом для органів влади району. Протягом першого кварталу 2011 р. управлінням праці та соціального захисту населення державна допомога була призначена 4304 отримувачам на загальну суму 6309 тис. грн. Житлові субсидії було призначено 1594 сім'ям на суму 624,2 тис. грн.
Рішенням 4-ї сесії районної ради від 24 лютого ц.р. було затверджено Комплексну програму розвитку охорони здоров'я району на 2011-2014 роки. З метою оптимізації роботи медустанов було ліквідовано неврологічне відділення КУ "Сватівська ЦРБ" (30 ліжок). До складу терапевтичного відділення "увійшли" 20 неврологічних ліжок, і 10 неврологічних ліжок перепрофільовано в терапевтичні ліжка КУ "Сватівська ЦРБ".
Скорочено 55 наднормативних ліжок (Містки, Н-Дуванка, КУ "Сватівська ЦРБ"). "Закрито" 4 ліжка терапевтичного профілю в СЛА с. Свистунівка внаслідок відсутності лікаря у медичному закладі. Додатково відкрито 10 ліжок денного стаціонару гінекологічного профілю у поліклінічному відділенні КУ "Сватівська ЦРБ". Обсяг бюджетних асигнувань в медицину збільшився до 4112,5 тис. грн., обсяг позабюджетних асигнувань - до 244,2 тис. грн.
У районі функціонувало 25 загальноосвітніх навчальних закладів, де здобував освіту 3571 учень. В усіх школах району було організовано харчування дітей. Учні 1-4 класів та діти пільгових категорій харчувалися безкоштовно. В районі здійснювалось організоване підвезення 345 учнів та 30 вчителів до навчальних закладів.
Інформацію про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку району за перший квартал поточного року депутати взяли до відома, а також внесли зміни до цієї Програми.

Питань було багато і кожне — важливе
Також було внесено зміни до Статуту Сватівської гімназії, згідно яких рішення про реорганізацію або ліквідацію закладу приймає Сватівська районна рада, а також визначається, яким шляхом відбувається реорганізація або ж ліквідація закладу.
Далі розглядались питання "Про затвердження районної Програми підтримки та розвитку територіальних громад і місцевих ініціатив територіальних громад Сватівського району на 2011-2013 роки" (Л. Ковальова), "Про роботу Сватівської районної державної адміністрації щодо попередження негативних явищ на території Сватівського району (перший заступник голови РДА Л. Русанова. Матеріал друкуватиметься в районці окремою статтею. У цьому питанні до проекту рішення було додано пункт про заслуховування на черговій сесії райради звіту начальника РВ УМВС щодо стану злочинності та боротьби з негативними явищами на території району), "Про хід виконання Програми зайнятості населення Сватівського району за 2010 рік та перший квартал 2011 року" (начальник управління праці та соціального захисту населення І. Лейріх, виконуючий обов'язки начальника міжрайонної державної податкової інспекції С. Корощенко, начальник управління Пенсійного фонду України у Сватівському районі В. Гуленко. Матеріали друкуватимуться), "Про затвердження районної цільової Програми розвитку земельних відносин та охорони земель в Сватівському районі на 2011-2013 р.р. (Р. Калашников, заступник начальника відділу Держкомзему), "Про підтримку звернень депутатів Перевальської районної ради Луганської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України" (О. Янголенко), "Про затвердження плану діяльності Сватівської районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік", "Про затвердження порядку використання коштів, що передбачаються в районному бюджеті для надання фінансової підтримки громадським організаціям - районній раді ветеранів, районній організації Української спілки ветеранів Афганістану", районній організації "Союз Чорнобиль", районній організації інвалідів", "Про затвердження положення про радників Сватівської районної ради на громадських засадах" та ін.

Просін і камера
До певного часу розгляд питань йшов досить динамічно і заперечень не викликав. Був і такий момент, котрий привернув увагу. Депутат від ГО "Батьківщина" В. Просін сів біля вхідних дверей, на відстані від інших депутатів, і було не зовсім зрозуміло, голосує він "за", "проти" чи зовсім не голосує. На це вказала голова районної ради Т. Бервено, котра вела сесію, а В. Просін відповів, що за ряд питань не голосував.
Невдовзі він пересів ближче до центру зали, і стало помітно, що в руках тримає відеокамеру, здійснюючи відеозапис. Камера, судячи з усього, справно слугувала Володимиру Володимировичу. Камера, очевидно, - те, що потрібно було для Просіна. Невдовзі знаний районний активіст вступив і в дебати.
Розглядалось питання "Про виділення додаткових коштів відділу культури і туризму для придбання батута-робота". Йшлося про те, що придбання такого батута дозволить розширити послуги та урізноманітнить дитячі розваги на дитячому майданчику у сквері ім. Тітова. В. Просін почав заперечувати, сказавши, що в придбання вже діючого батуту "вбухали 80 тис. державних коштів". На це послідувала репліка (депутат С. Кривоніс): "Володимире Володимировичу, а скільки ви вбухали державних коштів в поїздки до Очакова?" Не погодились з позицією В. Просіна й інші депутати, вважаючи, що організація змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул (а саме з цією метою і придбаватиметься батут) — справа не другорядна...
Депутати і всі присутні щиро привітали лікаря акушера-гінеколога С. Великоцьку, а депутат облради І. Іоффе вручив їй квіти під щирі оплески сватівчан у зв'язку з тим, що Світлана Миколаївна (вона родом з Містків, а зараз працює у Білокуракинському районі) виявила бажання трудитися в рідному краї, у центральній районній лікарні і невдовзі переїздить до нашого міста, отримавши при цьому службове житло (кошти для придбання виділено рішенням сесії).

І почалося (хоча правильніше сказати — продовжилось)...
Надійшла черга розглядати низку питань стосовно Сватівської гімназії. І тут, звичайно, очікувалася "битва", бо ситуація навколо них (питань) вже була "розігрітою".
Інформувала начальник відділу освіти І. Мазурко. З її виступу ясно випливало: гімназія нікуди не щезне, вона як була, так і залишиться. В ній так само навчатимуться учні, залишаться всі вчителі, навчання відбуватиметься в тих самих приміщеннях. Новим же стане те, що буде створено навчально-виховний комплекс "Сватівська загальноосвітня школа 1-го ступеня-гімназія". Тобто до складу цього комплексу входитиме і початкова школа, і гімназія. Практика створення навчально-виховних комплексів існує вже певний час і цілком себе виправдовує.
Як і очікувалось, розгляд цього питання не був "безхмарним".
Депутат В. Принь поцікавився - чи делегували повноваження райраді по ліквідації гімназії? Відповідь: делегували на даній сесії (див. перше речення після підзаголовку "Питань було багато і кожне - важливе").
І. Іоффе перед тим, як вийти за трибуну, зазначив: гімназія була створена у 1997 році. Хто проаналізував, що ліквідовувати її треба саме у 2011 році? І чи заслуховувалось питання про роботу гімназії?
І. Мазурко пояснила, що питання заслуховувалось. Що до терміну ліквідації закладу, то тут ситуація така: на державному рівні питання створення навчально-виховних комплексів ставиться з 2010 року. Створюються вони з метою оптимізації мережі навчальних закладів. Під час навчального року здійснювати реорганізації або ж ліквідації заборонено, робити це можна лише в період "міжсезоння". На минулій сесії райради було прийнято рішення про створення Рудівського і Свистунівського навчальних комплексів. Практика створення таких комплексів існує в усій державі і це не є чимось надзвичайним.
І. Іоффе взяв слово. Зміст його виступу був таким: За час виконання повноважень депутата обласної ради здійснено прийом 192 сватівчан. 82% їх звернень позитивно вирішені. Та ось нещодавно отримано листа за підписами 60 чоловік - вчителів і батьків - у якому вони пишуть про ліквідацію гімназії. Цей заклад створений для того, щоб обдаровані діти отримували поглиблені знання. Чи не зарано виносити подібне питання на розгляд сесії? При дефіциті кадрів відправимо людей, говорив виступаючий, у центр зайнятості. Депутат запропонував заслухати колектив і провести референдум щодо гімназії.
В. Просін, зійшовши за трибуну, почав вибачатись за те, "що весь час дуже емоційно себе поводив". Та й дійсно було за що вибачатись, бо Володимир Володимирович неодноразово вигукував репліки, озвучував власні аргументи і т.п. Далі промовець згадав історію створення гімназії і тих, хто до цього причетний, висловив подяку апарату райдержадміністрації за те, що надали йому 8,5 тисячі копій його розпоряджень (маються на увазі розпорядження, котрі В. Просін видавав, перебуваючи на посаді голови РДА). Потім Володимир Володимирович пояснив присутнім, чому гімназія починається з п'ятого класу, а не з першого, зазначив, що на камеру він знімає сесію для того "щоб процес похоронної команди запечатлеть на все життя" і створити документальний фільм "про похорони гімназії у Сватівському районі".
У зв'язку з останнім можна лише пожалкувати, що свого часу шановний Володимир Володимирович на зняв на камеру процесів знищення поголів'я худоби у районі, приватизації (за копійки) вельми солідних споруд, хитромудрого придбання шикарних автомашин, безкінечних кадрових перестановок і т.д.
В. Просін познайомив присутніх з деякими юридичними моментами та окремими положеннями Закону про середню освіту і т.д. Можна було так зрозуміти, що він вважає: гімназія ліквідовується і треба її рятувати.
Депутат В. Принь поглянув на проблеми Сватівщини, руйнація якої почалась (як зазначалось) з 1991 року і до цього доклали руку, за словами Віталія Михайловича, голови РДА, серед яких і В. Просін. В подіях навколо гімназії виступаючий вбачає цілеспрямовані дії та певні технології.
Звертались до президії з тим, аби виступити на сесії, секретар міської ради О. Звягольський та директор гімназії Л. Кривошия. Надавати їм право виступу чи ні, мали вирішувати депутати. Абсолютна більшість проголосувала проти. Цілком зрозуміло, що говоритимуть з приводу цього невдоволені, але треба сказати, що за день до сесії проводилось засідання постійної комісії районної ради під головуванням І. Плотнікова, де Л. Кривошия мала змогу сказати те, що вважала за потрібне. З її позицією були знайомі не лише члени цієї комісії, а дуже велика кількість депутатів взагалі. Так, члени фракції Партії регіонів ( а їх в райраді 26) провели засідання напередодні сесії, де аргументи Л. Кривошиї були до них доведені досить детально.
Виступив на сесії і депутат облради В. Куницький. Його думка: питання вимагає обговорення і заслуховування всіх зацікавлених сторін.
Перший заступник голови РДА, депутат Л. Русанова: Я працювала свого часу заввідділом освіти, і дійсно ми створювали гімназію, яку сьогодні абсолютно ніхто не "хоронить", яка нікуди не зникає, а, навпаки, набере нових обертів у роботі. Напрям діяльності гімназії не змінюється, всі, хто у ній навчався, так і навчатиметься. Гімназія стане навчальним закладом нового типу. У 1997 році, коли вона створювалась, не існувало таких навчальних закладів як комплекси. Зараз у зв'язку з життєвими змінами (скорочується кількість учнів) вони створюються і мають назву "навчально-виховні комплекси". У їх переліку є й такі комплекси як "школа-гімназія". Тобто створення такого закладу ніяк не говорить про знищення гімназії. Початкова школа і гімназія стануть єдиним колективом, що сприятиме кращій адаптації учнів при переході до 5 класу.
Голова РДА, депутат В. Мормуль: Коли вирішувалось питання про оптимізацію роботи Нижньодуванської лікарні, ми, як і зараз, залучали обласних спеціалістів, вислуховували думку фахівців. І на сьогодні жодної скарги на роботу цієї установи не надходило. Що стосується створення комплексу "школа-гімназія": на засіданні постійної комісії директору гімназії надали слово і слухали її довго. Я задав Лідії Олександрівні питання: в чому "мінус" того, що створюється комплекс? Відповіді не було. Чому? Та тому, що "мінусів" у цьому немає. Що до того, як проводились батьківські збори у гімназії, мені ситуація зрозуміла. Була дана команда вчителям телефонувати батькам і говорити, мовляв, ліквідується гімназія, давайте рятувати. І батьки дійсно прийшли захищати гімназію. Але ж вона закривається де-юре, а де-факто вона не лише не закривається, а в ще більшій мірі виконуватиме свої функції. Приміщення, штат педагогів, контингент учнів залишаються. Єдине - початкова школа №7 приєднується до гімназії. Це питання ми вивчали дуже довго і ретельно.
На сьогодні існування школи №7 першого ступеня (тобто як початкової) - нонсенс для Луганщини. Між тим в області є передовий досвід по створенню навчально-виховних комплексів. Їх вже нараховується 15. Ще раз хочу наголосити - ніхто не втрачає ні навчальних годин, ні заробітної платні, не змінюються програми, все залишається, як і було. Але великий "плюс" буде у тому, що спостерігатиметься послідовність у навчанні.
Після закінчення 4 класу у дітей виникають проблеми, підчас вони не можуть освоїтися, призвичаїтися до нових вчителів. Про цю проблему ми почули, коли зустрічались з вчителями школи №7, які обома руками за те, щоб влитися в гімназійний колектив і бути разом. Одна з вчительок розповідала: коли відбувалось в гімназії тестування учнів, то деякі питання були складними і діти почали плакати та попрохали, щоб прийшла їх перша вчителька. Вона прийшла, але їй ввічливо пояснили, що вона не працює у цьому закладі, і їй довелося піти. Не кажу вже про інші моменти - про загальну їдальню, загальний спортзал, котельні, вузли обліку... Все це теж є важливим.
Я особисто спілкувався з начальником обласного відділу освіти І.І. Цимбал. Вона сказала: ви на вірному шляху і робите крок уперед. Зустрічались ми з вчителями школи №7, двічі я зустрічався з вчителями гімназії. Перший раз вони завітали до мене самі після батьківських зборів. Прийшло 9 чоловік і ми бесідували разом з керівником відділу освіти І. Мазурко. Коли почали бесіду і вчителі дізнались, як все буде насправді, то сказали: а нам розповідали зовсім по-іншому, що буде, мовляв, дві зміни і т.д. Я пояснив ситуацію. "А чому ж нам не розповіли про це раніше?" - поцікавились вчителі. Відповідь була такою: та тому, що не встигли розповісти. Ми лише встигли сказати Лідії Олександрівні про те, що є такий проект "школа-гімназія", а вже через три години були скликані батьківські збори. І хвилювання батьків зрозумілі, вони думали, що дійсно заклад ліквідується. Але ж він залишається.
Що стосується юридичних аспектів. Ми спеціально запросили компетентну людину - юриста-консульта обласної ради, який дав пояснення і переконав у тому, що ми на правильному шляху.
Як не прикро, але нам доведеться ще не раз приймати рішення, які сприйматимуться неоднозначно. В селах кількість дітей скорочується. В Маньківці, наприклад, навчається 16 учнів. Вчителі викладають відразу по декілька предметів, якість викладання при цьому знижується. Тому постає питання про створення у Свистунівці кущової школи, куди б возили дітей і з Маньківки. Розглядається питання і про створення у Містках однієї школи замість двох. Це погано для учнів, вчителів, які звикли до певного колективу, але ж на сьогодні там існує маса проблем. Містки не більше Нижньої Дуванки, але ж у Нижній Дуванці одна школа і її цілком вистачає. Здійснюючи зміни, ми розуміємо, що перебудовувати - дуже складно. Але до цього все рівно приводить життя. І створення комплексу "школа-гімназія" відповідає потребам покращення навчально-виховного процесу...
Далі депутати перейшли до голосування. При 32 голосах "за" (2 - "проти", 1 -"утримався") було прийнято рішення "Про припинення юридичної особи - Сватівської гімназії Сватівської районної ради Луганської області - шляхом ліквідації". Рішенням також створюється ліквідаційна комісія гімназії. Попереджено Кривошию Л.О. про її подальше звільнення з посади директора гімназії.
Аналогічне рішення прийнято стосовно Сватівської загальноосвітньої школи 1-го ступеня №7.
Після цього депутати прийняли рішення "Про створення комунального закладу "Навчально-виховний комплекс Сватівська загальноосвітня школа 1 ступеня- гімназія" та затвердили його Статут.
За поданням начальника відділу освіти І. Мазурко директором навчально-виховного комплексу рішенням сесії призначено Світлану Вікторівну Євтушенко, вчителя математики та інформатики гімназії, вмілого і досвідченого педагога, яка є спеціалістом вищої категорії та має педагогічне звання "Вчитель-методист", у 2010 році стала переможницею обласного етапу конкурсу "Вчитель року-2010", вона відзначена нагрудним знаком "Відмінник освіти України", нагороджувалась Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, почесними грамотами обласного управління освіти і науки, райдержадміністрації та районної ради.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика