Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеПерспективи розвитку сільських бібліотек — справа державна

18 травня 2011 року у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності спільно з проектом "Глобальні бібліотеки - Україна" (Бібліоміст), Програмою сприяння Парламенту України проводилися слухання на тему "Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів".

У слуханнях брали участь заступник голови Верховної Ради України Томенко В.М., народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, регіональних бібліотек, зокрема, селищних, благодійні організації, фонди, міжнародні товариства.

Голова комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності В. Яворівський наголосив на актуальності обговорюваної проблеми, яка зумовлена наявністю в українському суспільстві негативних тенденцій скорочення мережі бібліотек, суттєвих затримок з питань поповнення бібліотечних фондів, доставкою періодики, оновлення їхньої матеріально-технічної бази.

Своїм досвідом у реформуванні бібліотек ділилися фахівці з Латвії та Литви.

Почесна місія взяти участь у комітетських слуханнях випала завідуючій Хомівською сільською бібліотекою - філії Сватівської ЦБС - Пушишиній Т.М., яка розповіла про діючий на Сватівщині масштабний проект "Нова модель публічної бібліотеки на селі", заснований за особистої ініціативи голови районної державної адміністрації Володимира Мормуля, в результаті якого бібліотека с. Хомівка на сьогодні — будівля з окремими приміщеннями для абонементу, читальної зали, відділу дитячої книги, кімнати відпочинку, для Інтернет-вітальні і навіть книгосховища.

Завдяки новому іміджу та технологічним новинкам бібліотека набула не лише нових користувачів, у неї збільшилися можливості щодо надання послуг на більш якісному рівні. Це - задоволення наукових та професійних запитів педагогічних працівників аграрного ліцею, який розташований у селі, це - вільний доступ учнів до навчальних матеріалів, розміщених в Інтернет- мережі, це можливість відпочинку мешканців села шляхом перегляду кіно- і мультиплікаційних фільмів і невимушеного спілкування. Та й бібліотекар має можливість підвищувати свій кваліфікаційний рівень і використовувати у роботі досвід колег-бібліотекарів.

Отож, наразі Хомівська бібліотека - це сільський інформаційно-культурний, дозвіллєвий центр з широким репертуаром послуг, який має допитливих, вимогливих, але вдячних читачів.

У ході слухань у комітеті була визначена низка пріоритетних стратегічних завдань, зокрема: забезпечення стабільності джерел фінансування, удосконалення механізмів управління бібліотеками, збереження централізованої бібліотечної системи, модернізація матеріально-технічної бази бібліотек.

Лариса БУТ, директор комунального закладу "Сватівська районна централізована бібліотечна система".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика