Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСватівщина: поступальні кроки вперед

Звіт голови Сватівської райдержадміністрації про здійснення районною державною адміністрацією делегованих радою повноважень за 2010 рік

З метою оперативного вирішення соціально-економічних питань, рішенням другої сесії Сватівської районної ради двадцять третього скликання від 16 липня 1998 року за №18 Сватівській районній державній адміністрації було делеговано 12 повноважень. На виконання повноважень у 2010 році райдержадміністрацією було вжито заходів та проведено наступну роботу.

1. Сприяння інвестиційній діяльності на території району
Залучення інвестицій в район - один з головних напрямків роботи райдержадміністрації, бо інвестування реального сектору економіки є підґрунтям до розвитку соціальної сфери території.
Так, протягом 2010 року надано 5 інвестиційних анкет до Регіонального агентства сприяння інвестиціям в Луганській області та Регіонального фонду підтримки підприємництва.
У 2008 році район став одним з дев'яти учасників проекту, фінансування якого здійснюється Європейським Союзом, а співфінансується Проект і впроваджується в життя Програмою розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". У 2010 році Проект продовжив свою роботу: було замінено вікна та двері в Містківській та Райгородській школах. На проведення цих робіт було використано близько 366 тис. грн., в т.ч.: кошти донорів - 177 тисяч, кошти районного бюджету - 83 тисячі, обласного - 85 тисяч, кошти населення - 22 тис. грн.
В галузь сільського господарства за звітний період залучено 23 млн. 800 тис. грн.
З метою нарощування виробництва тваринницької продукції в ряді господарств району проведено реконструкцію тваринницьких приміщень, переоснащено процеси виробництва молока та годівлі великої рогатої худоби, свиней, для удосконалення заготівлі кормів придбано кормозаготівельну техніку.
Всього в галузь тваринництва інвестовано 4,4 млн. грн., в тому числі: в СФГ "Надежда" - 2 млн. грн., СФГ "Каштан" - 1,6 млн. грн., СФГ "Прилужне" - 800 тис. грн., ТОВА "Слобожанська" - 100 тис. грн.
Щорічне придбання нової сільськогосподарської техніки агроформуваннями району дозволяє впроваджувати в рослинництві нові технології вирощування сільськогосподарських культур.
У 2010 році агроформуваннями району придбано 144 одиниці сільськогосподарської техніки на загальну суму 19 млн. 400 тис. грн. З них: 42 трактори на суму 9 млн. 200 тис. грн. (в тому числі один трактор "Нью-Холанд" вартістю 1 млн. 200 тис. грн.), комбайнів - 4 шт. на суму 4 млн. 200 тис. грн. (в тому числі два комбайни "Нью-Холанд" вартістю 1 млн. 600 тис. грн. кожен), посівної техніки - 8 одиниць на суму 2 млн. грн., ґрунтообробної техніки - 10 одиниць на суму 1 млн. 600 тис. грн., в тому числі культиватори "Джон-Дир" - 2 шт. вартістю 1 млн. грн. за одиницю.
Політика збільшення основних фондів також проводиться і в галузі промисловості району.
Так, товариство з обмеженою відповідальністю "Сватівська олія" інвестувало в основний капітал 2 млн. 247 тис. грн.: підприємством придбано машин і устаткування на 770 тис. грн., покращено основні засоби на 1 млн. 473 тис. грн.
Всього за 2010 рік залучено в район 29 млн. 645 тис. грн. інвестицій в основний капітал або 111% до рівня 2009 року.

2. Об'єднання на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, і населення, а також бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури, шляхів місцевого значення та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища
В районі ведеться цілеспрямована робота щодо газифікації населених пунктів.
Завдяки залученню коштів державного, обласного та районного бюджетів близько 2 млн. 890 тис. грн. та коштів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (210 тис. грн.) у 2010 році завершено будівництво першої черги підвідного газопроводу до с. Містки протяжністю майже 12 км, чим було вирішено довготривалу проблему газифікації с. Рудівка і знято соціальну напругу в селі.
У звітному році природний газ прийшов і до двадцяти осель чепигівців. На будівництво підвідних газомагістралей довжиною 5,5 та 4,7 км витрачено 372 тис. грн. коштів бюджетів всіх рівнів та 176 тис. грн. - "Нафтогазу України".
Для вирішення багаторічного проблемного питання поліпшення водопостачання сільських населених пунктів був залучений інвестиційний проект програми ООН. Одним з об'єктів проекту стала реконструкція центральної системи водопостачання с. Коломийчиха протяжністю 4,5 км. У 2010 році впроваджено другий етап проекту, на реалізацію якого використано близько 124 тис. грн.
Пропозиція райдержадміністрації щодо виділення коштів з обласного бюджету для ремонту комунальних доріг району, більшість з яких перебуває у негативному стані, була підтримана керівництвом області і розпорядженням губернатора з обласного дорожнього фонду на 2010 рік Сватівському району було виділено 160 тис. грн., за які відремонтовано дороги по вулицях Макарова (14,5 тис. грн.), Молодіжній (54,1 тис. грн.) та Гоголя (91,4 тис. грн.) м.Сватове.
Історично в районному центрі існувала величезна проблема підтоплення ґрунтовими водами. На її вирішення були залучені кошти обласного фонду охорони природного довкілля на загальну суму біля 3-х мільйонів гривень.
Минулого року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища району виділено 280 тис. грн. на продовження вжиття природоохоронних заходів, які було використано на виготовлення проектно-кошторисної документації третьої черги робіт з ліквідації підтоплення. На проведення визначених кошторисом робіт надійшло й освоєно у 2010 році 3 млн. грн.
Райдержадміністрацією розроблено Програму відродження р. Красна на 2009-2014 роки, яка була затверджена рішенням 29 сесії Сватівської районної ради 5 скликання від 27 серпня 2009 року.
Влітку 2009 року за фінансової підтримки підприємців міста і району та небайдужих до екологічних проблем мешканців міста було проведено значну роботу - уперше за кілька десятиліть розчищено 450 м русла ріки та берегової зони.
На фінансування Сватівського РТМО у 2010 році з районного бюджету було витрачено 17 млн. 376 тис. грн. Залучення позабюджетних асигнувань склало 927 тис. грн.
На поліпшення матеріально-технічної бази лікарняно-профілактичних закладів було використано близько 595 тис. грн., в тому числі: з державного бюджету - 584 тис. грн., з місцевого - 11 тис. грн.
За рахунок державного фінансування було придбано 6 одиниць дороговартісного медичного устаткування: апарат ультразвукового обстеження, прилад для визначення глюкози в крові, електрокардіограф, фетальний монітор, дистилятор.
У 2010 році проведено ремонт терапевтичного, пологового та поліклінічного відділень центральної районної лікарні на загальну суму 160 тис. грн., в тому числі 115 тис.грн. - це кошти місцевого бюджету, 45 тис. грн. - кошти спецфонду.
280 тис. грн. з районного бюджету було використано для ремонту опалювальної системи неврологічного та інфекційного відділень, заміни віконних блоків на склопакети в центральному корпусі районної лікарні.
Регіональні програми з місцевого, обласного і державного бюджетів профінансовано на 710 тис. грн.
На підготовку закладів освіти до 2010/2011 навчального року було витрачено майже 870 тис. грн. Протягом листопада-грудня 2010 року за рахунок райбюджету придбано матеріали для ремонтних робіт та зміцнення матеріально-технічної бази у загальноосвітніх закладах району на суму близько 930 тис. грн.
На ремонт закладів культури району витрачено близько 13 тис. грн. коштів районного бюджету та залучено 10 тис. грн. Для поліпшення їх матеріально-технічної бази у 2010 році використано близько 17 тис. грн. спонсорських внесків.

3. Залучення в порядку, встановленому законом, підприємств, установ та організацій, які не належать до комунальної власності, до участі в обслуговуванні населення відповідної території, координація цієї роботи.
За допомогою підприємств, які здійснюють господарську діяльність на відповідних територіях, та суб'єктів підприємницької діяльності вирішуються такі важливі питання як проведення ремонтів медичних закладів, закладів освіти і культури, придбання обладнання та інвентарю, організація підвозу й оздоровлення дітей, участь школярів в олімпіадах різних рівнів, придбання подарунків дітям до свят, надання транспортних послуг та спонсорської допомоги для участі аматорських колективів у культурно-масових заходах різних рівнів, благоустрій території населених пунктів, проведення місцевих свят тощо.
Одним з прикладів реалізації райдержадміністрацією державної політики у сфері дошкільної освіти та культури є участь підприємств району у впровадженні проекту "Нова публічна модель бібліотеки на селі" та відновленні роботи дошкільних закладів.
У жовтні минулого року розпочався ремонт дитячого садка в с. Райгородка, роботу якого було призупинено з 2000 року. На ремонтні роботи та зміцнення матеріально-технічної бази закладу витрачено 30 тис. грн. з районного бюджету; 20 тис. грн. - з сільського бюджету та залучено 24 тис. грн. позабюджетних коштів.
Метою проекту "Нова публічна модель бібліотеки на селі", ініціатором якого виступила райдержадміністрація, є створення комфортних умов для користувачів, забезпечення бібліотек сучасними меблями, технічними й мультимедійними засобами, забезпечення вільного доступу мешканців району до Інтернет-ресурсів. Спільними зусиллями керівників підприємств та агроформувань відповідних територій вже 5 бібліотек - Нижньої Дуванки, Райгородки, Свистунівки, Хомівки, Ковалівки - змінили свій імідж. Три з них - перші в області - забезпечені комп'ютерною технікою.
Суттєву допомогу закладам культури району надали підприємства та господарства агропромислового комплексу району: "Слобожанська", "Лотуре-Агро", "Хортиця", "Радуга", "Адоніс-Агро", "Гончарівська", "Аркада"; приватні підприємці: Заїка К.І., Пурко Л.І., Слободенюк А.І.
Завдяки тісній співпраці райдержадміністрації з австрійською гуманітарною організацією "Глобал - 2000" та керівником проекту "Діти Чорнобиля" Альфредом Леволем, за останні 6 років в Австрії пройшли процес оздоровлення 36 дітей Сватівського району. Їх перебування і оздоровлення обходиться австрійській стороні в суму близько 54 тис. грн. на рік.
У 2010 році наші стосунки з цією організацією вийшли на новий виток розвитку - надання істотної гуманітарної допомоги школам та оздоровчому закладу "Гончарівський" на суму близько півмільйона гривень.
На організацію оздоровчої кампанії 2010 року було залучено 557 тис. грн. позабюджетних коштів. Районний оздоровчий заклад у с. Гончарівка відпрацював у 3 зміни, протягом яких було оздоровлено 376 дітей, 209 з яких - сватівчани.

4. Затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту.
Новою редакцією Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 №3492-IV організацію пасажирських перевезень на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), покладено на обласні державні адміністрації, а на міських автобусних маршрутах загального користування - на виконавчий орган міської ради відповідного населеного пункту.

5. Підготовка питань про визначення у встановленому законом порядку території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією
В Сватівському районі з 60-ти населених пунктів тільки 31 має генеральні плани, але й вони потребують корегування та оновлення.
У 2011 році планується розробка нового генерального плану м. Сватове та проектів планування і забудови сіл та селища району. Вирішення цього питання надасть можливість виділяти земельні ділянки для будівництва доступного житла та житла соціального призначення.

6. Організація охорони, реставрації, використання пам'яток історії та культури, архітектури і містобудування, палацово-паркових, паркових та садибних комплексів, природних заповідників місцевого значення
У 2010 році фахівцями-науковцями вперше проведено часткову інвентаризацію пам'яток археології району та оформлено на них відповідну документацію.
Протягом 2007-2010 років в районі діяла програма паспортизації об'єктів культурної спадщини, на реалізацію якої витрачено кошти районного бюджету в сумі 34 тис. грн. і виготовлено 11 паспортів на пам'ятки археології. З 1 квітня по 1 травня 2010 року проведено місячник з упорядкування об'єктів культурної спадщини.
Візитівкою району і ще одним пам'ятником архітектури став Храм Ікони Божої Матері "Спорительниця Хлібів", оскільки він відтворює дерев'яну архітектуру часів прийняття християнства в Київській Русі. На будівництво храму було зібрано близько 800 тис. грн. Кошти надійшли від 57-ми агроформувань, 34-х підприємств і установ, 53-х приватних підприємців, жителів району і земляків.
Спорудження за ініціативою райдержадміністрації, активної підтримки та участі підприємств, підприємців і мешканців району Меморіального комплексу "Оборонний рубіж" на території Містківської сільської ради на честь 65-річчя Великої Перемоги є ще однією пам'яткою з історії рідного краю періоду Великої Вітчизняної війни.
Згідно з рішенням сесії Оборотнівської сільської ради від 27 травня 2009 року №216 в с. Оборотнівка у 2010 році встановлено основу пам'ятної стели, на якій будуть розміщені світлини загиблих і померлих земляків - учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні.

7. Видача відповідно до законодавства забудовникам архітектурно-планувальних завдань та технічних умов на проектування, будівництво, реконструкцію будинків і споруд, благоустрій територій та надання дозволу на проведення цих робіт
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" від 16 вересня 2008 року №509-VI внесено зміни до п.12 ст.44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до яких відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації видаються забудовникам містобудівні умови та обмеження забудівлі земельних ділянок.

8. Забезпечення відповідно до законодавства розвитку науки, усіх видів освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, туризму; сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, сім'ї і молоді

ОСВІТА
За 2009/2010 навчальний рік в районі збережено мережу загальноосвітніх навчальних закладів комунальної власності, яка налічує 29 шкіл, у тому числі І-ІІІ ступенів - 16, І-ІІ ступенів - 6, І ступеню - 5, гімназію та вечірню школу.
Кількість дошкільних навчальних закладів становить 17 одиниць, 16 з яких перебувають у комунальній, 1 - у приватній власності.
У 2010 році для п'яти шкіл придбано демонстраційне обладнання для кабінетів математики. Кількість інтерактивних засобів навчання в закладах освіти району станом на 1 січня 2011 року становить 20 одиниць, тоді як за підсумками 2009 року їх було 7.
В районі для дітей та учнівської молоді організовуються традиційні фестивалі: "Діти - майбутнє України", "Театральна весна", "Уманський фестиваль юних поетів та виконавців художнього слова", Свистунівський фестиваль поезії ім. Т.Г. Шевченка, в яких щороку беруть участь понад 50% учнівського контингенту району.
Одним із показників результативності такої роботи з обдарованими дітьми є їх участь в олімпіадах і конкурсах різних рівнів. У 2010 році учні Сватівського району посіли 5 призових місць у всеукраїнських і 44 призових місця в обласних конкурсах та олімпіадах.
У загальному рейтингу територій Луганської області за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 2010 року район посів 3 місце. Серед 17 випускників Луганської області Саяпіна Наталія, золота медалістка Сватівської загальноосвітньої школи №2, отримала 200 балів з географії.

МЕДИЦИНА
З метою ефективного використання бюджетних коштів проведено оптимізацію ліжкового фонду в Нижньодуванській районній лікарні.
Амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню надають 8 амбулаторно-поліклінічних закладів з фактичною потужністю 1020 відвідувань в зміну при плановій потужності 850 відвідувань. В амбулаторно-поліклінічних установах функціонують 5 денних стаціонарів на 83 ліжка. Забезпеченість ліжками денних стаціонарів у 2010 році збільшилася на 1,3%, а кількість хворих, пролікованих в них, - на 8,8%.
Протягом звітного періоду 10 лікарів і 41 молодший фахівець з медичною освітою пройшли курси підвищення кваліфікації.
Райдержадміністрацією проводиться робота з учнями шкіл щодо їх професійної орієнтації. З дітьми, які виявили бажання обрати професію лікаря, працюємо в індивідуальному порядку. За підсумками оцінки соціально-економічного розвитку регіонів Луганської області у 2010 році в сфері охорони здоров'я Сватівський район посідає ІІІ рейтингове місце.

КУЛЬТУРА
Мережа закладів культури району складається з 26-ти клубів, 23-х бібліотек, музею (з відділом у с. Хомівка), школи мистецтв (з 2-ма філіями в смт Нижня Дуванка та с. Мілуватка).
Культурно-дозвільну діяльність району забезпечує 141 спеціаліст, трьом з яких присвоєно звання "Заслужений працівник культури України", та 113 колективів художньої самодіяльності, з яких 14 мають звання "народний".
У 2010 році творчі колективи Сватівщини представляли Луганську область у ІІ Всеукраїнському фестивалі весільної традиції, Міжнародному конкурсі-фестивалі виконавців естрадної пісні "Жива вода" (Дергачівський р-н Харківської області), Всеукраїнському козацькому фестивалі "Хортицька покрова" (м. Запоріжжя) та ін. Важливого значення в мистецькому житті нашого краю набуло проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості аматорських колективів та виконавців "Слобожанський Спас". За час існування, а це вже 10 років, "Слобожанський Спас" зустрів і надав можливість презентувати свою майстерність трьом тисячам шестисот учасникам з різних регіонів України та Росії.
В обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу "Кращий клубний заклад на селі" Оборотнівський сільський будинок культури посів І місце і його визнано одним з кращих клубних закладів України у 2010 році.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
У 2010 році проведено 21 спортивний захід, з них 8 обласних та 13 районного рівня, на які з районного бюджету використано близько 14 тис. грн. Спортсмени нашого району брали участь в обласних змаганнях з важкої атлетики, гирьового спорту, волейболу, міні-футболу, обласних спортивних змаганнях "Тато, мама, я - спортивна сім'я", де займали перші та призові місця.
Бронзовим призером чемпіонату України з важкої атлетики серед кадетів став Гуляєв Олексій, тренує якого Білобровський Михайло Дмитрович.
Значних успіхів досягли і нижньодуванські гирьовики, які постійно беруть участь у змаганнях різних рівнів. Так, вихованці майстра спорту Руденка Михайла Івановича Крайнюк Тетяна та Скляренко Софія стали чемпіонами Європи серед юніорів.
Традиційно в районі проводиться обласний Кубок з міні-футболу, присвячений пам'яті І.І. Забурдаєва, в якому беруть участь команди не лише Луганської області, а й інших територій України.

СІМ'Я І МОЛОДЬ
Реалізація державної політики стосовно сім'ї, молоді та гендерної рівності у Сватівському районі здійснюється через відповідну районну програму, на виконання якої у 2010 році з районного бюджету було виділено 15 тис. грн. Основні проведені заходи та здобутки:
- за поданням райдержадміністрації мешканці с. Рудівка Марченко Раїсі Михайлівні присвоєно почесне звання "Мати-героїня";
- районна сімейна естафета "Герої живуть поряд";
- участь сватівських родин в обласному фестивалі сімейної творчості "Родинні скарби Луганщини";
- участь команди району в обласній військово-спортивній грі;
- перше місце головного редактора дитячої газети "Юність Слобожанщини" Вікторії Гонецької в обласному конкурсі на краще висвітлення оздоровчої кампанії 2010 року;
- організація роботи виїзного трудового загону старшокласників "Слобожанський" на сільськогосподарських угіддях Криму.

9. Підготовка і подання на затвердження ради пропозицій щодо організацій територій і об'єктів природно-заповідного фонду, місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятниками історії або культури, які охороняються законом.
На території Сватівського району розташовано 17 об'єктів природно-заповідного фонду, площа яких складає 8671,32 га. Районний показник заповідності перевищує обласний у два рази і дорівнює середньому по Україні - 5%.
Розглядається можливість збільшення природо-заповідного фонду за рахунок включення до переліку природно-заповідних територій ділянки Ново-Павлівського джерела біля с. Павлівка Сватівського району загальною площею 0,1 га.

10. Здійснення необхідних заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, епідемій, епізоотій, інших надзвичайних ситуацій, інформування про них населення, залучення в установленому порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення.
При райдержадміністрації діє районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Протягом 2010 року проведено 18 засідань комісії, 5 тренувань і 12 навчань служб цивільної оборони району.
На території району розміщено 74 протирадіаційних укриття, з яких обмежено готовими є 54. Нові укриття не будувалися і в експлуатацію не вводилися.
Медичні формування цивільної оборони району забезпечені лікарями відповідного профілю, медична служба готова до роботи в екстремальних умовах.

11. Координація на відповідній території діяльності місцевих землевпорядних органів.
Для вирішення питань, пов'язаних з використанням та охороною земель, здійснення контролю за використанням та охороною земель, раціонального використання земель, лісів, підвищення родючості ґрунтів у райдержадміністрації створені дорадчі та консультативні органи, до складу яких входять представники відділу Держкомзему у Сватівському районі. За дорученням голови райдержадміністрації відділ Держкомзему розробляє проекти розпорядчих актів, які стосуються земельних угідь, та проекти договорів оренди земель державної власності, розташованих за межами населених пунктів.

12. Здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов'язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок.
На території району землі сільськогосподарського призначення зі зміною цільового призначення надавалися у користування лише один раз - у 2007 році. Втрати сільськогосподарського виробництва, заподіяні вилученням сільськогосподарських угідь для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським виробництвом, на загальну суму 9 тис. 755 грн. відшкодовано у повному обсязі і в установлений термін. З них 2439 грн. сплачено до обласного бюджету, 1463 грн. - до районного та 5853 грн. - до бюджету міської ради. На теперішній час ці кошти не використані.

Володимир МОРМУЛЬ, голова райдержадміністрації.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика