Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЗдобули призові місця

Солістки дитячої студії "Пролісок" Даша Носаль, Настя Рибальченко та Катя Шевцова взяли участь у фестивалі дитячої естрадної пісні "Дюймовочка", що проходив в смт Дворічне Харківської області.

Фестиваль "Дюймовочка" — це велика казка, в якій діти грають яскраві ролі і всі ті ролі є головними. Ось такі одні із головних ролей і виконали наші маленькі артистки і подарували святу свій талант, отримавши за це подарунки.

А згодом відбувся обласний фестиваль-конкурс сімейної творчості "Родинні скарби Луганщини", у якому взяли участь родини Літвінови (мама Оксана та донька Віка Богучарська) та Русавські (Наталія та племінниця Влада Подоляка). По закінченню запеклої боротьби за першість настав кульмінаційний момент - нагородження усіх учасників фестивалю. Родина Русавських зайняла ІІІ почесне місце та отримала подарунок, а Родина Літвінових була відзначена цінним подарунком.

Митці Сватівщини є постійними гостями фольклорного фестивалю "Слов'яни ми - в єднанні наша сила". Вже два роки поспіль в ньому беруть участь самодіяльні артисти села Оборотнівка - народний фольклорний колектив "Рушничок". Це свято було започатковано відділами культури Троїцького (Луганська область) та Вєйдєлєвського (Бєлгородська область) районів вже багато років тому до Дня слов'янської писемності та культури. Цього року воно відбулося 21 травня. Проходить свято у сквері Дружби народів, що розташований на кордоні України і Росії. Щорічно сюди з'їжджаються аматори з багатьох районів Луганської та Бєлгородської областей.

Народний фольклорний колектив "Рушничок" виступив з українськими народними піснями "Ой, на горі верба рясна" та "Била мене мати". Поряд зі сквером на галявині проходили спортивні змагання з різних видів спорту - волейболу, футболу, підняття гир і перетягування канату.

Від самого початку і до кінця фестивалю діяла виставка майстрів народного мистецтва. Потрапивши туди, просто неможливо було відірвати очей від виробів, що створили майстри-чарівники. Зазначимо, що, незважаючи на те, що поряд з роботами представників нашої делегації знаходилися вироби такого знаного в Луганській області майстра-зброяра як Олександр Ткаленко, твори наших майстринь користувалися значним попитом. Велика черга утворилася за ляльками-мотанками Ірини Гончарової та Олени Алманової, мали попит роботи вишивальниць Олександри Бондаренко, Таїсії Єрьоменко та Людмили Свілогузової.

В ці ж дні тріо народного ансамблю "Пролісок", його солістки - Наталія Русавська, Катерина Кушнір та Анна Бондарєва, а також Мохонька Наталія, учасниця народного театру мініатюр - відвідали білокуракинську землю, де відбувся щорічний фестиваль-конкурс "Воронцева слобода". Тріо виконало для білокуракинців та членів журі дві пісні патріотичної тематики, за що здобуло ІІ місце у номінації "ансамблі", Мохонька Наталія також посіла друге місце у номінації "художнє читання", підкоривши глядачів та журі твором "Софія Київська". Переможницею та власницею І місця у номінації "солісти" стала також представниця нашого району Русавська Наталія.

А потім учасники народного ансамблю "Пролісок" - квартет та солістка Наталія Русавська разом зі своїм керівником Тетяною Федоровською відвідали Міжнародний фестиваль-конкурс молодіжної естрадної пісні "Жива вода", який відбувся у смт Дергачі Харківської області. Дівчата протягом 4 днів брали участь у відбірних конкурсах, які проходили на території санаторію "Бермінводи", і вже потім опинилися на Дергачівській землі, де відбувся гала-концерт. І звідси сватівчани привезли ІІ призове місце - солістка ансамблю Наталія Русавська здобула його у номінації "солісти". Приємно зазначити, що пісні наших митців мають популярність у різних куточках нашої країни. Так, на фестивалі чоловічий квартет "Забава" з міста Рівне виконав пісню "Козацька слава", слова та музику якої написав сватівчанин, заслужений працівник культури України, керівник народного чоловічого гурту "Сватівські козаки" Олександр Давиденко.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика