Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеНе допустимо фашизму на рідній землі!

За ініціативою депутатів від Партії регіонів проведено шосту сесію Сватівської районної ради шостого скликання, на якій розглянуто питання "Про ставлення депутатів Сватівської районної ради до подій, що відбулися 9 Травня поточного року у м. Львів під час святкування Дня Перемоги".
Після процедурних моментів голова районної ради Т. Бервено, звертаючись до присутніх, зазначила: у квітні Луганська обласна рада проводила Міжнародний "круглий стіл" на тему загрози расизму, ксенофобії та націоналізму у сучасному світі, на якому говорили про те, що сьогодні в Україні існує реальна загроза радикальних проявів націоналістичних сил.
Учасники "круглого столу" відзначали, що за роки правління "помаранчевих" агресивний український націоналізм фактично став основою офіційної державної ідеології. Вищими нагородами держави були відзначені Степан Бандера та Роман Шухевич, які співробітничали з Гітлером і винні у смерті тисяч людей. Підняли голову представники різних націоналістичних організацій, які почали "воювати" з пам'ятниками радянської епохи. Іменами зрадників стали називати вулиці та учбові заклади, а воякам УПА встановлювати пільги, вшановувати їх як героїв.
У весь голос зазвучали заклики: "Україна - для українців". По вулицях міст Західної України сьогодні вільно і, навіть, під охороною міліції крокують під цим гаслом молодчики з нашитою на рукавах свастикою.
Дехто вважав, що проведення подібної конференції неактуальне, бо Україні сьогодні не загрожує громадянське протистояння. Однак, події, які відбулись у Львові під час святкування Дня Перемоги, до речі, встановленого Організацією Об'єднаних Націй як Міжнародний день примирення, показали, що наші побоювання були небезпідставні.
Профашистські молодчики з так званої "Свободи" вчинили по відношенню до ветеранів війни, яким у своїй більшості за 80 років, справжній терор. До речі, після їх поведінки щодо ветеранів виникає питання: "Свободи від чого: совісті та моралі?"
Виявляючи вищу ступінь низькості та цинізму, вони топтали траурні вінки, блокували доступ до могил загиблих героїв, посміли підняти руку на сивочолих ветеранів, в пориві гніву та жорстокості зривали з них георгіївські стрічки, закидали камінням учасників пам'ятної церемонії. Ветеранів принижували та плювали їм в обличчя, викрикували слова приниження. Була здійснена спроба перевернути автобус з одеськими та кримськими ветеранами. У Генконсула Росії Олега Астахова відібрали та розтоптали вінок з державними символами його країни.
В цих умовах ми, депутати Сватівської районної ради, впевнена, як і жителі Сватівщини, рішуче осуджуємо подібні дії, націлені на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, дестабілізацію політичної і соціальної ситуації в країні, ревізію історичної пам'яті народу.
Вважаємо це ганьбою, коли у місті, яке претендує на звання "культурної столиці України", хизується набожністю і високою моральністю своїх жителів, відбуваються подібні події.
Нам не зрозуміла і поведінка правоохоронних органів. Достатньо згадати, що нещодавно канадський турист намагався зробити фото "на пам'ять" на фоні Рейхстагу і підняв руку у нацистському привітанні. Його затримали і відвели до поліцейського відділку. І ніхто не вважав це попранням демократії. Навпаки, всі трактували цю подію, як її захист, норму для суспільства, яке прагне захистити себе. І це - на батьківщині фашистського нацизму.
У нас же більш злісні хуліганські, можна сказати, бандитські прояви ніяк не караються. І це викликає у нас непорозуміння та глибокий осуд.
Т. Бервено зазначила, що Сватівською телерадіокомпанією підготовлено відеоматеріал про події, які відбувалися у Львові 9 Травня та запропонувала переглянути цей відеоматеріал, що й було зроблено, після чого голова райради повідомила про сесію Луганської обласної ради, яка аналогічне питання розглянула 11 травня та прийняла Звернення, з яким присутніх на сесії Сватівської районної ради ознайомила керуюча справами райради О. Янголенко. Далі депутати приступили до обговорення питання. Ось що, зокрема сказали виступачі.
В. Мормуль, голова райдержадміністрації: Нещодавно мені довелося спілкуватися з депутатами обласної ради Харківщини, які напередодні 9 Травня побували у Львові на спортивних змаганнях. І вони розповіли, що вулицями цього міста їздили на трьох мотоциклах бритоголові молодики, одягнені у форму "СС". При цьому працівники ДАІ на це не реагували, що свідчить: у Львові зароджується фашизм, а в країні в цілому існує велика проблема. Ми не можемо байдуже дивитися на подібні прояви, адже нам дорога пам'ять про воїнів-визволителів. Близько 20 тисяч сватівчан брало участь у Великій Вітчизняній війні, близько 10 тисяч не повернулись з полів битв. Близько 10 мільйонів своїх синів і дочок втратила в роки війни Україна. Забувати про це не маємо права. Ми бачили, як у Львові ветерани не могли навіть покласти квіти до меморіалу, це - жах! Необхідно дати оцінку таким діям. Націоналістів, котрі діяли таким нахабним чином, слід просто відокремити від суспільства.
Отець Захарій, благочинний Сватівського округу Сєвєродонецько-Старобільської єпархії Української Православної церкви: 9 Травня для усього світу - святий день. День перемоги над фашизмом та насиллям. На жаль, не всі поважають подвиг солдата, котрий дав нам свободу. Події у Львові викликали велике невдоволення серед народу. У зв'язку з цим 11 травня було проведено збори духовенства Сватівського благочиння, на яких засудили дії молодих людей, що творили беззаконня коло могил наших солдат. Це був жест аморальності, безкультурності, жорстокості, бездуховності, що може стати початком зародження екстремізму.
Відповідні звернення ми направили управляючому Львівської єпархії, щоб врегулювати ситуацію, адже вона у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській єпархіях є критичною через тих, хто вшановує Шухевича, Бандеру, сіє ненависть до російськомовного населення, до Східної України. Такі дії окремих політиків характеризуються як ображення пам'яті воїнів-визволителів, спаплюження історичних фактів.
В. Принь, керівник районного осередку КПУ: Те, що трапилось у Львові 9 Травня, - це прояв фашизму. Там ще не вішають і не розстрілюють, але наявні ознаки нацистської диктатури. Це прямий виклик фашистів - владі. У державі є СБУ, прокуратура, інші інституції, необхідні для захисту конституційних прав громадян, але вони не змогли захистити прав людей. Чому у Західній Україні плюють на закони держави? Чому на телеекранах здійснюється фальсифікація історії? Чому на державних каналах надається слово "свободівцям"? Необхідно вимагати заборони "Свободи" як фашистської організації.
Далі слово взяв депутат від об'єднання "Батьківщина" В. Просін, виступ якого явно випадав з загального антинаціоналістичного настрою депутатів. Він говорив, що питання, котре розглядається, - складне, що маємо велике роз'єднання в Україні, що кожен по-різному дивиться на події, що не вноситиме якихось пропозицій, бо все рівно проголосують так, як намітили. А ще Володимир Володимирович почав говорити про те, як він, мовляв, за часів свого керування районом працював на злагоду, їздив до Західної України та запрошував до Сватове гостей зі Стрия, згадав УПА та енкаведистів, сказав, що пишається тими, хто 9 Травня не вивісив червоних прапорів.
Л. Гайдидей, заступник голови районної організації Партії регіонів: Коли чую думки, а чи потрібно обговорювати такі події на сесії районної ради, пригадую випадок, коли у нашому місті, в одному з перших в Україні, був встановлений знак в пам'ять земляків, що загинули від рук вояків ОУН-УПА. Тоді сесія Львівської обласної ради виступила з різким осудом, звернулась навіть до Генеральної прокуратури. Але ж цей знак був встановлений в пам'ять про реальних людей, котрі загинули від рук бандерівців.
9 Травня всі ми були свідками того, як багатотисячні мітинги і демонстрації заполонили міста нашої країни, не виключенням було і Сватове. Люди з повагою вітали ветеранів. І лише у Львові знайшлись виродки, які підняли руку на ветеранів, на пам'ять про Велику Вітчизняну війну. Думаю, більшість людей в Західній Україні з повагою ставляться до пам'яті про війну, але, на жаль, зараз, коли у Львівській обласній і міській радах більшість мандатів отримали представники ВО "Свобода", знайшлись фашиствуючі молодчики, які, відчуваючи підтримку і безкарність, посягнули на наші святині, однією з яких є і Червоний Прапор Перемоги.
Скільки себе пам'ятаю, мій батько завжди 9 Травня вивішує червоний прапор, тому що для нього це святий день, а червоний прапор - символ Перемоги. І тому необхідно залучити до відповідальності поплічників фашизму, молодих покидьків, які напали на людей, що прийшли віддати данину пам'яті тим, кого вже немає в живих. Мабуть, це нащадки тих покидьків, котрі стріляли в спини нашим землякам навіть в мирний час.
Т. Королько, голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів: Ми занадто легко іноді відмовляємось від свого минулого. Не все там було погано, в усякому разі були ідеали, на яких виховували і вчили молодь. Зараз ідеалів, які б об'єднували країну, немає. В той же час все більше злоба, агресія набувають популярності. На жаль, це помітно навіть по поведінці учнів, у яких помітно збільшилась в поведінці агресивність. В повсякденні не всі ми розуміємо одне одного. Але такої ненависті, яку продемонстрували представники "Свободи" по відношенню до ветеранів, важко було й уявити. Заклики "Комуняку - на гілляку!" та їм подібні - це прояв злоби.
На сесії виступили також депутати районної ради С. Кривоніс, О. Цимбал, І. Плотніков, В. Волков, С. Родюшкін, П. Жовтоножко, Л. Лебедєва, міський голова Є. Рибалко, відповідальний секретар районної організації ветеранів М. Риженков.
Вони говорили про необхідність збереження святої пам'яті про подвиг батьків та дідів, про протистояння націоналізму і фашизму, про те, що не можна стояти осторонь і відмовчуватись в ситуації, коли пробандерівські сили рвуться до влади, плюють на наші ідеали, перекручують історію. Депутати також піддали критиці моменти виступу В. Просіна, який потім неодноразово поривався знову взяти слово.
Було прийнято рішення з розглянутого питання. У ньому депутатами підтримано Звернення депутатів Луганської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України і Генеральної прокуратури України (див. 4-у стор., "Газета в газеті"), підтримано також ініціативу Луганської облради щодо розміщення на адміністративних та громадських будівлях Червоного Прапору Перемоги в дні до 22 червня 2011 року з нагоди 70-річчя з дня початку Великої Вітчизняної війни. Було вирішено звернутися до фракції Партії регіонів у Верховній раді з пропозицією підтримати винесений на розгляд Верховної Ради України депутатами Царьовим О.А. та Шенцевим Д.А. проект Закону "Про основні запобігання та протидії пропаганди нацизму та фашизму в Україні". За пропозицією Є. Рибалко було також доповнено рішення пунктом про приведення в належний порядок Меморіалу Слави, Пам'яті та Скорботиу Сватовому.
На сесії було прийнято "Звернення депутатів Сватівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України і Генеральної прокуратури України" (друкується на 1-й стор.).
На завершення голова районної ради Т. Бервено та голова РДА В. Мормуль привітали з днями народження Маньківського та Первомайського сільських голів О. Лебединець та М. Кушнарьова.

Кор. "НС".

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Сватівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України і Генеральної прокуратури України

Ми, депутати Сватівської районної ради Луганської області, обурені і глибоко схвильовані діями представників Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та їх прихильників під час святкування Дня Перемоги 9 Травня у м. Львові. Сумно і страшно стає від того, що все це відбувається в той час, коли в Україні і колишніх республіках Радянського Союзу, країнах Європи і світу проходять урочистості з нагоди Великої Перемоги над фашизмом, коли вдячні нащадки вшановують тих, хто ціною власного життя виборював для нас мирне сьогодення.
Прикро, що місто, яке претендує на звання "культурної столиці", перетворилося в цей святий день на центр беззаконня, свавілля і лютої ненависті до тих, хто думає по-іншому, хто не підтримує ідей Шухевича і Бандери. Важко повірити, що на початку 3-го тисячоліття, коли сама історія викинула на узбіччя націоналістичні ідеї ворожнечі і нетерпимості, молодики зі "Свободи" намагалися перекинути автобуси з ветеранами, били людей з георгіївськими стрічками на грудях, палили Прапори Перемоги...
Мабуть, немає в історії людства іншого дня, окрім 9 Травня, який би за своєю суттю і значимістю так об'єднував і ріднив людей різних національностей і віросповідань. Невже ми забули про мільйони загиблих і закатованих фашистами і доморощеними поліцаями співвітчизників? Жодну сім'ю не оминули жахіття 40-х. Хто був вихователями і вчителями тих оскаженілих нелюдей у масках, що підняли руку на ветерана, на старенького, на свого діда чи прадіда?
Жорстоко і цинічно перешкоджаючи ветеранам, представникам дипломатичних місій, звичайним громадянам віддати данину пам'яті загиблим, прихильники "Свободи" і їх покровителі порушили не лише Конституцію і закони України, а й загальнолюдські норми совісті і моралі.
Глибоко переконані: всі, хто організовував і безпосередньо виконував ці антиконституційні і ганебні дії, мають понести покарання, як того вимагає Кримінальний Кодекс. Вищі органи державної влади мають дати відповідну оцінку органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронним структурам Львівщини, за потурання яких стали можливими ці неподобства.
Події 9 Травня у Львові повинні підштовхнути керівництво держави, політичні і громадські сили звернути увагу на тривожні тенденції розвитку громадсько-політичного життя в Україні. Вимагаємо негайно вжити всіх законних заходів щодо недопущення розповсюдження неонацистських настроїв, які спрямовані спровокувати розкол України. І першим кроком повинна бути заборона діяльності ВО "Свобода", інших націоналістичних організацій.
День Перемоги за рішенням Організації Об'єднаних Націй є Міжнародним днем примирення. Події у Львові 9 Травня негативно позначилися на міжнародному іміджі України, підірвали довіру до влади у її громадян. Аби це виправити, необхідно дати згаданим подіям належну оцінку, як того вимагають закони України, міжнародна спільнота і непересічні українці.
Сподіваємося на виконання в повному обсязі доручень Президента України, наданих ним робочій групі, створеній для вивчення подій 9 Травня 2011 року у Львові. До суворої відповідальності мають бути притягнуті всі ініціатори і безпосередні учасники протиправних акцій, а також ті посадові особи, чиї дії чи бездіяльність призвели до виникнення цих безчинств, хто за своїми службовими обов'язками має слідкувати за виконанням Конституції і дотриманням чинного законодавства.
Суспільство очікує рішучих дій влади у відновленні історичної справедливості. Це, по-перше, стосується викладання подій другої світової і Великої Вітчизняної війни в навчальних закладах, адже кількість годин, відведених на їх вивчення скоротилася до мінімуму, а обсяги їх висвітлення в підручниках історії зведено до кількох сторінок.
По-друге. У людей, особливо старших поколінь, тих, хто не з книжок та кінофільмів знає про страхіття 40-х, зростає зневіра до влади, адже до цього часу звання Героїв України не позбавлені ті, хто стріляв у спини солдат-визволителів і по-звірячому знищував мирних жителів зачасту цілими сім'ями.
По-третє, представляючи спільні інтереси територіальних громад Сватівщини і як рядові виборці, вимагаємо від депутатів Верховної Ради негайно розпочати розгляд законопроекту "Про основи попередження і протидії пропаганді нацизму і фашизму в Україні" як невідкладного.
Лише спільними зусиллями, опираючись на чинне законодавство і досвід європейських держав, вживаючи найрадикальніших і найрішучіших заходів, ми можемо зупинити фашизацію суспільства. Безхребетності і нерішучості нам не вибачать нащадки.
Ми зобов'язані захистити ветеранів, зберегти мир і спокій в Україні, довести усьому світу, що ми маємо честь і маємо гідність, а суспільство і майбутні покоління уберегти від небезпеки відродження нацизму!

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика